Fraud Blocker

Rode VideoMic GO II ][ Mikrofon do kamery / na USB

 • 545,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu do kamery Rode VideoMic GO II

 • Wysokiej jakości mikrofon kierunkowy na kamerę typu shotgun firmyy Rode
 • Zintegrowane mocowanie antywstrząsowe Rycote Lyre
 • Wyjście TRS 3,5 mm do użytku z kamerami
 • Cyfrowe wyjście USB-C do użytku z urządzeniami iPhone, iPad i Android, Mac i PC
 • Wyjście 3,5 mm może służyć jako wyjście słuchawkowe w trybie USB do monitorowania i odtwarzania dźwięku
 • W zestawie osłona przeciwwietrzna
 • Kompatybilny z RØDE Connect, RØDE Central i RØDE Reporter

 

Ogólny opis

Tytułem wstępu o mikrofonie

Jako mniejsza, uproszczona wersja niezwykle wszechstronnego VideoMic NTG, ultrakompaktowy mikrofon typu shotgun Rode VideoMic GO II jest radykalnym odejściem od oryginalnego VideoMic GO, ze znaczącymi ulepszeniami korpusu, amortyzatora, kabla i nie tylko. Daje twórcom treści wideo, filmowcom, twórcom podkładów głosowych i podcastom dźwięk wysoko cenionych mikrofonów NTG, który współpracuje z aparatami, przenośnymi rejestratorami, urządzeniami mobilnymi z systemem iOS i Android oraz USB- wyposażone komputery.

Co z nim robić? Jak się obchodzić?

Użyj VideoMic GO II jako tradycyjnego mikrofonu typu shotgun do lustrzanki cyfrowej lub zamień go w mikrofon cyfrowy, podłączając go do smartfona, tabletu lub laptopa za pomocą oddzielnie dostępnych kabli; w obu konfiguracjach zapewnia skupioną kierunkowość, niski poziom szumów własnych i izolację od zewnętrznych wibracji. Gdy jest używany jako mikrofon USB, gniazdo 3,5 mm działa jako wyjście słuchawkowe do monitorowania sygnału na żywo lub odtwarzania z urządzenia hosta. Ponieważ mikrofon działa na zasilaniu z wtyku lub USB i nie ma żadnych elementów sterujących ani przełączników, jest łatwy i szybki w obsłudze.

Co nowego w wersji II mikrofonu?

W porównaniu z oryginalnym VideoMic GO, VideoMic GO II został gruntownie przebudowany i załadowany elementami konstrukcyjnymi w formie i funkcji z popularnego Rode's VideoMic NTG. Dzięki ulepszeniom korpusu, amortyzatorowi i kablowi, a także możliwości działania jako analogowy lub cyfrowy mikrofon USB, ta wersja jest zupełnie innym mikrofonem niż oryginalny VideoMic GO.

Technologia przeniesiona z VideoMic NTG

Korpus VideoMic GO II ma perforacje akustyczne, a nie liniowe szczeliny tradycyjnie używane w mikrofonach typu shotgun. Ta technologia lamp pierścieniowych została przeniesiona z Rode's VideoMic NTG, aby zapewnić przejrzystość i naturalny, niepodbarwiony dźwięk.

Kierunkowy odbiór dźwięku

VideoMic GO II wykorzystuje superkardioidalną charakterystykę kierunkową, aby skupić się na dźwięku przed nim, jednocześnie tłumiąc inne dźwięki z boków i z tyłu. Jego elektronika o niskim poziomie szumów własnych oraz czuły element pojemnościowy zapewniają bardziej szczegółowy dźwięk niż mikrofony zwykle spotykane w kamerach i przenośnych rejestratorach.

Połączenie kamery przez TRS

Odłączany kabel TRS 3,5 mm jest dostarczany, aby szybko podłączyć kamerę. Kabel jest zlitowany w konfiguracji dual-mono, dzięki czemu sygnał z mikrofonu jest przesyłany identycznie do obu kanałów wejściowych kamery lub przenośnego rejestratora.

Pełna funkcjonalność mikrofonu USB

Podłącz VideoMic GO II do komputera, smartfona lub tabletu przez USB, aby używać go jako cyfrowego mikrofonu USB do bezpośredniego nagrywania do ulubionego oprogramowania. Zintegrowany konwerter analogowo-cyfrowy działa z częstotliwością 24-bit / 48 kHz, aby zapewnić pełną rozdzielczość, nieskompresowaną jakość dźwięku.

Certyfikat MFi dla urządzeń mobilnych Apple iOS

VideoMic GO II jest oficjalnie certyfikowany przez MFi, odblokowując pełną kompatybilność z urządzeniami iOS wyposażonymi w Lightning, w tym iPhone, iPad i iPod. Podłącz VideoMic GO II do iPhone'a, iPada lub iPoda przez USB za pomocą dodatkowego kabla Rode SC15 USB Type-C do Lightning (dostępny osobno).

Wygodne monitorowanie

Używając VideoMic GO II jako mikrofonu USB, podłącz słuchawki do wyjścia 3,5 mm, aby wygodnie monitorować to co odbiera mikrofon.

Wykorzystuje zasilanie przez wtyczkę lub zasilanie USB

Do VideoMic GO II nie są potrzebne żadne baterie. Jest zasilany przez wtyczkę przez połączenie TRS z kamerą lub może być zasilany z magistrali przez USB.

Amortyzator z prowadnicą ślizgową i prowadnicą kabli

Rozumiejąc, że gumki używane w wielu mocowaniach amortyzatorów mogą pękać i rozciągać się, Rode zdecydował się na mocowanie amortyzatora Rycote Lyre w stylu zawieszenia przeznaczonego do mocowania do aparatu lub wysięgnika. Upraszcza to konfigurację mikrofonu i hamuje przenoszenie wibracji z kamery. System szyn przesuwnych amortyzatora umożliwia zmianę pozycji mikrofonu do przodu lub do tyłu, co zapewnia idealne ustawienie. Zapomnij o niechlujnym okablowaniu; wbudowane zarządzanie kablami utrzymuje porządek.

Działa z aplikacjami Rode

 • Rode Connect: Nagrywaj z maksymalnie czterema mikrofonami na komputerze, z intuicyjnym sterowaniem i zaawansowanymi funkcjami. Twórz podcasty lub transmisje na żywo w profesjonalnej jakości i uzyskaj dostęp do przetwarzania w jakości studyjnej za jednym kliknięciem.
 • Rode Reporter: Skonfiguruj ustawienia urządzenia, w tym dostosowanie wzmocnienia wejściowego, włączenie filtra górnoprzepustowego, podbicie wysokich częstotliwości i padu oraz nagrywanie dźwięku o jakości transmisji w podróży za pomocą urządzenia mobilnego.
 • Rode Central: odblokuj zaawansowane funkcje i skonfiguruj ustawienia urządzenia w dowolnym miejscu. Ustaw wzmocnienie wejściowe, włącz filtr górnoprzepustowy, podbicie wysokich częstotliwości i pad oraz zaktualizuj oprogramowanie układowe, aby uzyskać dostęp do nowych funkcji.

 

Specyfikacja mikrofonu

Producenta Rode
Model VideoMic Go II
Typ mikrofonu Kondensor strzelby
Mono/stereo Mono
Wzór polarny Superkardioidalna
Pasmo przenoszenia 20Hz-20kHz
Rozdzielczość A/D 24-bit/48kHz
Maksymalny SPL 110dB SPL
Impedancja wyjściowa 2200 omów
Stosunek sygnału do szumu 79dB A ważony
Hałas własny 15dB A ważony
Wrażliwość -31dBV (28,78mV @ 94dB SPL) ±1dB @ 1kHz
Moc 1/8" TRS (zasilanie przez wtyk), USB (zasilanie magistrali 5V)
Złącze 1/8" TRS (kamera/słuchawki), USB-C (urządzenia mobilne, komputer)
Opcje montażu Uchwyt do zimnej stopki, gwint 3/8"
Wymiary 12 x 2,16 cm
Waga 0,032 kg
Dołączone akcesoria Osłona przeciwwietrzna, mocowanie kamery, kabel TRS

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

RODE VideoMic GO II | Mikrofon do kamery, Mikrofony do kamery, Studio i homerecording, Instrumenty, Mikrofony i efekty wokalne, Mikrofony Rode, RODE, VideoMic GO II, Video-Mic GO II, Video Mic GO II