Fraud Blocker

Rode NT55 ][ Mikrofon pojemnościowy paluszek

  • 1 770,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu pojemnościowego paluszka Rode NT55

  • Mikrofon pojemnościowy paluszka australijskiej firmy Rode
  • Przeznaczony do zastosowań w krytycznych nagraniach studyjnych
  • Kapsuła pojemnościowa o średnicy 1/2 cala, pokryta złotem
  • Trzystopniowy filtr górnoprzepustowy (płaski, 75 Hz, 150 Hz)
  • Dołączona wymienna kapsuła kierunkowa NT45-O
  • Dostępny również jako sparowany zestaw certyfikowany do nagrań stereo
  • Gwarancja producenta trwająca 10 lat

 

Ogólny opis

O firmie RØDE

RØDE to australijska firma, która od ponad 50 lat jest liderem w dziedzinie technologii pro-audio. Misją przedsiębiorstwa jest wzmacnianie głosu i wizji twórców na całym świecie. Dzięki pasji do innowacji i obsesji na punkcie jakości, RØDE zrewolucjonizowało wiele aspektów nagrywania w domowym studio, produkcji filmowej oraz podcastingu. Ich produkty, znane z doskonałej jakości dźwięku i trwałości, zdobyły uznanie na globalnym rynku. Firma projektuje i produkuje swoje urządzenia w Sydney, gdzie znajduje się ich główna siedziba oraz pięć magazynów o łącznej powierzchni przekraczającej 26000 metrów kwadratowych.

NT55 - mikrofon dla wymagających

Mikrofon pojemnościowy paluszek NT55 marki RØDE został zaprojektowany z myślą o krytycznych zastosowaniach nagraniowych. Wyposażony w kapsułę pojemnościową o średnicy 1/2 cala z pozłacaną membraną kardioidalną, NT55 oferuje gładkie i zrównoważone brzmienie przy bardzo niskim poziomie szumów własnych. Dodatkową elastyczność zapewniają trzystopniowy pad tłumiący (-10dB, -20dB) oraz filtr górnoprzepustowy (płaski, 75Hz, 150Hz). Mikrofon dostarczany jest również z wymienną kapsułą omnidirectional NT45-O.

Wszechstronność zastosowań

Dzięki wyjątkowo precyzyjnemu kardioidalnemu wzorowi polarnemu oraz szerokiej odpowiedzi częstotliwościowej, NT55 jest idealnym wyborem do nagrywania różnorodnych źródeł dźwięku. Doskonale sprawdza się przy rejestracji instrumentów akustycznych, talerzy perkusyjnych oraz overheadów perkusyjnych, a także podczas nagrywania występów na żywo i dialogów w plenerze. Mikrofon ten jest również dostępny w zestawie jako sparowany certyfikowany zestaw stereo, co czyni go doskonałym narzędziem do stereofonicznych rejestracji dźwiękowych.

Gwarancja jakości

Każdy mikrofon NT55 objęty jest 10-letnią gwarancją, co stanowi potwierdzenie zaangażowania firmy RØDE w dostarczanie produktów najwyższej jakości. Długoterminowa gwarancja zapewnia użytkownikom spokój ducha i pewność, że ich sprzęt będzie służył przez wiele lat. To kolejny dowód na to, że RØDE traktuje poważnie zarówno innowacyjność technologiczną, jak i satysfakcję swoich klientów.

 

Specyfikacja Techniczna

Dane ogólne

Marka Rode
Model NT55
Typ produktu Mikrofon pojemnościowy paluszek
Kod EAN 698813000999

Parametry techniczne

Aktywna elektronika Przetwornik impedancji JFET z buforowym wyjściem bipolarnym
Wymiar kapsuły 0.50"
Charakterystyka kierunkowości Kardioidalny, Wszechkierunkowy
Typ adresowania Czołowy
Zakres częstotliwości 20Hz - 20kHz
Impedancja wyjściowa 100Ω
Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego 136dB SPL
Maksymalny poziom wyjściowy 8.0mV
Czułość -38.0dB względem 1 Volt/Pascal +/- 2 dB @ 1kHz
Równoważny poziom szumu 15dBA
Wymagania zasilania P48 (Phantom Power)
Złącze wyjściowe XLR

Parametry fizyczne

Waga 110 g
Wymiary 145 x 20 x 20 mm

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Mikrofon pojemnościowy, mikrofon paluszek, mikrofon do instrumentów, mikrofon studyjny, mikrofon do nagrywania, mikrofon profesjonalny, mikrofon do koncertów, mikrofon uniwersalny, mikrofon do gitary, mikrofon do perkusji

Uwaga! RØDE rozdaje akcesoria do swojego sprzętu

Uwaga! RØDE rozdaje akcesoria do swojego sprzętu

10-09-2022
KUP PROMOCYJNY PRODUKT RODE I OTRZYMAJ AKCESORIUM GRATIS! Zakupy produktów RODE są teraz znacznie bardziej satysfakcjonujące — dzięki prezentom RODE! Promocyjny zakup sprzętu audio RODE — otrzymaj bezpłatne, wybrane przez siebie akcesorium RODE!   Jest Akcja, ale po kolei. O co chodzi? Od niedawna firma Rode dokonała małej reorganizacji swojej sieci dealerskiej, w...