RME Octamic XTC | Przedwzmacniacz/preamp 8 kanałowy z MADI/AES/EBU i przetwornikiem AD/DA

 • 9 399,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  RME OCTAMIC XTC
 • Producent:
  RME

Kluczowe cechy preampu mikrofonowego OctaMic XTC

 

 • 8 symetrycznych wejść mikrofonowych na złączach XLR - idealny na podłączenie zestawu mikrofonów perkusyjnych
 • 4 wejścia liniowe i 4 instrumentalne na złączach jack TRS dla szarpidrutów i innych nie XLR-owych graczy
 • Zakres wzmocnienia 85 dB - może wykopać z butów powyżej 60dB, ale nie odpowiadamy za szkody
 • Poziom na wejściu analogowym: od -53 dBu do +32 dBu - ciężko to cacko usmażyć, aczkolwiek nie radzimy próbować
 • Konstrukcja typu hi-end z przedwzmacniaczem o najniższym poziomie szumów to gwarancja tego, że nie będziesz bawić się filtrami odszumiającymi przy wyższych poziomach wzmocnienia
 • Najnowszej generacji konwertery AC [AD] o rewelacyjnie niskiej latencji to jak Usain Bolt, ale w świecie preampów
 • AutoSet: automatyczna redukcja poziomu wzmocnienia dla wielu sygnałów jednocześnie pozwoli nam odpocząć zamiast ręcznie kręcić gałami za każdym razem, gdy sygnał wzrośnie

 

 

Opis ogólny

Zaawansowany 8-kanałowy preamp mikrofonowo-instrumentalny z przetwornikiem A/D 24-bity/192kHz, w pełni kontrolowany poprzez MIDI/ USB/ MADI, dowolna konwersja i routing wszystkich sygnałów, [8 x Mic/Line Preamp, 2 x Stereo Analog Out, 4 x AES/EBU I/O, ADAT I/O, MADI I/O, MIDI I/O, 2 x MIDI I/O USB, 1 x MIDI po MADI]

RME z dumą przedstawia najnowszy model OctaMic XTC - preamp mikrofonowy, liniowy i instrumentalny, konwerter A/C, cyfrową krosownicę i konwerter formatów, a także mikser poziomów z funkcją bezpośredniego podłączenia do iPada® w jednym!

OctaMic XTC posiada osiem wejść mikrofonowych i liniowych, z których 4 działają również w trybie Hi-Z i nie ma sobie równych, w kwestii obsługi protokołów cyfrowych - począwszy od standardu ADAT i AES/EBU do wyrafinowanego, 64-kanałowego połączenia optycznego MADI.

Konwersja sygnałów analogowych odbywa się z wykorzystaniem najnowszych technologii konwersji opracowanych przez RME. Przedwzmacniacz zapewnia wspaniałe brzmienie i pasmo przenoszenia, z których słyną konwertery RME a także wyróżnia się ekstremalnie niską latencją oraz rewelacyjnym współczynnikiem poziomu EIN oraz sygnału do szumu.

Kontrolę wszystkich ustawień ułatwia wielokolorowy wyświetlacz TFT, do tego preamp posiada jeszcze jedną, naprawdę wyjątkową funkcję: sygnał wszystkich wejść analogowych i cyfrowych, w tym 64 kanały MADI i 8 kanałów audio AES/EBU można skierować do dowolnego wyjścia - włącznie z 24 kanałami w formacie audio Class Compliant USB 2.0.

Po połączeniu OctaMic XTC za pomocą MIDI [DIN, MIDI przez MADI lub USB] z interfejsem audio RME z uruchomionym oprogramowaniem TotalMix FX, preampem można zdalnie sterować bezpośrednio z poziomu kanałów wejściowych TotalMix. Przykładem niech będzie połączenie renomowanego Fireface UFX z XTC za pomocą ADAT, które rozszerza możliwości flagowego interfejsu RME o dodatkowe 8 wejść analogowych i 4 analogowe wyjścia.

Zdalne sterowanie pozwala ustawić przedwzmacniacz tak blisko źródła sygnału analogowego, jak to tylko możliwe i kontrolę, a także zapis oraz przywołanie najważniejszych parametrów nie tylko z poziomu urządzenia, lecz także z dużej odległości.

Obsługujący 24 kanały Wejścia/Wyjścia w trybie Class Compliant XTC jest także najbardziej wszechstronnym i zaawansowanym interfejsem przygotowanym do współpracy z iPad’em [z zestawem Apple Camera Connection Kit].

 

Funkcje

OctaMic XTC to wszechstronny, hi-endowy preamp i konwerter AC/CA o referencyjnej jakości, z funkcją zdalnego sterowania.

Urządzenie o standardowych wymiarach 19” i wysokości 1U wyposażono w ogromną ilość tak niezwykłych funkcji jak: Intelligent Clock Control [ICC], SyncCheck ™, SteadyClock, QuickGain, AutoSet MIDI przez MADI oraz zdalne sterowanie poprzez USB, MADI i MIDI. RME OctaMic XTC zapewnia 8-kanałową konwersję sygnałów A/C o parametrach 192 kHz / 24-bit i posiada osiem, wysokiej klasy wejść mikrofonowych i liniowo/instrumentalnych. Najniższy poziom zniekształceń, doskonały współczynnik poziomów sygnał/szum i całkowicie liniowa charakterystyka częstotliwościowa zapewniają stałą transmisję oraz wzmocnienie sygnałów mikrofonowych.

OctaMic XTC posiada 4 symetryczne wejścia mikrofonowo/liniowe XLR i 4 symetryczne wejścia mikrofonowo/instrumentalne XLR na złączach Neutrik typu XLR/TRS combo jack. Klawisze na panelu przednim służą do obsługi najczęściej używanych funkcji, a czytelny wyświetlacz TFT umożliwia podgląd ustawień.

8-kanałowa konwersja Analog-Cyfra oraz 4-kanałowa konwersja Cyfra-Analog działa w OctaMic XTC z częstotliwością do 192 kHz. Sygnał w postaci cyfrowej dostępny jest równolegle na podwójnym wyjściu ADAT [S/MUX], złączu D-sub 25 [4 wyjścia AES/EBU] i optycznym MADI. Z komputerem Mac OS X lub iPad’em przez USB dostępne są także 24 kanały wejścia/wyjścia.

Rewelacyjna funkcja RME SteadyClock™ zapewnia doskonałą konwersję AC/CA i niemal do zera redukuje zjawisko jittera przy współpracy z zewnętrznymi źródłami synchronizacji. Konwersja AC/CA odbywa się równocześnie dla wejść i wyjść cyfrowych. Dzięki wyrafinowanym możliwościom routingu, czyli przekierowania sygnałów OctaMic XTC znakomicie sprawdza się jako konwerter AC/CA z dużą liczbą wyjść cyfrowych w rożnych formatach, a także jako konwerter sygnałów cyfrowych pomiędzy formatami ADAT i MADI, oraz jako urządzenie pośrednie do łączenia sygnałów w dużych konfiguracjach MADI.

Wyposażony w najnowsze, profesjonalne konwertery AC OctaMic XTC wyróżnia się rewelacyjnie niskim poziomem szumu, super niskim THD i niesamowicie niską latencją konwersji [< 0.26 ms].

Szybka regulacja. Każda para kanałów posiada przycisk umożliwiający bezpośredni dostęp do regulacji poziomów wzmocnienia, które można od razu ustawić za pomocą pokręteł [enkoderów] 1 i 2.
Czytelny podgląd. Dedykowane wskaźniki LED dla aktywnego sygnału, przesterowania, zasilania fantom i trybu PAD/instrument na każdym kanale wejściowym są dobrym uzupełnieniem szczegółowych wskazań kolorowego wyświetlacza.

Monitoring. Dwa liniowo/słuchawkowe wyjścia stereo na złączach TRS zapewniają głośny odsłuch na słuchawkach o niskiej i wysokiej impedancji. Sygnał na tych wyjściach analogowych można ustawić ze wszystkich sygnałów obsługiwanych przez XTC.

Kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. W połączeniu z dwoma obrotowymi enkoderami ułatwia szybką regulację ustawień XTC. Wyświetlacz pokazuje poziomy dla wszystkich wejść, menu i strony wszystkich ustawień oraz funkcji, wartości wzmocnienia na wejściach, cyfrową krosownicę, ustawienia odsłuchu itd.
Zdalne sterowanie MIDI można podłączyć przez 2 standardowe złącza MIDI DIN, MADI i USB.
Cyfrowa synchronizacja obejmuje wszystkie wejścia cyfrowe i Word Clock.

Cyfrowe Wejścia/Wyjścia. Na pokładzie XTC znajdują się złącza we wszystkich najważniejszych formatach cyfrowych: AES/EBU, optyczne ADAT i optyczne MADI, dla wejść i dla wyjść. Port USB można wykorzystać także do aktualizacji oprogramowania firmware, dla systemów Windows i Mac. Z komputerem Mac OS X i iPad’em, XTC podłączony przez USB zamienia się w 24-kanałowy interfejs audio.

Wejścia analogowe. Na pokładzie XTC pracuje osiem high-endowych, cyfrowo sterowanych przedwzmacniaczy mikrofonowych. Cztery z nich posiadają funkcję PAD do zmiany poziomu wejściowego do +32 dBu. Pozostałe cztery można przełączyć do trybu Hi-Z, co pozwala na bezpośrednie podłączenie instrumentów. Na wszystkich złączach TRS nie ma zasilania fantomowego. Wybitnej jakości układy wejściowe pozwalają uzyskać wzmocnienie na rewelacyjnym poziome 85 dB, dzięki czemu do wejść XTC podłączyć można dowolne źródło dźwięku.

 

Specyfikacja

SNR AD 113 dB RMS unweighted, 117 dBA
THD < 0.0003 %, < -110 dB
Pasmo przenoszenia @ 192 kHz, -1 dB 8 Hz - 94 kHz
SNR DA 115 dB RMS unweighted, 118 dBA
Pasmo przenoszenia @ 192 kHz, -1 dB 8 Hz - 75 kHz
Częstotliwość próbkowania 28 kHz - 200 kHz
Źródła synchronizacji AES/EBU, Word Clock, MADI, ADAT, internal
Zasilanie phantom +48 Volt

 

Filmy i prezentacje wideo produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Przedwzmacniacz/preamp 8 kanałowy z MADI/AES/EBU i przetwornikiem AD/DA RME Octamic XTC, Przetworniki AD/DA, Przedwzmacniacze, Studio i homerecording, Instrumenty, Interfejsy i procesory studyjne, RME, octamic xtc cena, rme octamic xtc cena,