Fraud Blocker

RME ADI-648 ][ Krosownica MADI/ADAT

 • 11 900,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

64-kanałowy cyfrowy interfejs audio 24-bity/96 kHz

ADI-648 to wielokanałowy interfejs audio pozwalający na konwersję sygnałów MADI na ADATi ADAT na MADI łącząc tym samym najpopularniejszy na świecie format wielokanałowy, jakim bez wątpienia jest ADAT z MADI - najwyższej jakości profesjonalnym, wielokanałowym formatem klasy high-end. Format MADI pozwala na przesyłanie 64-kanałów audio o rozdzielczości 24 bitów przy częstotliwości próbkowania do 48 kHz, 32 kanałów dla częstotliwości 96 kHz i 16 kanałów dla 192 kHz. Transmisja danych odbywa się z pomocą pojedynczego kabla koaksjalnego [BNC] lub optycznego kabla sieciowego. W przypadku kabla BNC, jego długość może wynosić maksymalnie 100m, a w przypadku optycznego nawet do2000m. 

 

Sygnały MADI są przesyłane do 8 wyjść ADAT, natomiast sygnały z 8 wejść ADAT są wysyłane do wyjścia MADI. W celu ułatwienia dystrybucji sygnałów ADI-648 został wyposażony w prostą w obsłudze 8-kanałową matrycę 16 x 16 pozwalającą na przypisanie dowolnych sygnałów wejściowych, które są dzielone na bloki 8-kanałowe, do 8-kanałowych bloków wyjściowych zarówno po stronie MADI, jak i ADAT. Dzięki temu ADI-648 pozwala nie tylko na swobodne krosowanie sygnałów w ramach konwersji MADI/ADAT i ADAT/MADI, ale również dzielenie i krosowanie sygnałów wewnątrz jednego formatu. Co więcej, 8-kanałowy blok wejściowy może być kierowany równolegle do dowolnej liczby bloków wyjściowych, a wykorzystując jednocześnie kilka ADI-648 można łączyć kilka różnych sygnałów MADI w jeden strumień danych MADI.

Przykłady wykorzystania ADI-648

 • zarządzanie sygnałami na długich dystansach z pomocą pojedynczego kabla
 • moduł ze złączami ADAT dla urządzeń z interfejsem MADI
 • podłączanie urządzeń z interfejsem MADI do kart RME z rodziny Hammerfall
 • patchbay i router ADAT
 • konwerter sygnałów MADI z optycznych na koaksjalne i odwrotnie
 • redystrybutor, patchbay i router MADI
 • merger MADI.


ADI-648 jest kompatybilny z wszystkimi metodami zwiększania częstotliwości próbkowania [Double Speed]. Współpracuje z sygnałami Word Clock pojedynczej i podwójnej prędkości, dystrybuuje sygnały z częstotliwościami próbkowania 96 kHz w trybie Double Wire w strumieniu danych MADI lub w trybie podziału próbek [S/MUX] do portów ADAT, ponadto umożliwia transmisję sygnałów MADI z podwojoną częstotliwością [ramka 96k]. Dzięki temu świetnie sprawdzi się jako interfejs MADI dla kart z rodzin Hammerfall i Hammerfall DSP.

Technologie SyncAlign® i SyncCheck®, znane również z innych produktów firmy RME, zapewniają perfekcyjną synchronizację wszystkich kanałów i łatwą sygnalizację wykrytych błędów. Co więcej, kilka konwerterów ADI-648 może być łączonych kaskadowo i synchronizowanych z pomocą sygnałów Word Clock. ADI-648 akceptuje 56 kanałów lub 64 kanały wejściowe z ramką 96k i pozwala generować na wyjściu sygnały w takim samym formacie. Dzięki temu świetnie sprawdzi się jako interfejs łączący niekompatybilne urządzenia MADI.

Urządzenie szerokości 19 cali i wysokości pojedynczej jednostki w standardowym statywie rack [1U] zostało wyposażone w szereg użytecznych funkcji, jak chociażby inteligentna kontrola zegara [ICC] czy zapamiętywanie ustawień. Możliwa jest również transmisja 16 kanałów MIDI równolegle z wszystkimi 64 kanałami audio. Dzięki funkcji automatycznego wyboru wejść pomiędzy optycznym a koaksjalnym dostępny jest użyteczny tryb nadmiarowy przydatny w krytycznych aplikacjach. Rozbudowane wskaźniki stanu pokazują informacje na temat sprzężenia i synchronizacji nadchodzących sygnałów, ich zawartości i jakości.

ADI-648 dysponuje funkcją SteadyClock™ - zegarem sterowanym cyfrowo specjalnie zaprojektowanym przez firmę RME do pracy z sygnałami MADI. Dzięki temu możliwa jest praca bez dodatkowych sygnałów zegarowych Word Clock lub AES, a referencyjny sygnał zegarowy jest wyodrębniany bezpośrednio z sygnału MADI.

Panel tylny ADI-648 jest przejrzysty i uporządkowany. Znajdziemy tu: osiem optycznych wejść i wyjść ADAT, dwa wejścia i wyjścia MADI [optyczne i koaksjalne], wejście i wyjście Word Clock [BNC] z przełączanym terminatorem oraz dwa gniazda MIDI. Dzięki temu urządzenie jest niezwykle uniwersalne i zgodne z wieloma różnymi formatami transmisji sygnałów.

Zdalne sterowanie

ADI-648 może być sterowany zdalnie za pośrednictwem komunikatów MIDI i jednocześnie stany wszystkich kontrolek i wskaźników LED mogą być odczytywane przez MIDI. Podczas łączenia urządzeń w łańcuchy każdy ADI-648 może otrzymać indywidualny numer identyfikacyjny umożliwiający niezależną kontrolę kilku urządzeń na pojedynczym kanale MIDI.

Z witryny internetowej firmy RME można bezpłatnie pobrać oprogramowanie MIDI Remote dlaWindows. Pozwala ono wykorzystać dowolny port MIDI zainstalowany w systemie do sterowania i sprawdzania stanów wszystkich ADI-648 znajdujących się w łańcuchu. Program daje zarówno dostęp do wszystkich elementów kontrolnych usytuowanych na panelu czołowym, jak również do funkcjonalnego okna matrycy. Znakomite rezultaty uzyskuje się w połączeniu z kartą PCI Hammerfall DSP MADI, która daje dostęp do możliwości sterowania parametrami ADI-648 bezpośrednio przez MADI. W tym wypadku program wykorzystuje wirtualny port MIDI ulokowany na karcie, który wysyła informacje MIDI bezpośrednio kablem MADI.

Akcesoria

ONK0100: optyczny kabel sieciowy MADI, 1 m
ONK0300: optyczny kabel sieciowy MADI, 3 m
ONK0600: optyczny kabel sieciowy MADI, 6 m
ONK1000: optyczny kabel sieciowy MADI, 10 m
ONK2000: optyczny kabel sieciowy MADI, 20 m

 

Dane Techniczne RME ADI-648

 • Wejście MADI: 1 x BNC, 1 x optyczne
 • Wyjście MADI: 1 x BNC, 1 x optyczne
 • Wejścia optyczne ADAT: 8 x TosLINK, 24-bit, pętla PLL
 • Wyjścia optyczne ADAT: 8 x TosLINK, 24-bit
 • Wejście Word Clock: BNC, układ adaptacji sygnałów pracujący od 1,2 Vpp, przełączana terminacja
 • Wyjście Word Clock: BNC, niskoimpedancyjne, 4 Vpp dla 75 Ohm, zabezpieczenie przeciwzwarciowe
 • Wejście i wyjście MIDI: dwa gniazda DIN 5-pin
 • Źródła synchronizacji: MADI, optyczny ADAT, Word Clock, zegar wewnętrzny
 • Varipitch: sygnałem wejściowym lub Word Clock
 • Częstotliwości próbkowania 44,1, 48, 88,2, 96 kHz, zmienne [synchronizacja / Word Clock]
 • Zakres częstotliwości próbkowania: MADI: 32 - 96 kHz, Word Clock: 27 - 105 kHz, ADAT: 33 - 57 kHz
 • Jitter: zegar wewnętrzny: < 1 ns, wejście Word Clock: < 2 ns, wejście ADAT < 2 ns
 • Redukcja jittera dla zegarów zewnętrznych: ok. 30 dB [2,4 kHz]
 • Czułość na jitter: pętla PLL pracuje bez problemów z jitterem równym 100 ns
 • Zasilanie: wewnętrzny zasilacz, 100 - 240 V, 50 - 60 Hz, 10 W
 • Wymiary: 483 x 88 x 200 mm
 • Gwarancja: 2 lata