Fraud Blocker

RME ADI-6432 R ][ Konwerter MADI/AES/EBU z zasilaczem redundantnym

 • 16 500,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Dwukierunkowy, 64-kanałowy konwerter formatów MADI / AES 24-bity / 192 kHz z dodatkowym zasilaczem redundantnym

RME ADI-6432 pozwala na 64-kanałową konwersję formatów z MADI na AES i z AES na MADI. Wśród typowych aplikacji znajdziemy: wykorzystanie dwóch konwerterów ADI-6432 jako cyfrowego multikoru lub jednego urządzenia w charakterze interfejsu AES/EBU dla kartyPCI RME Hammerfall DSP MADI. Konwerter pracuje z 24-bitową rozdzielczością i częstotliwościami próbkowania do 192 kHz, a obudowa zajmująca dwie jednostki wysokości w standardowym statywie rack 19 cali zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich złączy i elementów kontrolnych. Urządzenie wyposażono również w wiele funkcji charakterystycznych dla produktów firmy RME, jak:

 • wsparcie dla częstotliwości próbkowania 192 kHz w formacie MADI i AES
 • unikalne wskaźniki stanów dla sygnałów MADI i AES
 • funkcja SteadyClock zapewniająca maksymalną redukcję jittera i regenerację sygnałów zegarowych
 • możliwość całkowitej kontroli przez MIDI
 • transmisja komunikatów MIDI przez MADI
 • transmisja danych RS232 przez MADI.

 

ADI-6432 to kompaktowe urządzenie szerokości 19 cali zajmujące dwie jednostki wysokości w statywie rack [2U], pracujące jako konwerter formatów MADI na AES i z AES na MADI. Format MADI pozwala na przesyłanie 64-kanałów audio o rozdzielczości 24 bitów przy częstotliwości próbkowania do 48 kHz, 32 kanałów dla częstotliwości 96 kHz i 16 kanałów dla 192 kHz. Transmisja danych odbywa się z pomocą pojedynczego kabla koaksjalnego [BNC] lub optycznego kabla sieciowego. W obu przypadkach kable mogą być dłuższe niż 100 metrów. Urządzenie wyposażono w 32 wejścia i 32 wyjścia AES/EBU dostępne z poziomu złączy D-SUB, które dają dostęp do 56 i 64 kanałów wejściowych [ramka 96k] i pozwalają generować na wyjściu sygnały w takim samym formacie.

Cechy

Funkcja SteadyClock™ pozwala konwerterowi ADI-6432 pracować z sygnałami MADI bez konieczności stosowania dodatkowego sygnału synchronizacyjnego Word Clock gwarantując jednocześnie znakomitą jakość sygnału zegarowego w każdej sytuacji. Ponadto, dzięki efektywnej redukcji jittera każdy sygnał zegarowy - zarówno AES, jak i Word Clock - może być poprawiony i zregenerowany, a w konsekwencji wykorzystywany jako referencyjny sygnał zegarowy pojawiający się na wyjściu Word Clock. Funkcja inteligentnej kontroli zegara [ICC] pozwala zapamiętać ostatnią prawidłową częstotliwość próbkowania w przypadku utraty sygnału wejściowego.
ADI-6432 pozwala na współpracę z sygnałami Word Clock w trybach SingleDouble Quad Speed, dystrybuuje sygnały o częstotliwości próbkowania 96 kHz w trybie Double Wire w strumieniu danych MADI oraz wspiera podwójną częstotliwość próbkowania sygnałów MADI [ramka 96k]. Technologie SyncAlign i SyncCheck, znane również z innych produktów firmy RME, zapewniają perfekcyjną synchronizację i dobrą detekcję błędów. Co więcej, kilka konwerterów ADI-6432 może być łączonych kaskadowo i synchronizowanych z pomocą sygnałów Word Clock. Wszystkie ustawienia są zapamiętywane w momencie wyłączania urządzenia.

 

Konwerter został wyposażony w automatyczną funkcję wyboru wejść optycznego lub koaksjalnego dając do dyspozycji użyteczny tryb nadmiarowy przydatny w krytycznych aplikacjach. Ulokowane na płycie czołowej rozbudowane wskaźniki stanu informują o sprzężeniu i synchronizacji sygnałów, zawartości audio i jakości docierających sygnałów.
Oprócz szczegółowych wskaźników synchronizacji i stanu sygnałów audio zrealizowanych na 97 diodach LED, na panelu czołowym umiejscowiono szereg przycisków z towarzyszącymi im wskaźnikami LED informującymi o aktywności wybranej funkcji. Dzięki temu użytkownik ma możliwość dokładnej kontroli wszystkich wchodzących i wychodzących sygnałów, wliczając w to sygnały MIDI i RS232, co jest niezbędne w każdej profesjonalnej aplikacji. Urządzenie zajmuje się ponadto szybką korekcją błędów. Dodatkową, a przy tym niezwykle użyteczną funkcją jest możliwość zablokowania przycisków w celu ochrony przed przypadkową zmianą ustawień.

Przedłużacz dla Kabli Szeregowych i MIDI

Interfejs MADI, oprócz możliwości przesyłu 64 kanałów audio, pozwala również na niezależną transmisję 16 kanałów MIDI. Identycznie jest w przypadku sygnałów interfejsu RS232, które są transmitowane z prędkościami: 9600, 19200 lub 115200 bodów. Dzięki wbudowanemu, 9-pinowemu portowi COM, ADI-6432 może być wykorzystywany jako przedłużacz dla kabli szeregowych bez żadnego negatywnego wpływu na funkcjonalność w zakresie pracy z sygnałami audio.
Dodatkowo, ADI-6432 może być kontrolowany zdalnie i konfigurowany za pośrednictwem komunikatów MIDI, a także informacje o stanach mogą być transmitowane przez MIDI. Jeśli w łańcuchu MIDI znajduje się kilka konwerterów ADI-6432, każdy z nich otrzymuje własny, unikalny numer identyfikacyjny, dzięki czemu możliwe jest niezależne sterowanie różnymi urządzeniami za pośrednictwem komunikatów wysyłanych tylko na jednym kanale MIDI.
ADI-6432 jest zgodny z interfejsami MADI takich firm, jak: Harrison, Sony, Merging, Lawo, Euphonix, Stagetec, Jünger, Audio Service, AMS i innymi.

 

Dane Techniczne RME ADI-6432:

 • Wejście MADI: 1 x BNC, 1 x optyczne
 • Wyjście MADI: 1 x BNC, 1 x optyczne
 • Wejście AES/EBU: 32 x, 4 na złącze D-SUB, symetryzowane transformatorowo, duża czułość wejściowa [< 0,3 Vpp], zgodne z S/PDIF
 • Wyjście AES/EBU: 32 x, 4 na złącze D-SUB, symetryzowane transformatorowo, 4 Vpp
 • Wejście Word Clock: BNC, układ adaptacyjny pracujący od 1,2 Vpp
 • Wyjście Word Clock: BNC, niskoimpedancyjne, 4 Vpp dla 75 Ohm, zabezpieczenie przeciwzwarciowe
 • Wejście i wyjście MIDI: dwa gniazda DIN 5-pin
 • Port COM: RS232 9-pinowe złącze D-SUB, 9600/19200/115200 bodów
 • Źródła synchronizacji: MADI, AES, Word Clock, zegar wewnętrzny
 • Varipitch: sygnałem wejściowym lub Word Clock
 • Częstotliwości próbkowania 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192 kHz, zmienne [synchronizacja / Word Clock]
 • Zakres częstotliwości próbkowania: MADI: 32 - 192 kHz, Word Clock: 27 - 200 kHz, AES: 28 - 200 kHz
 • Jitter: zegar wewnętrzny: < 1 ns, zegary zewnętrzne: < 1 ns
 • Redukcja jittera: >30 dB [2,4 kHz]
 • Czułość na jitter: pętla PLL pracuje bez problemów z jitterem równym 100 ns
 • Zasilanie: wewnętrzny zasilacz, 100 - 240 V, 20 W
 • Wymiary: 483 x 88 x 200 mm
 • Gwarancja: 2 lata.