Fraud Blocker

RCF Art 912-A ][ Kolumna aktywna 12"

  • 3 748,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy kolumny aktywnej RCF Art 912-A

  • Wysokiej jakość kolumna włoskiej firmy RCF
  • Poziom ciśnienia akustycznego do 130 dB
  • Bi-wzmacniacz 2100 W klasy D
  • Sterownik kompresyjny 1,75"
  • 12-calowy głośnik niskotonowy
  • Technologia fazy zero stopni FiRPHASE

 

Ogólny opis kolumny

Tytułem wstępu o samej kolumnie 

Kolumna RCF ART 912-A została zaprojektowana w sposób mistrzowski, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku i wszechstronność w intensywnych zastosowaniach audio. Połączenie 1,75-calowego głośnika kompresyjnego, 12-calowego głośnika niskotonowego, dwukanałowego wzmacniacza 2100W oraz falowodu True Resistive Waveguide o stałej kierunkowości zapewnia spójne pokrycie 100° x 60° obszaru odsłuchowego z dźwiękiem o poziomie 130 dB SPL, bez zniekształceń. Dzięki połączeniu opatentowanych przez RCF technologii FiRPHASE i Bass Motion Control DSP, idealnie dostrojonych dla każdego modelu, słuchacze doświadczą absolutnej czystości i głębokiego, potężnego basu. Elegancka obudowa wykonana jest ze specjalnego kompozytu polipropylenowego z wewnętrznym wzmocnieniem M-brace, dzięki czemu jest łatwa w przenoszeniu i bezpieczna w instalacji na maszcie, ścianie lub kratownicy, dzięki wielu dostępnym punktom mocowania.

 

Moc, która porusza

Najpotężniejszy wzmacniacz w swojej klasie. Udoskonalenia w konstrukcji przetworników RCF sprawiają, że są one mocniejsze i potężniejsze, a wzmacniacz podąża za tą ewolucją. Dwukanałowy wzmacniacz ART 9 Class-D o mocy 2100 W jest o 50% bardziej wydajny niż poprzednie modele, jest w stanie poradzić sobie z ekstremalnie wysokimi poziomami ciśnienia akustycznego z ultraszybkim atakiem, realistyczną reakcją transjentów i bardzo niską utratą ciepła. ART 9 jest bardzo energooszczędny, dlatego nie ma potrzeby stosowania wentylatora chłodzącego — wzmacniacz jest przymocowany do solidnego aluminiowego wymiennika ciepła znajdującego się z tyłu urządzenia — bez żadnych ruchomych części. Dzięki fizycznemu połączeniu z wewnętrzną ramą wzmacniacz jest w stabilnej i solidnej obudowie. W obwodzie wejściowym zastosowano nową konstrukcję o niskim poziomie zniekształceń z zaawansowanym ogranicznikiem bezpieczeństwa, która pozwala zachować prawdziwy charakter sygnału wejściowego na wszystkich poziomach głośności. Wszystkie wzmacniacze ART 9 zostały zaprojektowane zgodnie z normą EN62368-1 w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i wyposażone w sekcję zasilacza impulsowego, łączącego wysoką wydajność z minimalną wagą.

 

M-Brace: nowy projekt obudowy

Profesjonalny wygląd obudowy ART 9 idealnie sprawdza się podczas imprez na żywo lub w zastosowaniach instalacyjnych. W eleganckiej obudowie zastosowano specjalny polipropylenowy materiał kompozytowy o radykalnie nowej koncepcji konstrukcyjnej. Osłona maskownicy wykonana jest z wytrzymałej stali i chroni zarówno przetworniki, jak i wentylowane porty. Specjalnie zaprojektowane wzmocnienie typu M łączy cztery wewnętrzne strony obudowy i wzmacniacza, zapobiegając wszelkim odkształceniom, dzięki czemu powstaje całkowicie obojętna obudowa o zwiększonym tłumieniu akustycznym, nawet przy maksymalnym ustawieniu głośności. Pełni on również funkcję struktury wzmacniającej, zapewniając większą odporność na naprężenia mechaniczne.

 

Kontrola ruchu basu

Poszukując rozszerzonego basu o zwiększonej wydajności, inżynierowie RCF znaleźli sposób na usunięcie filtra górnoprzepustowego, zastępując go przyszłościowym podejściem. Przedstawiamy BMC (Bass Motion Control), nowo zaawansowaną funkcję zarządzania wychyleniem głośnika niskotonowego. Głośnik wyposażony w BMC może obsługiwać najniższe słyszalne częstotliwości bez wpływu na stabilność głośnika niskotonowego, z rozszerzoną liniowością i lepszą integralnością dźwięku. Metoda BMC polega na stworzeniu pełnej mapy dynamicznego zachowania głośnika niskotonowego i wygenerowaniu własnego algorytmu, który ogranicza nadmierne wychylenia. Daje to przetwornikowi całkowitą swobodę reprodukcji sygnału. Gdy filtry górnoprzepustowe zwykle chronią ruch głośnika niskotonowego przed destrukcją, ale zmieniają jego zachowanie fazowe, nowy algorytm BMC łamie konwencjonalne zasady.

 

Nowe paradygmaty w elektroakustyce

Zaawansowana konstrukcja ART9 znajduje się w samej obudowie głośnika. Nowy True Resistive Waveguide jest wynikiem kilku udoskonaleń zarówno w konstrukcji przetworników, jak i portów wentylacyjnych, dokonanych przy użyciu analizy elementów skończonych oraz ciągłych pomiarów w komorach bezechowych RCF. Dzięki technologii FiRPHASE, nowemu kształtowi i umiejscowieniu portów, głośnik działa teraz jako jedno idealne źródło dla perfekcyjnego obrazu dźwiękowego. Pod względem akustycznym falowód TRW naśladuje pozbawione rezonansu obciążenie czysto rezystancyjne, redukując zniekształcenia wysokich częstotliwości występujące w klasycznych głośnikach tubowych. Dzięki asymetrycznemu kształtowaniu dźwięku kąt pokrycia falowodu zapewnia stałą kierunkowość w całym obszarze odsłuchu i lepszą panoramę stereo.

 

Doskonałe przetworniki

Lekkie i wydajne przetworniki RCF są prawdziwym punktem odniesienia dla wysokiej jakości dźwięku. Wszystkie przetworniki są projektowane przez inżynierów RCF we Włoszech w celu zapewnienia maksymalnej niezawodności i idealnie dopasowanych komponentów.

 

Wysokie częstotliwości

Nowa konstrukcja cewki drgającej drivera kompresyjnego 1,75" z kopułką z poliimidu i kaptonu charakteryzuje się nową technologią łączenia i wzmocnionymi żebrami, dzięki czemu jest 10 razy bardziej wytrzymała niż poprzednie konstrukcje. Przeprojektowany wtyk fazowy zwiększa czystość dźwięku, poprawiając reakcję na transjenty i poprawiając sprzężenie z przetwornikiem niskich częstotliwości.

 

Niskie częstotliwości

Przetwornik niskich częstotliwości zyskuje większą stabilność przy wyższych prądach, mniej zniekształceń i jest bardzo wydajny pod względem rozpraszania ciepła. Kontrola jakości RCF jest bardzo ścisła. Głośniki niskotonowe są testowane przy użyciu sygnału ciągłego przez 200 godzin, co powoduje, że przetwornik jest poddawany ekstremalnym obciążeniom. Tylko najlepsze konstrukcje głośników niskotonowych mogą pasować do ART 9.

 

Specyfikacja techniczna

Ogólne

Producent RCF
Model ART 912A

Parametry akustyczne

Charakterystyka częstotliwościowa 50 Hz ÷ 20000 Hz
Maks. SPL @ 1m 130 dB
Kąt pokrycia w poziomie 100°
Kąt pokrycia w pionie 60°

Przetworniki

Głośnik kompresyjny 1 x 1,0'', 1,75'' v.c.
Głośnik niskotonowy 12'', 2,5'' v.c

Sekcja I/O

Sygnał wejściowy bal/unbal
Złącza wejściowe XLR, Jack
Złącza wyjściowe XLR
Czułość wejściowa -2 dBu/+4 dBu

Sekcja procesora

Częstotliwości zwrotnicy 1800 Hz
Zabezpieczenia Termiczne, RMS
Limiter Miękki limiter
Regulatory Linear, Boost, Stage, Volume

Sekcja mocy

Moc całkowita 2100 W szczytowa
Wysokie częstotliwości 700 W mocy szczytowej
Niskie częstotliwości 1400 W mocy szczytowej
Chłodzenie Konwekcja
Złącza VDE

Parametry fizyczne

Materiał obudowy/obudowy Kompozyt PP
Osprzęt 1 x M10 na górze, 1 x M10 z każdej strony
Uchwyty 1 na górze, 1 po każdej stronie
Mocowanie na słupie/kaptur Tak
Kratka Stal
Kolor Czarny
Rozmiar 642 x 370 x 363 mm
Waga 19 kg

 

Filmy i prezentacje marki

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

RCF Art 912-A | Kolumna aktywna 12", Nagłośnienie, Kolumny aktywne, pasywne i wzmacniacze, Kolumny szerokopasmowe aktywne i pasywne, Kolumny aktywne, RCF, Art 912-A, Art912-A, Art-912-A, Art 912A, Art 912 A, Art912A