Fraud Blocker

Presonus Monitor Station v2 ][ Kontroler odsłuchu

  • 1 555,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

PreSonus Monitor Station umożliwia sterowanie odsłuchem i komunikację w warunkach studyjnych. Opierając się na sprawdzonym i docenianym przez użytkowników interfejsie Central Station, PreSonus Monitor Station posiada cztery wzmacniacze słuchawkowe o dużej mocy, funkcję talkback, a także możliwość przełączania pomiędzy różnymi zestawami monitorów i różnymi źródłami dźwięku.
Różne źródła dźwięku
Monitor Station umożliwia podłączenie maksymalnie trzech źródeł dźwięku [TRS1, TRS2, Aux/Phono], a następnie przełączanie pomiędzy nimi, a nawet ich porównywanie. Jedno z możliwych zastosowań Monitor Station, to podłączenie głównych wyjść z interfejsu muzycznego komputera do wejść TRS 1, a wyjść z odtwarzacza CD do wejść AUX Monitor Station – takie połączenie umożliwi natychmiastowe porównanie własnego miksu z komercyjną płytą CD, dosłownie za jednym przyciśnięciem przycisku.
Różne zestawy monitorów
Monitor Station wyposażony jest w trzy zestawy wyjść. Daje to możliwość odsłuchiwania materiału na trzech różnych zestawach monitorów, a co za tym idzie, ocenienia, jak zabrzmi miksowany materiał „w prawdziwym świecie”.
Route'owanie do wyjść Main i Cue
Monitor Station umożliwia skierowanie każdego z wejść stereo [TRS1, TRS2, aux] do jednej z dwóch ścieżek audio – Main i Cue. Następnie, osobne sygnały Main i Cue mogą być kierowane do każdego z czterech wzmacniaczy słuchawkowych. Przykładowo, do wejścia TRS2 możesz wysłać sygnał zmiksowany z klikiem metronomu, podczas gdy miks główny wchodzi na wejścia TRS1. W ten sposób możesz wysłać na słuchawki miks z klikiem lub tylko miks główny.
Wygodna komunikacja
Nie trzeba wspominać, jak ważna jest komunikacja podczas sesji nagraniowej. Mając Monitor Station nie będziesz musiał krzyczeć do muzyków mających na uszach słuchawki. Wystarczy skorzystać z funkcji Talkback, która wykorzystuje wbudowany w urządzenie mikrofon, bądź mikrofon zewnętrzny.
Zaprogramuj Monitor Station
Masz możliwość dostosowania ustawień Monitor Station do własnych potrzeb. Do dyspozycji są 3 różne ustawienia, które zapamiętuje się podczas włączania urządzenia.
Wejścia mogą być ustawione w trybie „suma” [sygnały z wejść TRS1, TRS2 i Aux/Phone są sumowane] lub w trybie „przełącz” [w danym momencie może być uruchomione tylko jedno ze źródeł: TRS1, TRS2 lub Aux/Phone].
Zestawy monitorów mogą pracować w trybie „wszystkie włączone” [monitory A, B i C mogą być włączone jednocześnie], w trybie „przełącz” [w danym momencie mogą być uruchomione tylko monitory A, B lub C] lub w trybie „subwoofer” [do wyboru są zestawy A i B, podczas gdy C może być wybrany zarówno z zestawem A lub B].
Miernik LED także może pracować w trzech różnych ustawieniach, wyświetlając różne poziomy wysterowania: -10dB, +4dB and +10dB.
Wzmacniacze słuchawkowe o ponadprzeciętnej mocy
PreSonus jest firmą, która słynie z dostarczania najlepiej brzmiących wzmacniaczy słuchawkowych. Każdy z czterech wzmacniaczy wbudowanych w Monitor Station zapewnia 150 miliwatów mocy i jest w stanie wzmocnić sygnał w dowolnych słuchawkach. W ten sposób każdy członek zespołu będzie słyszeć wyraźnie i głośno, nawet perkusista.
Film demonstracyjny:
Cechy:
Duża gałka regulacji głośności odsłuchu głównego
Trzy wejścia stereo [TRS1, TRS2, Aux/Phono]
Trzy pary wyjść symetrycznych na monitory odsłuchowe
Funkcja Talkback z wbudowanym mikrofonem i regulacją natężenia sygnału
Wejście XLR do podłączenia zewnętrznego mikrofonu dynamicznego przyporządkowanemu funkcji Talkback
8-segmentowy wyświetlacz LED poziomu wysterowania
4 wzmacniacze słuchawkowe o dużej mocy i wyrazistym dźwięku z indywidualnymi gałkami głośności i możliwością wyboru źródła wejściowego
Wyjścia stereo Main i Cue z możliwością wyboru źródła wejściowego
Funkcja przyciszania „Dim” z regulowanym stopniem zadziałania
Gałki regulujące poziom dla złączy Aux i Phono
Funkcje Mute i Mono

Kluczowe cechy kontrolera odsłuchu Presonus Monitor Station V2

  • 2 pary wejść stereo TRS ¼”, 1 para wejść stereo RCA, 1 cyfrowe wejście koaksjalne
  • 3 pary wyjść TRS do monitorów
  • 1 para wyjść Cue TRS ¼” oraz główne wyjście liniowe
  • 4 zajebiście głośne wyjścia słuchawkowe na przednim panelu
  • 3 przełączniki do poruszania się między źródłami
  • 3 przełączniki do zmiany zestawu monitorów
  • Na pokładzie stacji mikrofon do kontaktu z muzykami
  • Duże pokrętło do regulacji głównej głośności

 

Opis ogólny

Wybierz źródła dźwięku

Przełączaj się szybko i łatwo między czterema źródłami dźwięku - do dyspozycji masz kilka rodzajów wejść.

Twoje studio na pewno jest świetnie wyposażone, w znakomity interfejs [oczywiście PreSonus!] i odtwarzacz CD z cyfrowym wyjściem S/PDIF. Prawdopodobnie podłączasz też inne urządzenia i źródła dźwięku takie jak rejestrator taśmowy. A może chcesz mieć możliwość odsłuchu dwóch różnych miksów stereo ze swojego interfejsu. Monitor Station V2 to centrum twojego studia, wygodny, stacjonarny kontroler, z którym możesz zarządzać dowolnymi źródłami sygnału, bez utraty jakości brzmienia.

Do dyspozycji masz dwie pary symetrycznych wejść [1/4” TRS] oraz trzeci kanał wejściowy, do którego przypisano cyfrowe wejście S/PDIF [44.1, 48, 88.2 i 96 kHz], parę niesymetrycznych wejść RCA Aux z regulacją poziomu oraz niesymetryczne wejście 1/8” TRS, sumowane z wejściami RCA Aux. Do wyboru wejścia analogowego Aux lub cyfrowego S/PDIF przeznaczono specjalny przycisk.

Monitor Station pozwala skierować sygnał z każdego wejścia stereo [TRS1, TRS2, Aux] na jeden z dwóch kanałów audio: Main i Cue. Możesz też wysłać dwa osobne sygnały [Main i Cue] do każdego z czterech pokładowych wzmacniaczy słuchawkowych.

Na przykład: podajesz miks ze ścieżką kliku na wejście TRS2, natomiast miks główny na TRS1; wówczas na wyjściach słuchawkowych możesz włączyć sygnał Cue albo miks główny Main. Na głównym torze audio zawsze będzie sygnał, który słyszysz w swojej reżyserce.

 

Zarządzaj sygnałami wyjściowymi

Do odsłuchu swojej muzyki możesz wykorzystać trzy pary stereofonicznych wyjść monitorowych [Speaker Outputs], każde z niezależną regulacją poziomu – oraz cztery, niezwykle głośne wyjścia słuchawkowe.

Twoje małe monitory i twoje duże monitory – powiedzmy pary odsłuchów Eris E5 i Sceptre S6 lub S8 – brzmią znakomicie, jednak różnią się konstrukcją. Dzięki temu jedne pokazują to, czego na drugim zestawie nie słychać – w końcu po to używasz obu zestawów. Do tego korzystasz jeszcze z ulubionej pary wyjątkowo starych odsłuchów, z którymi nigdy się nie rozstajesz. Jednak przyznaj, masz ochotę walić głową o ścianę [odradzamy!], gdy kolejny raz musisz manualnie przełączać się między tymi, trzema parami głośników.

Wyluzuj!

Z Monitor Station V2, między trzema zestawami głośników przełączysz się błyskawicznie! To nie wszystko. Możesz ustawić poziom głośności indywidualnie dla każdej pary odsłuchów, więc gdy przełączasz się między zestawami poziom dźwięku nie ulegnie zmianie.

Zacznijmy od tego, że masz do dyspozycji trzy pary symetrycznych wyjść głośnikowych Speaker Outputs [1/4” TRS, lewy/prawy], każdą z regulacją poziomu. Do tego dochodzi para liniowych wyjść symetrycznych Main [1/4” TRS, lewy/prawy] i para symetrycznych wyjść Cue [1/4” TRS, lewy/prawy] z regulacją poziomu. Poziom dla głównych odsłuchów Main [nie chodzi o wyjście liniowe main] jest kontrolowany za pomocą pokaźnej, niebieskiej gałki dostępnej na panelu sterującym Monitor Station V2.

Wszystkie głośniki mogą grać jednocześnie, Można też wybrać tylko jedną parę odsłuchów w danym momencie. Dostępna jest również funkcja przełącznika A/B między odsłuchami, z zawsze aktywnym wyjściem C napędzającym subwoofer.

 

Ustaw wszystko po swojemu

Monitor Station V2 posiada całą masę funkcji, które pozwalają dopasować ustawienia kontrolera do własnego sposobu pracy.

Oprócz bogatego wyboru wejść i wyjść, regulacji poziomów i toru talkback mamy tutaj znacznie więcej możliwości zarządzania odsłuchem; Monitor Station V2 zapewni ci wszystkie funkcje, jakich potrzebujesz.

Ośmiopunktowe, trójkolorowe wskaźniki LED pokazują poziomy sygnału w kanałach prawym i lewym. LED-owe wskaźniki działają w trzech trybach, dla sygnałów o poziomach +4 dB, +10 dB lub +18 dB

Przełącznik Mono służy do sumowania sygnału na wyjściach stereo, co pozwala sprawdzić problemy z fazą. Duże, wygodnie ulokowane pokrętło służy do kontroli poziomu sygnału głównego [nie dotyczy wyjść liniowych main], zaś przełącznik Dim z gałką Attenuation pozwala zredukować poziom na wyjściu głośnikowym [w przedziale od -30 do – 6 dB]. Oczywiście, odsłuchy możesz też zupełnie wyciszyć, przyciskiem Mute.

Każdy z nas pracuje w nieco inny sposób, więc producent daje nam możliwość dopasowania ustawień Monitor Station V2 do własnych preferencji. Wybrane ustawienia dla wejść, odsłuchów oraz ustawienia wskaźników LED można zapisać, aby działały po ponownym uruchomieniu. Ułatwia to spersonalizowanie całego systemu nagraniowego pod kątem własnego sposobu działania.

Wejścia można ustawić w trybie Summing [TRS1, TRS2, i Aux-S/PDIF są sumowane po włączeniu] lub Toggle [w jednym momencie aktywne jest tylko jedno wejście, TRS1, TRS2 lub Aux/Phono].

Ustawienia dla odsłuchów obejmują tryby: All On [głośniki A, B i C działają jednocześnie], Toggle [w jednym momencie grają tylko głośniki A, B albo C], lub Subwoofer [A i B do wyboru, oraz odsłuchy C jednocześnie z A lub B].

Tak ergonomiczna, intuicyjna w obsłudze konstrukcja, zaawansowane funkcje i bogaty zestaw wejść i wyjść, w połączeniu z jakością brzmienia, z jakiej słyną produkty PreSonus, sprawiają, że Monitor Station V2 jest wszechstronnym, wygodnym i dostępnym cenowo urządzeniem, umożliwiającym zarządzanie całym systemem studyjnym z poziomu twojego pulpitu.

Nie czekaj, raźnym krokiem wybierz się do najbliższego sprzedawcy produktów PreSonus i przejmij kontrolę nad własnym systemem odsłuchowym tak, jak robią to profesjonaliści!

 

Specyfikacja

Wejścia

Mikrofon Talkback

Zakres wzmocnienia +15 do +55 dB
Typ Electret condenser
Czułość -42 dB

Wejścia Stereo 1 i Stereo 2

Typ ¼” TRS Active Balanced
Impedancja wejściowa (zbalansowane) 10 kΩ
S/N Ratio (1 kHz @ +10 dBu, Unity Gain) >105 dB
THD+N (nieważ, 1 kHz @ 0 dBu Output, Unity Gain) <0.0075%
Odpowiedź częstotliwościowa (±0.5 dB) 10 Hz do 65 kHz
Suma zakłóceń (20 Hz to 20 kHz, 150Ω input termination) -96 dBu
Maksymalny poziom wejściowy (Minimum Gain, 1 kHz @ 0.5% THD+N) +22 dBu

Wejścia Aux

Typ RCA Active Niezbalansowany
Impedancja wejściowa 47.5 kΩ
S/N Ratio (1 kHz @ 0 dBu, Unity Gain) >115 dB
THD+N (nieważ, 1 kHz @ 0 dBu Output, Unity Gain) <0.01%
Odpowiedź częstotliwościowa (±0.5 dB) 10 Hz do 50 kHz
Zakres wzmocnienia 80 dB do +10 dB

S/PDIF

Typy RCA 75Ω coax
Zakres dynamiki 113 dB
THD+N 0.0025% (1 kHz @ -1 dBFS)
Maksymalny poziom wyjściowy przy 0 dBFS +18 dBu
Częstotliwości próbkowania 44.1, 48, 88.2, 96 kHz

Wskaźniki wejścia (ST1, ST2, oraz Aux)

Typ Podwójny, 8-segmentowy wyświetlacz LED z diodą peak
Zakres czułości -24 dB do 0 dB

Wyjścia

Typ ¼” TRS Active Balanced
Impedancja wyjściowa (zbalansowana) 51Ω
THD+N (nieważ, 1 kHz @ 0 dBu, Unity Gain) <0.01%
Odpowiedź częstotliwościowa (±0.5 dB) 10 Hz tdo50 kHz

Wyjścia Speaker A, B, C

Zkres Trim -80 dB do 0 dB
Zakres głównego poziomu -80 dB do 0 dB
Zakres tłumienia -30 dB do -6dB

Wyjście Cue

Zakres Cue -80 dB do 0 dB
Zakres tłumienia (Talkback aktywny) -20 dB

Wyjścia słuchawkowe

Typ ¼” TRS Active Stereo
Maksymalny poziom wyjściowy (60Ω obciążenia) 150 mW / kanał
Odpowiedź częstotliwościowa (±1.0 dB) 10 Hz do 50 kHz

Zasilanie

Typ zasilacza Zewnętrzny zasilacz DC
Wtyczka zasilacza Barrel, 5.5 mm na zwenątrz, 2.1 mm wewnątrz
Napięcie zasilania 18 VDC
Ciągły pobór mocy 10W

Dane fizyczne

Wymiary

Wysokość 2.5” (63.5 mm)
Głębokość 8.5” (216 mm)
Szerokość 9” (228.6 mm)
Waga 6 lbs. (4.54 kg)

 

Filmy i prezentacje wideo

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Kontroler odsłuchu Presonus Monitor Station v2, Kontrolery odsłuchu/monitorów, Monitory, słuchawki, Studio i homerecording, PRESONUS, Kontroler odsluchu Presonus Monitor Station v2, Kontrolery odsluchu/monitorow, Monitory,