Fraud Blocker

Presonus ULT12 ][ Kolumna aktywna

  • 6 600,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy kolumny aktywnej Presonus ULT12

  • Zasięg lepszy, niż w twoim nowym telefonie
  • 650W mocy ciągłej dla wymagających
  • Dwa wejścia combo (TRS/XLR)
  • Zaprojektowane przez WorxAudio, czyli "oddział specjalny" Presonusa zajmujący się nagłośnieniem scenicznym
  • Idealne do instalacji stałych

 

ULT: Ultra Long Throw czyli bardzo daleki zasięg

PreSonus ULT12 to aktywne monitory głośnikowe o rekordowo dalekim zasięgu, wynikającym z najszerszego, w tym przedziale cenowym, rozpraszania poziomego oraz skupionej dyspersji pionowej. Monitory równomierne pokrywają sygnałem całą powierzchnię, umożliwiając publiczności wyraźny odsłuch w każdym miejscu. Zestaw ULT12 wyposażono w opatentowany przetwornik tubowy PreSonus Pivot X110, specjalny 12-calowy przetwornik nisko-tonowy i podwójny wzmacniacz w klasie D o dużej mocy. Konstrukcję zamknięto w lekkiej obudowie o właściwościach akustycznych, jakie daje tylko drewno, dzięki czemu głośniki czytelnie przetwarzają głos i zapewniają naturalne brzmienie przy reprodukcji muzyki. Te cechy sprawiają, że ULT12 są doskonałym wyborem zarówno do zastosowań mobilnych, jak i instalacji stałych.


Szerokie pokrycie w poziomie, wąskie rozpraszanie pionowe i najlepszy zasięg

Specjalny, ruchomy przetwornik tubowy w ULT12 zapewnia bardzo szerokie pokrycie w poziomie [110°] oraz skupiony, decydujący o dalekim zasięgu przekaz pionowy [50°]. W rezultacie otrzymujemy monitor, który wypełnia pomieszczenie dźwiękiem bez zakłócających odsłuch wczesnych odbić. Co więcej, duże rozmiary przetwornika tubowego Pivot X110 pozwoliły zapanować nad dyspersją częstotliwości w niższym przedziale pasma niż ma to miejsce w konwencjonalnych tubach. Dlatego zestaw brzmi bardziej spójnie w osi jak i poza osią i publiczność po bokach może cieszyć się tak samo dobrym dźwiękiem, jak słuchacze na środku. Z taką reprodukcją dźwięku monitor równomiernie wypełnia całe pomieszczenie optymalnym brzmieniem.


Montowane poziomo lub pionowo, zależnie od sytuacji

Głośnik Pivot X110 można obrócić o 90˚, co umożliwia montaż UTL12 w poziomie z zachowaniem charakterystyki rozpraszania 110˚ x 50˚. Kompaktowe wymiary idealnie predysponują ULT12 do zastosowania w roli głośnika centralnego w systemie LCR [lewy-centralny-prawy] albo podwieszanego monitora fill. Obracany głośnik Pivot X110 rozwiąże też kłopot z nagłośnieniem wąskich i wysokich sal, minimalizując wczesne odbicia i zapewniając bardziej kierunkowe pokrycie. Jeśli dodasz to tego wielokątną obudowę ULT12 i presety do występów na żywo, możliwość ustawienia na podłodze oraz funkcję odtwarzania muzyki, otrzymasz niesamowicie wszechstronny monitor głośnikowy, który doskonale sprawdza się jako podstawowy odsłuch FOH i jako monitor sceniczny.


Duża moc oraz wejścia i wyjścia

ULT12 dysponuje znacznie większą mocą niż to potrzebne i posiada zestaw wejść i wyjść przydatnych w różnych sytuacjach. 12-calowy woofer napędzany jest 500W [moc ciągła] wzmacniaczem mocy w klasie D, natomiast 1.75-calowy przetwornik tubowy Pivot X110 otrzymuje 150W. [Moc szczytowa to odpowiednio 1000W i 300W]. Wejścia to dwa gniazda combo XLR i ¼” TRS: mikrofonowo/liniowe z cenionym przedwzmacniaczem XMAX™ oraz wejście liniowe. Wejścia posiadają niezależną regulację poziomu, co umożliwia zsumowanie dwóch źródeł sygnału do symetrycznego wyjścia XLR w konfiguracji złożonej z kilku zestawów. Funkcjonalność dodatkowo zwiększa niezależne wyjście bezpośrednie dla sygnału z wejścia liniowego.


Zaprojektowane przez WorxAudio

Zestawy głośnikowe ULT12 zostały zaprojektowane przez specjalistów z WorxAudio®, specjalnego oddziału PreSonusa. WorxAudio mająca swoją siedzibę w Greensboro, w Północnej Karolinie [USA] to czołowa firma zajmująca się rozwojem i dostawą profesjonalnych scenicznych zestawów głośników od ponad 30 lat.
WorxAudio nieustannie opracowuje najnowsze technologie dostarczając innowacyjne produkty i projekty instalacji profesjonalnym klientom, a produkty tej marki można znaleźć w prestiżowych obiektach na całym świecie. To sprawia, że możesz polegać na głośnikach ULT, które zapewnią najwyższej jakości, profesjonalne brzmienie i funkcje, spełniające potrzeby zawodowych realizatorów i integratorów systemów.


Uwierzysz gdy usłyszysz

Charakteryzujący się wyjątkowo szeroką w poziomie i skupioną w pionie dyspersją, bardzo dalekim zasięgiem, wyposażony w obrotowy głośnik, drewnianą obudowę i wzmacniacz w klasie D monitor ULT12 to doskonałe rozwiązanie do instalacji stałych. Ale to także konstrukcja przenośna, która świetnie sprawdzi się w trasie. Co najlepsze, monitor zapewnia znakomite brzmienie, doskonałą czytelność głosu i naturalną reprodukcję muzyki, pokrywając dźwiękiem całe pomieszczenie. Odwiedź swój ulubiony sklep muzyczny i posłuchaj brzmienia monitorów z serii ULT!

 

Specyfikacja

Rodzaj wzmacniacza: aktywny
moc [W]: 1300
moc RMS [W]: 650
max SPL [db]: 135
pasmo przenoszenia: 55Hz - 18kHz
konfiguracja: 2-drożna
głośnik niskotonowy [cale]: 12
klasa wzmacniacza: D
DSP: Tak
złącza: TS, XLR
waga [kg]: 23.6

 

Filmy i prezentacje wideo

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Kolumna aktywna PreSonus ULT12 , Kolumny aktywne, Kolumny aktywne, pasywne i wzmacniacze, Nagłośnienie, PRESONUS, Naglosnienie