Presonus ERIS E66 ][ Monitor odsłuchowy aktywny

  • 1 599,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy monitorów odsłuchowych Eris E66 Presonus

  • Idealna propozycja dla każdego realizatora, któremu brakuje poczucia stereofonii
  • Oparty na dwóch wooferach 6,5 cala i jednym driverze 1,25 cala z jedwabną kopułką pomiędzy nimi
  • Otwory Bass Reflex z przodu - można śmiało zbliżać się do ścian!
  • Podświetlane logo Presonusa dodaje profesjonalizmu ;)
  • Na pokładzie wejścia RCA, TRS oraz XLR
  • Wyposażone w stroiki średnich i wysokich pasm oraz przełącznik Acoustic Space pozwalający dostosować sprzęt do pracy w różnych pomieszczeniach

 

Opis ogólny

Równo i szeroko

Eris E66 to monitory studyjne, których cechą znamienną jest rozszerzona i niezwykle szczegółowa charakterystyka przetwarzania, a także najszerszy obraz stereo w tej klasie. Przetworniki rozmieszczone w konfiguracji MTM [midwoofer-tweeter-midwoofer, zwanej również "D'Appolito"] zapewniają lepsze przetwarzanie poza osią oraz znakomitą charakterystykę kierunkową. W rezultacie monitory prezentują bardziej spójne, wyrównane w całym zakresie pasma brzmienie i szeroką, szczegółową scenę stereo.

Stereofonia

Konwencjonalne konstrukcje 2-drożne mogą wywoływać wczesne odbicia sygnału w otoczeniu. W przypadku E66 udało się tego uniknąć dzięki umieszczeniu 1.25-calowego przetwornika wysokotonowego z jedwabną kopułką między dwoma, 4.5-calowymi [E44] lub 6.5-calowymi [E66] przetwornikami średniotonowymi. Dwa, mniejsze głośniki pracując równolegle przejmują część dyspersji tweetera co minimalizuje przesunięcie fazowe. W rezultacie otrzymujemy niezwykle detaliczny obraz stereo.

Podwójne spojrzenie

Monitory E66 wyposażono w dwa średniopasmowe głośniki, grające w tym samym zakresie częstotliwości. Głośniki zostały umieszczone w takiej odległości od siebie, aby sygnał emitowany przez oba przetworniki rozchodził się do przodu jako jedna fala. W praktyce, stosunkowo małe, średniopasmowe głośniki E44 zachowują się więc jak jeden, duży głośnik. Dzięki takiemu połączeniu monitory prezentują dużą dynamikę i moc, przy swoich niedużych wymiarach.

Zgodny odsłuch

Fale dźwiękowe emitowane przez dwa głośniki w monitorach typowej konstrukcji mogą wpływać na siebie wzajemnie, co skutkuje podbiciem lub tłumieniem pewnych częstotliwości, w zależności od ustawienia słuchacza względem głośnika. W konfiguracji MTM interferencja elementów zestawu i wynikająca z tego niespójność brzmieniowa są zminimalizowane. Monitory E66 zapewniają słuchaczom bardzo szerokie pole w którym odsłuch jest idealny, tzw. sweet spot, a także spójniejszy odsłuch w osi i poza osią głośników.

Transparentne i spójne brzmienie

W E66 zastosowano specjalne, niskotonowe przetworniki z włókna kevlarowego. Cechą membran tego rodzaju jest bardzo spójny wzorzec rozpraszania w całym paśmie częstotliwości przetwornika, co przekłada się na czystsze i bardziej wyraźne brzmienie. Rodzaj splotu i charakter materiału z jakiego wykonano oba woofery ma tendencję do powstrzymywania odbić energii, zatem do uszu słuchacza dociera mniej odbitych dźwięków. Te cechy w połączeniu z konfiguracją MTM decydują o transparentnym i spójnym brzmieniu całej konstrukcji.

Pionowo lub poziomo – ustaw jak chcesz

Wiele konstrukcji MTM należy raczej stawiać pionowo niż poziomo, ponieważ pionowa pozycja zapewnia wyraźną, pozbawioną zakłóceń reprodukcję średnich i wysokich tonów równomiernie po obu stronach, co zwiększa obszar sweet-spot. W E66 przetworniki średniego pasma są znajdują się bliżej siebie, a głośnik wysokotonowy zamontowano wyżej, dzięki czemu monitory grają optymalnie w obu pozycjach. Zatem E66 tak jak wszystkie modele z serii Eris, możesz ustawić w taki sposób, jaki jest dla ciebie najwygodniejszy.

Przejmij kontrolę

Współcześni producenci muzyczni mają do czynienia z wieloma różnymi gatunkami muzycznymi i często pracują w więcej niż jednym miejscu. Dlatego studyjne monitory z serii Eris wyposażono w obszerny zestaw regulacji parametrów akustycznych. Trój-pozycyjny przełącznik Acoustic Space służy do kompensacji poziomu podbicia pasma basowego, jakie występuje gdy monitor stoi przy ścianie. Regulatory High i Mid pomagają złagodzić anomalie brzmieniowe występujące w pomieszczeniu. Za pomocą filtra górnoprzepustowego [kontroler Low Cutoff] łatwo zintegrujesz monitory z subwooferem Temblor.

Nawiązywanie połączeń

Trzy, różne typy złącz wejściowych umożliwiają łatwe podłączenie do monitorów Eris sygnału z miksera, interfejsu, odtwarzacza muzycznego lub innego źródła z sygnałem o poziomie liniowym. Eris E66 posiadają wejścia symetryczne XLR, symetryczne jack 6,3 mm TRS, oraz niesymetryczne RCA dla sygnału na poziomie linowym. Taki zestaw złączy pozwala na bezproblemowe połączenie odsłuchów Eris z niemal każdym urządzeniem z sygnałem na poziomie liniowym.

Definicja dokładności

Tak jak wszystkie monitory studyjne marki PreSonus, monitory Eris E66 zapewnią Ci spójny i precyzyjny odsłuch. Bardzo szeroki obraz stereo wynikający z zastosowania konfiguracji MTM sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla osób szukających najdokładniejszych odsłuchów w tej klasie. Podobnie jak inne monitory studyjne Eris, E44 wyznaczają nowy standard wśród przystępnych cenowo monitorów studyjnych. Posłuchaj jak grają te monitory u najbliższego sprzedawcy produktów marki PreSonus.

 

Specyfikacja

Dane ogólne

Odpowiedź częstotliwościowa 45 Hz – 22 kHz
Częstotliwość Crossover 2.4 kHz
Moc wzmacniacza LF (dolnopasmowego) 80W
Moc wzmacniacza HF (wysokopasmowego) 65W
Peak SPL (na wys. 1m) 106 dB
Głośnik dolnopasmowy Dual 6.5”
Głośnik wysokopasmowy 1.25” silk dome
Impedancja wejściowa 10 kΩ

Przełączniki, potencjometry

Zakres głośności A-type taper
Potencjometr Mid Variable (-6 do +6 dB)
Potencjometr High Variable (-6 do +6 dB)
Filtr górnoprzepustowy Flat, 80 Hz, 100 Hz
Przełącznik Acoustic Space Flat, -2 dB, -4 dB

Dane fizyczne

Szerokość 18.1” (460 mm)
Głębokość 8.5” (215 mm)
Wysokość 9.8” (250 mm)
Waga 23.4 lbs (10.6 kg)

 

Filmy i prezentacje wideo

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Monitor odsłuchowy aktywny Presonus ERIS E66, Instrumenty, Monitory odsłuchowe, Monitory, Studio i homerecording, PRESONUS, Monitor odsluchowy aktywny Presonus ERIS E66, Monitory odsluchowe, Monitory,