Fraud Blocker

Ortega R121L-3/4 ][ Leworęczna gitara klasyczna 3/4

  • 968,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Cechy charakterystyczne Ortega R121L-3/4

  • Leworęczna gitara klasyczna z serii Family
  • Rozmiar korpusu 3/4
  • Satynowe wykończenie
  • Naturalny kolor
  • Solidny pokrowiec w komplecie
  • Wyjątkowy mostek Ortega z 12 otworami
  • Struny Savarez 540 CS

 

Ogólny opis gitary klasycznej

Jedna z największych serii firmy Ortega o nazwie "Family Series" oferuje gitary klasyczne o różnorodnych rozmiarach i kolorach dla osób w każdym wieku. W sam raz sprawdzą się na początek, a także dla średnio-zaawansowanych graczy. Osoby leworęczne również znajdą w tej serii coś dla siebie. Jest z czego wybierać!

 

O rozmiarze i drewnie słów kilka

Model Ortega R121L-3/4 to gitara klasyczna w rozmiarze 3/4 o wąskim gryfie w wersji leworęcznej. Mniejszy korpus to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla dzieci, gdyż pozwoli z łatwością objąć gitarę i na niej ćwiczyć. Również podróżnicy docenią niewielkie rozmiary tej gitary. Płyta wierzchnia korpusu została wykonana ze świerku, który charakteryzuje się zarówno jasnym wyglądem, jak i jasnym brzmieniem. Boki i tył, a także gryf, to mahoń o ciemniejszym odcieniu. Mostek i podstrunnica to (twardy do zgryzienia) orzech.

 

Techniczne szczegóły

Mostek posiada 12 otworów na struny. To oryginalne rozwiązanie wpływa na utrzymanie właściwego stroju, a także sprawia, że struny są odpowiednio napięte, co skutkuje jasnym i donośnym brzmieniem. Gryf jest zaopatrzony w dwustronny pręt, za pomocą którego możemy regulować wysokość strun nad podstrunnicą (tzw. akcję). Klucze to klasyczne rozwiązanie w chromowanym wykończeniu i z białymi motylkami. Fabrycznie założono struny Savarez 540 CS, specjalnie zaprojektowane dla gitar o krótkiej menzurze.

 

Akcesoria w zestawie

Do gitary dołączony jest elegancki i wytrzymały pokrowiec Ortega ONB34, który pozwoli na bezpieczne przechowywanie instrumentu w domowym zaciszu, a także ułatwi bliższe bądź dalsze podróże.

 

Specyfikacja

Kolor Naturalny
Rodzaj drewna - płyta wierzchnia Świerk
Wykończenie - płyta wierzchnia Satynowe
Rodzaj drewna - boki i tył Mahoń
Wykończenie - boki i tył Satynowe
Rodzaj drewna - gryf Mahoń
Wykończenie - gryf Satynowe
Pręt regulacyjny Dwustronny
Rodzaj drewna - podstrunnica Orzech
Rodzaj drewna - mostek Orzech
Klucze Chromowane z białymi motylkami
Ilość progów 18
Menzura 590 mm
Szerokość gryfu 45 mm
Głębokość korpusu 95 mm

 

Filmy prezentujące instrument

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Ortega R121-3/4-L | Leworęczna gitara klasyczna 3/4, Ortega Family, Ortega, Gitary klasyczne, Gitary i basy, Gitary, ORTEGA, Ortega R121-3/4-L | Leworeczna gitara klasyczna 3/4, R121-3/4-L Ortega, Leworęczna gitara, gitara 3/4, gitara klasyczna 3/4