Fraud Blocker

Neumann U67 Set ][ Lampowy pojemnościowy mikrofon studyjny

 • 28 390,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu studyjnego Neumann U67 Set

 • Wysokiej klasy lampowy mikrofon pojemnościowy firmy Neumann
 • Konstrukcja bazująca na mikrofonach z lat sześćdziesiątych
 • Posiada trzy charakterystyki kierunkowe do wyboru - dookólną, kardioidalną i ósemkową
 • Znakomity mikrofon wokalny dla wokalistów i wokalistek oraz wszystkich rodzajów instrumentów
 • Wszechstronny mikrofon do wszystkich rodzajów instrumentów
 • Wykonane według oryginalnych specyfikacji przy użyciu zarchiwizowanej dokumentacji
 • Rejestrowanie dźwięku bez zniekształceń brzmienia
 • Zasilacz i specjalna walizka w zestawie
 • Lutowany ręczne w Niemczech

 

Ogólny opis

O firmie Neumann

Firmę Neumann założył w 1928 roku niemiecki wynalazca Georg Neumann. Firma ceniona jest ze względu na produkcje wysokiej klasy mikrofonów, które używane są w najlepszych studiach nagraniowych na całym świecie. Producent przez lata był pionierem w produkcji sprzętu do rejestrowania dźwięku i jako pierwszy na świecie stworzył mikrofon stereofoniczny. W 1991 roku Neumann nawiązał współpracę z przedsiębiorstwem Sennheiser, dzięki czemu wysokiej klasy mikrofony są dziś lepiej dostępne w sklepach muzycznych.

Więcej o Neumann U 67 Set

Neumann U67 Set jest zestawem, w skład którego wchodzi mikrofon pojemnościowy U67. Mikrofon ten jest usprawnioną wersją legendarnego mikrofonu używanego w latach sześćdziesiątych. Neumann U 67 jest ceniony między innymi ze względu na bardzo wyraźny i naturalny dźwięk po nagraniu, dzięki czemu zarejestrowany wokal lub instrumenty akustyczne brzmią dokładnie tak jak trakcie nagrań w studiu. U67 to uniwersalny mikrofon do wszystkich zastosowań. Jego gładka górna część z subtelnym lampowym połyskiem sprawia, że ​​jest wyjątkowym mikrofonem wokalnym. Ze względu na swoją zasadniczo liniową odpowiedź w trzech charakterystykach kierunkowych – omni, kardioidalnym i ósemkowym – U 67 jest również bardzo wszechstronnym mikrofonem do wszystkich rodzajów instrumentów, takich jak instrumenty smyczkowe, dęte drewniane, dęte blaszane, fortepian, perkusja, gitara akustyczna i elektryczna, gitara basowa i kontrabas. W skład zestawu poza samym mikrofonem wchodzi między innymi zasilacz dostosowany do dzisiejszych standardów, przewód oraz walizka ułatwiająca przenoszenie mikrofonu.

Powrót klasyki

Mikrofon pojemnościowy Neumann U67 z pewnością zadowoli miłośników dawnych brzmień w stylu vintage. Wprowadzony w 1960 roku jako następca wybitnego Neumanna U 47 stał szybko hitem w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku, a dziś w usprawnionej wersji może stać się częścią każdego szanującego się studia nagrań. U67 był pierwszym mikrofonem wyposażonym w słynną kapsułę K 67, która od tego czasu kojarzona jest z brzmieniem Neumanna i nadal jest używana w jego następcy, U87. Mikrofon pozwala zarejestrować linię wokalu lub instrumentów akustycznych, które po nagraniu będą brzmieć naturalnie, ciepło i bardzo wyraźnie, bez zniekształceń i szumów. Skoro już o szumach mowa, warto wspomnieć o tym, że Neumann U 67 posiada bardzo niski poziom szumów własnych, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w cichych warunkach, na przykład podczas pracy lektora. Urządzenie doceniane jest również ze względu na możliwość nagrywania głośnych instrumentów, które znajdują się bardzo blisko kapsuły mikrofonu. U 67 był również pierwszym mikrofonem, który zaadresował współczesne techniki nagrywania, takie jak bliskie mikrofonowanie. Przełączany filtr dolnoprzepustowy kompensuje efekt zbliżeniowy występujący przy krótkich odległościach nagrywania. Używając padu -10 dB, U 67 może poradzić sobie z wysokim poziomem ciśnienia akustycznego do 124 dB bez zniekształceń. 

 

Specyfikacja

Producent Neumann
Model U67Set
Typ mikrofonu Pojemnościowy lampowy
Wzór polarny Kardioidalny, dookólny, ósemkowy
Pasmo przenoszenia 20Hz-20kHz
Maksymalny SPL 105dB (kardioida), 110dB (omni), 111dB (rysunek 8)
Impedancja wyjściowa 50 omów
Stosunek sygnału do szumu 83dB (kardioida), 78dB (omni), 77dB (8)
Hałas własny 11dB (kardioida), 16dB (omni), 17dB (8)
Filtr górnoprzepustowy tak
Pad -10dB
Kolor Perłowy szary
Złącze XLR
Waga 0,49 kg

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Neumann U 67 Set | Studyjny lampowy mikrofon pojemnościowy, Neumann, Mikrofony studyjne, Mikrofony i efekty wokalne, Studio i homerecording, NEUMANN, U 67 Set, U-67 Set, U67 Set