Fraud Blocker

Neumann TLM 193 ][ Pojemnościowy mikrofon studyjny

  • 5 559,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu Neumann TLM 193

  • Niezwykle wszechstronny mikrofon, z dziesiątkami zastosowań studyjnych i dźwiękowych na żywo
  • Legendarna kapsuła U89i i beztransformatorowa konstrukcja 
  • Szeroki zakres dynamiki i pasmo przenoszenia pozwalają uchwycić najdelikatniejsze niuanse
  • Doskonały do nagrywania instrumentów akustycznych i wokalu
  • Bardzo łatwy w użyciu, nawet dla nowicjuszy

 

Ogólny opis

Historia firmy Neumann

Firma Neumann powstała w 1928 roku z inicjatywy niemieckiego wynalazcy Georga Neumanna. Firma przez wiele lat produkowała różnorodny sprzęt fonograficzny, jednak sławę zyskała za sprawą wysokiej jakości mikrofonów, które używane są dziś w najlepszych studiach nagrań na całym świecie. Mikrofony firmy Neumann często łączą w sobie klasyczną konstrukcję w stylu vintage oraz nowoczesne rozwiązania, które wpływają korzystnie na komfort podczas pracy. W 1991 roku firma Neumann połączyła siły z przedsiębiorstwem Sennheiser, co pozwoliło zwiększyć ilość produkowanego sprzętu do rejestracji dźwięku.

 

Więcej o Neumann TLM 193

Neumann TLM 193 jest mikrofonem pojemnościowym przeznaczonym do nagrywania instrumentów akustycznych i wokalu. Pozwala wkroczyć w świat wysokiej klasy mikrofonów w umiarkowanej cenie. Sprzęt jest ceniony ze względu na łatwość obsługi, ponieważ dzięki technologii plug&play wystarczy jedynie go podłączyć i od razu można rozpocząć pracę. Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 193 zyskał uznanie również ze względu na to, że instrumenty po nagraniu brzmią tak jak w takcie sesji nagraniowej, czyli klarownie, głęboko i wyraźnie. Dodatkową zaletą mikrofonu jest bardzo niski poziom szumów własnych, co jeszcze bardziej poprawia komfort w trakcie nagrywania.

 

Budowa studia nagrań

Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 193 doskonale sprawdzi się do rozbudowy studia nagrań, a jego możliwości docenią nawet najbardziej wymagający muzycy. Gitary i wokal po nagraniu brzmią bardzo autentycznie, a wysoka odporność na przydźwięki i zakłócenia pozwala na bardzo komfortową pracę nawet jeśli nieopodal mikrofonu znajduje się inny sprzęt elektroniczny. TLM 193 to doskonały mikrofon do wokalu i mowy, zwłaszcza do dubbingu i podkładania głosu, gdzie uchwyci autentyczny charakter głosu bez „dodatkowych smaczków”. Poza tym jego liniowy, niepodbarwiony obraz dźwiękowy zarówno na osi, jak i poza nią sprawia, że ​​TLM 193 jest doskonałym mikrofonem punktowym w nagraniach orkiestrowych, np. dla strun, instrumentów dętych drewnianych i dętych blaszanych. Dzięki nieco mniejszym rozmiarom i ciemnej kolorystyce, TLM 193 nie rzuca się w oczy.

 

Technologia i seria TLM

W technologii TLM zwykły transformator wyjściowy zostaje zastąpiony obwodem elektronicznym. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych transformatorów, zapewnia dobre tłumienie sygnału wspólnego i zapobiega zakłóceniom RF, które mogą wpływać na zbalansowany sygnał audio. Wszystkie mikrofony Neumanna z serii TLM właśnie tym się charakteryzują, że są to mikrofony beztransformatorowe.

 

Zawartość zestawu

  • Mikrofon TLM 193
  • Uchwyt obrotowy SG 2
  • Drewniane pudełko

 

Specyfikacja

Typ mikrofonu Pojemnościowy
Wzór polarny Kardioidalny
Pasmo przenoszenia 20Hz-20kHz
Maksymalny SPL 140dB
Impedancja wyjściowa 50 omów
Stosunek sygnału do szumu 84dB (ważony)
Hałas własny 21dB, 10dB (A ważony)
Kolor Matowa czerń
Złącze XLR
Waga 0,477 kg

 

Filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Neumann TLM 193 | Pojemnościowy mikrofon wokalny do ręki , Seria TLM, Mikrofony studyjne, Mikrofony i efekty wokalne, Studio i homerecording, NEUMANN, TLM 193, TLM-193, TLM193