Fraud Blocker

Neumann TLM 170 R mt ][ Pojemnościowy mikrofon studyjny

 • 11 759,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy Neumann TLM 170 R MT

 • Wysokiej klasy studyjny mikrofon wielkomembranowy sterowany lokalnie i zdalnie
 • Przetwornik gradientu ciśnienia z kapsułą z podwójną membraną
 • Pięć charakterystyk kierunkowych: dookólna, szerokokątna kardioidalna, kardioidalna, hiperkardioidalna, ósemkowa
 • Opatentowany obwód do zdalnego i lokalnego przełączania charakterystyk kierunkowych
 • Przełączane rolloff niskich częstotliwości i wstępne tłumienie 10dB
 • Odchylany, elastycznie zawieszony uchwyt mocujący
 • Możliwość zdalnego sterowania poprzez opcjonalny zasilacz N248 PSU
 • Wykończenie czarne

 

Ogólny opis

Historia firmy Neumann

Firma Neumann została założona w 1928 roku z inicjatywy niemieckiego wynalazcy Georga Neumanna. Przez wiele lat obecności na rynku muzycznym producent zdobył uznanie za sprawą tworzenia wysokiej jakości mikrofonów, które można dziś spotkać w najlepszych studiach nagraniowych. Mikrofony firmy Neumann bardzo często łącza w sobie klasyczną konstrukcję z dawnych lat, która została uzupełniona o nowoczesne rozwiązania technologiczne. W 1991 roku Firma Neumann nawiązała współpracę z przedsiębiorstwem Sennheiser, co pozwoliło zwiększyć ilość produkowanych mikrofonów.

 

Więcej o Neumann TLM 170 R MT

Neumann TLM 170 R MT to wysokiej klasy studyjny mikrofon pojemnościowy, to prawdziwie uniwersalny mikrofon nawet w najbardziej wymagających sytuacjach związanych z nagrywaniem. TLM 170 R MT może być używany do wielu różnorodnych zastosowań w profesjonalnych studiach nagraniowych, w telewizji, filmie i telewizji oraz w półprofesjonalnych produkcjach. Kapsuła z dużą membraną wewnątrz maskownicy głowicy ma bardzo płynne pasmo przenoszenia dla wszystkich wzorów polarnych w szerokim kącie akceptacji. Krzywe są płaskie i równoległe do krzywej częstotliwości 0° do 10 kHz pod kątem ± 100°. W rezultacie TLM 170 R ma bardzo równomierną odpowiedź w polu rozproszonym dla wszystkich charakterystyk biegunowych. Jest to ważne w środowisku pogłosowym, ponieważ więcej odbić dociera do mikrofonu z różnych kierunków. Informacje akustyczne nie mają wpływu na ich jakość tonalną, gdy są rejestrowane przez mikrofon. Ta cecha jest osiągana bez uciekania się do efektów korekcyjno-rezonansowych. Poza tym mikrofon zachowuje doskonałą odpowiedź impulsową, odtwarzając transjentową muzykę i mowę bez żadnych podbarwień. Kapsuła jest zamontowana elastycznie, aby uniknąć dźwięków materiałowych, które mogłyby zakłócać jej działanie.

 

Charakterystyki

Mikrofon TLM 170 R posiada pięć charakterystyk kierunkowych: dookólną, szerokokątną kardioidalną, kardioidalną, hiperkardioidalną oraz ósemkową. W porównaniu ze standardowym wzorcem kardioidalnym, charakterystyka hiperkardioidalna skuteczniej tłumi dźwięki z boku. Dookólny wzór biegunowy jest szczególnie przydatny do nagrywania dużych źródeł dźwięku. N 248 zdalnie steruje charakterystyką biegunową poprzez zmianę napięcia fantomowego. Zakres wynosi ±3V nominalnej wartości 48V. Przełącznik obrotowy na mikrofonie musi znajdować się w pozycji R. W tej pozycji przełącznika mikrofon TLM 170 R analizuje bezwzględną wartość mocy fantomowej i wybiera odpowiednią charakterystykę kierunkową. 

 

Cechy konstrukcyjne

W zestawie znajduje się odchylany wspornik boczny do mocowania mikrofonu do wysięgników lub statywów. Uchwyt wyposażony jest w gumowe elementy, które skutecznie chronią mikrofon przed wstrząsami mechanicznymi. W razie potrzeby można go zamontować również po drugiej stronie mikrofonu. W przypadku korzystania z kabla IC 4 wspornik i jego uchwyt muszą zostać usunięte. Mikrofon można następnie podłączyć do złącza obrotowego kabla. 

 

Studyjna jakość dźwięku

Mikrofony firmy Neumann są doceniane ze względu na bardzo wysoką jakość nagranego brzmienia, a model TLM 170 R jest tego dobrym przykładem. Mikrofon jest ceniony przede wszystkim ze względu na to, że dźwięk instrumentów po nagraniu jest głęboki, naturalny i pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń, dzięki czemu gitary i wokal brzmią dokładnie tak jak w trakcie sesji nagrań. Mikrofon Neuman TLM 170 R przypadnie do gustu także osobom pracującym jako lektor lub prowadzącym podcasty, ponieważ jego konstrukcja charakteryzuje się bardzo niskim poziomem szumów własnych.

 

Technologia i seria TLM

W technologii TLM zwykły transformator wyjściowy zostaje zastąpiony obwodem elektronicznym. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych transformatorów, zapewnia dobre tłumienie sygnału wspólnego i zapobiega zakłóceniom RF, które mogą wpływać na zbalansowany sygnał audio. Wszystkie mikrofony Neumanna z serii TLM właśnie tym się charakteryzują, że są to mikrofony beztransformatorowe.

 

Zawartość zestawu

 • Mikrofon TLM 170 R mt
 • Drewniane pudełko

 

Specyfikacja

Typ mikrofonu Pojemnosciowy
Wzory polarne Kardioidalny, hiperkardioidalny, szerokokątny, dookólny, ósemkowy
Pasmo przenoszenia 20Hz-20kHz
Maksymalny SPL 144dB (154dB w/10dB wstępne tłumienie)
Impedancja wyjściowa 50 omów
Stosunek sygnału do szumu 80dB (ważony)
Hałas własny 14dB (ważony)
Filtr górnoprzepustowy 30Hz, 100Hz
Pad -10dB
Kolor Matowa czerń
Złącze XLR
Waga 0,621 kg

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Neumann TLM 170 R mt | Studyjny mikrofon pojemnościowy, Studio i homerecording, Mikrofony i efekty wokalne, Mikrofony studyjne, Wybrane marki, Neumann, Seria TLM, NEUMANN, TLM 170 R mt, TLM170R mt TLM-170 R mt, TLM170 R mt