Fraud Blocker

Neumann TLM 102 ][ Pojemnościowy mikrofon studyjny

 • 3 149,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu studyjnego Neumann TLM 102

 • Mały, elastyczny mikrofon studyjny z oryginalną dużą membraną firmy Neumann z serii TLM
 • Zintegrowany pop filtr zapewnia tłumienie dźwięków wybuchowych
 • Obwody beztransformatorowe dla wysokich SPL bez zniekształceń
 • Kardioidalna charakterystyka kierunkowa
 • Bardzo niski poziom hałasu własnego
 • Znakomicie i naturalnie osładza wokale
 • Wykończony w kolorze niklowym
 • W zestawie uchwyt obrotowy
 

Ogólny opis mikrofonu pojemnościowego

O firmie Neumann

Firma Georg Neumann GmbH, założona w 1928 roku z siedzibą w Berlinie, jest szanowanym producentem wysokiej klasy mikrofonów studyjnych. Od momentu powstania firma jest pionierem w profesjonalnej technologii audio, wprowadzając przełomowe produkty, takie jak renomowane mikrofony pojemnościowe do projektów telewizyjnych i muzycznych. To dążenie do doskonałości zostało z czasem wzmocnione i zaowocowało tym, że mikrofony Neumann stały się rozpoznawalnym znakiem czystego profesjonalizmu. Dziś firma Georg Neumann GmbH jest ceniona za niezrównaną ofertę mikrofonów - cieszącą się zaufaniem na całym świecie za ich wyjątkową wydajność i jakość.

Mikrofon TLM 102 robi wrażenie i definiuje nową generację mikrofonów studyjnych

Sercem TLM102 jest duża kapsuła membranowa, która zapewnia mocną i zrównoważoną transmisję dla niemal każdego źródła dźwięku. Duża membrana (kardioida) i zintegrowany wzmacniacz beztransformatorowy definiują unikalny dźwięk tego mikrofonu, który jest zarówno transparentny, jak i dokładny. Przechwytuje dźwięk w naturalny i harmonijny sposób, dzięki czemu doskonale nadaje się do przechwytywania głośnych źródeł dźwięku, takich jak perkusja, a także intymne wokale.

Wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy

Neumann TLM 102 to rewolucyjny mikrofon studyjny, który przyciągnął uwagę muzyków i producentów na całym świecie. Łącząc wyjątkowo kompaktową konstrukcję ze zintegrowaną elektroniką, TLM102 zapobiega zakłóceniom, zapewniając jednocześnie doskonałą jakość dźwięku. Jest idealny do wymagających środowisk nagraniowych i oferuje imponujący zakres zastosowań, od nagrywania wokalu po perkusję i instrumenty perkusyjne. Jest to jednocześnie najmniejszy i najtańszy zawodnik w stajni mikrofonów firmy Neumann. Innymi słowy, mały, skromny a już kopie.

Wyjątkowo kompaktowy wygląd

TLM 102 brzmi równie elegancko jak wygląda i słychać to szczególnie w miksie! Wzornictwo mikrofonu oraz jego nowo opracowana kapsuła pojemnościowa z dużą membraną posiada wszystkie cechy, które sprawiły, że mikrofony Neumann stały się pierwszym wyborem w studiach nagraniowych na całym świecie: czysty i skupiony dźwięk o doskonałej definicji.  Charakteryzujący się niskim poziomem hałasu, doskonałą zdolnością SPL (duża odporność na wysokie ciśnienie akustyczne) i imponującą charakterystyką częstotliwościową (do częstotliwości 6 kHz charakterystyka częstotliwościowa jest niezwykle płaska) Neumann TLM102 jest niezbędny do nagrań domowych lub studia muzycznego. Oferuje doskonałą klarowność i obecność, dzięki czemu idealnie nadaje się do przechwytywania wokali i gitara akustyczna. Jego kardioidalny wzór kierunkowy zapobiega przenikaniu niechcianego dźwięku do nagrania i pozwala użytkownikowi skupić się na przechwytywaniu pożądanego źródła dźwięku.

Mikrofon beztransformatorowy

Jako członek serii TLM, TLM 102 jest wyposażony w beztransformatorowy stopień wyjściowy, co oznacza potężny bas, nawet przy najwyższych poziomach sygnału, oraz bardzo bezpośredni dźwięk bez strat w transmisji. To właśnie beztransformatorowy obwód zapewnia wysoki SPL bez zniekształceń. W zasadzie uważamy, że ten mikrofon powinien być na wyposażeniu każdego uczciwego sklepu muzycznego, dlatego zawsze też staramy się aby był u nas na ekspozycji któryś z mikrofonów z serii TLM (np TLM 103).

Zawartość zestawu

 • TLM 102 Microphone
 • SG 2 uchwyt obrotowy

 

Specyfikacja

Producent Neumann
Model TLM 102
Akustyczna zasada działania Przetwornik gradientu ciśnienia
Wzór kierunkowy Kardioidalna
Zakres częstotliwości 20 Hz ... 20 kHz
Czułość przy 1 kHz na 1 kΩ 11 mV / Pa
Oceniona impedancja 50 omów
Znamionowa impedancja obciążenia 1 kiloom
Równoważny poziom hałasu, CCIR 1 21 dB
Ekwiwalentny poziom hałasu, ważony A 2 12 dB-A
Maksymalny SPL dla THD 0,5% 3 144 dB
Stosunek sygnału do szumu, CCIR (re. 94 dB SPL) 4 73 dB
Stosunek sygnału do szumu, ważony A (re. 94 dB SPL) 5 82 dB
Maksymalne napięcie wyjściowe 13 dBu
Napięcie zasilania (P48, IEC 61938) 48 V ± 4 V.
Pobór prądu (P48, IEC 61938) 3,5 mA
Pasujące złącze XLR 3 F.
Waga około. 210 g (260 g BA)
Średnica 52 mm
Długość 116 mm

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Neumann TLM 102 | Mikrofon pojemnościowy, Instrumenty, Mikrofony i efekty wokalne, Studio i homerecording, Mikrofony studyjne, NEUMANN, TLM 102, TLM-102, TLM102