Fraud Blocker

Neumann M150 Tube ][ Lampowy pojemnościowy mikrofon studyjny

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu Neumann M150 Tube

 • Wysokiej klasy studyjny lampowy mikrofon pojemnościowy
 • Idealny do nagrań stereo i surround DECCA Tree
 • Nowoczesna wersja legendarnego Neumanna M 50
 • Unikalna całkowicie tytanowa kapsuła
 • Wysoka odporność na zakłócenia
 • Doskonała jakość zarejestrowanego dźwięku
 • Zasilacz w zestawie

 

Ogólny opis

Historia firmy Neumann

Firma Neumann została założona w 1928 roku przez niemieckiego wynalazcę Georga Neumanna. Producent zyskał uznanie za sprawą tworzenia bardzo wysokiej jakości mikrofonów, które dziś są używane w najlepszych studiach nagrań. Mikrofony firmy Neumann łączą w sobie nowoczesne rozwiązania przy zachowaniu tradycji, dzięki czemu sprzęt do rejestrowania dźwięku charakteryzuje się niezawodnością i głębokim brzmieniem w stylu vintage. W 1991 roku firma Neumann nawiązała współpracę z przedsiębiorstwem Sennheiser, co pozwoliło na zwiększenie ilości produkowanych mikrofonów.

 

Więcej o Neumann M 150 Tube

Neumann M 150 Tube to mikrofon pojemnościowy pracujący na napięciu 230V, którego konstrukcja bazuje na cenionym modelu M 50, ale chociaż M150 Tube jest oparty na klasycznym M 50 Neumanna, podobieństwa między tymi dwoma mikrofonami kończą się ich cudownym, ciepłym brzmieniu. Pod względem wzornictwa M150 Tube jest na wskroś nowoczesny. Wykorzystując unikalną 12-milimetrową kapsułę dookólną zamontowaną w 40-milimetrowej kuli, M 150 Tube ma unikalny przetwornik biegunowy, niezrównaną reakcję transjentów i niski poziom szumów 15 dBa. Membrana i kapsuła zbudowane są w całości z tytanu. Zakres dynamiczny M 150 Tube wynosi 119 dB, co pozwala na odtwarzanie pełnej ekspresji muzycznej bez ograniczeń. Dzięki niskiemu szumowi własnemu można zastosować większe wzmocnienie bez ryzyka dodania szumu do produktu końcowego. Sygnał kapsuły jest wzmacniany przez obwód lampowy z subminiaturową triodą, specjalnie dobraną pod kątem optymalnej charakterystyki transmisji i najniższego szumu własnego wynoszącego zaledwie 15 dB-A. Jednak w przeciwieństwie do swojego przodka opracowanego w latach 50., M 150 nie używa transformatora wyjściowego, który mógłby zabarwić dźwięk. Zamiast tego M150 opiera się na ultraprzejrzystym, beztransformatorowym stopniu wyjściowym, zapewniającym czysty niski koniec, nawet przy najwyższych poziomach, oraz szeroki zakres dynamiki 119 dB. Co więcej, stopień wyjściowy pozwala na prowadzenie długich kabli do 300 m bez strat przesyłowych.

 

Do nagrywania i na scenę

Mikrofon pojemnościowy Neuman M 150 Tube doskonale współpracuje ze wszystkimi instrumentami akustycznymi, wokalem, został jednak zaprojektowany przede wszystkim po to, aby wnieść bezprecedensową szczegółowość i realizm do nagrań orkiestrowych, np. utworów klasycznych i partytur filmowych. Lampowy układ pozwala cieszyć się zaskakująco niskim poziomem szumów własnych, dlatego mikrofonu można używać również do prowadzenia podcastów i pracy lektora.

 

Zawartość zestawu

 • Mikrofon lampowy M150
 • Zasilacz N 149 A
 • Koszyk EA 170
 • Kabel połączeniowy KT 8
 • Aluminiowa walizka

 

Specyfikacja

Typ mikrofonu Pojemnościowy lampowy
Wzór polarny Wszechstronny
Rozmiar membrany 0,47" (12mm)
Pasmo przenoszenia 20Hz-20kHz
Maksymalny SPL 134dB
Impedancja wyjściowa 50 omów
Stosunek sygnału do szumu 79dB (ważony)
Szum własny 15dB (ważony)
Filtr górnoprzepustowy 40Hz
Naramienniki -10dB
Kolor Nikiel
Źródło prądu Zewnętrzny zasilacz
Złącze XLR
Waga 0,79 kg

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Neumann M150 Tube | Studyjny lampowy mikrofon pojemnościowy, Neumann, Mikrofony studyjne, Mikrofony i efekty wokalne, Studio i homerecording, NEUMANN, M150 Tube, M-150 Tube, M 150 Tube