Neumann KU 100 ][ Stereofoniczny pojemnościowy mikrofon studyjny

  • 34 998,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu dookólnego Neumann KU 100

  • Mikrofon stereo w kształcie głowy, zbierający dźwięk z pola 360°
  • Naturalny i wyraźny dźwięk po nagraniu- wysoki poziom imersji
  • Doskonały w celu nagrywania kilku instrumentów jednocześnie
  • Niski poziom szumów własnych
  • Możliwość zasilania bateryjnego

 

Ogólny opis

Historia firmy Neumann

Firma Neumann została założona w 1928 roku przez niemieckiego wynalazcę Georga Neumanna. Marka przez wiele lat zajmowała się produkcją różnego rodzaju sprzętu audio, jednak rozpoznawalność zyskała dzięki mikrofonom, które są dziś używane w wielu studiach nagraniowych i telewizyjnych na całym świecie. W ofercie producenta można znaleźć doskonałe mikrofony, które sprawdzą się zarówno podczas sesji nagraniowej, na scenie jak i w trakcie nagrywania dźwięku w plenerze. Mikrofony Neumann bardzo często łączą w sobie nowoczesne technologie przy zachowaniu konstrukcji charakterystycznych dla lat pięćdziesiątych, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się bardzo głębokim i ciepłym brzmieniem oraz wysokim komfortem w trakcie pracy. W 1991 roku firma Neumann nawiązała współpracę z przedsiębiorstwem Sennheiser, co pozwoliło zwiększyć ilość produkowanych mikrofonów.

 

Więcej o Neumann KU 100

Neumann KU 100 to interesujący mikrofon, który przyciąga spojrzenie już swoim designem. Mamy do czynienia z mikrofonem w kształcie ludzkiej głowy, który został stworzony w celu wygodnego nagrywania dźwięku z pola 360°. Neumann KU 100 dobrze sprawdzi się w wielu przypadkach, na przykład w celu zarejestrowania dźwięku kilku instrumentów muzycznych jednocześnie lub aby w wygodny sposób nagrać próbę całego zespołu. Trzeba tez zwrócić uwagę na fakt, ze jest to niezwykle unikalna konstrukcja, która przez swoje cechy może też znaleźć zastosowanie w badaniach naukowych oraz rozwojowych. Dzięki najnowocześniejszym obwodom beztransformatorowym KU 100 ma bardzo niski poziom szumów własnych i może obsługiwać wysokie poziomy ciśnienia akustycznego do 135 dB bez słyszalnych zniekształceń i do 145 dB z aktywowanym przełącznikiem wstępnego tłumienia –10 dB. Drugi przełącznik oferuje trzy opcje odcinania niskich częstotliwości, 150 Hz, 40 Hz i liniowe. Oba przełączniki wpływają na oba kanały. KU 100 posiada zbalansowane wyjście stereo XLR 5 i niezbalansowane wyjścia BNC. Dostępne są trzy opcje zasilania: zasilanie phantom P48, bateria wewnętrzna i zasilacz zewnętrzny (w zestawie). KU 100 jest montowany do standardowych statywów mikrofonowych na górze lub na dole.

 

Czysty dźwięk w 3D

Mikrofon Neumann KU 100 posiada konstrukcję, która umożliwia bardzo wygodne nagrywanie dźwięku w 360°, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji cały wachlarz możliwości, od standardowego nagrywania instrumentu, przez nagrywanie kilku instrumentów jednocześnie wraz z zespołem, po eksperymentowanie z kątem, z jakiego rejestrowany jest dźwięk. KU 100 to binauralny mikrofon stereofoniczny. Dwie wielokierunkowe kapsuły pojemnościowe wbudowane są w sztuczne uszy zamontowane na obudowie przypominającej ludzką głowę. Nagrania KU 100 odtwarzane przez wysokiej jakości słuchawki dają słuchaczom niemal identyczne wrażenia, jakie słyszeliby na własne uszy w pozycji nagrywania, z oszałamiającą lokalizacją boczną i pionową oraz zapierającym dech w piersiach poczuciem przestrzeni i rozmyciem pomieszczenia, które otacza słuchacza. Poza możliwościami nagrywania Neumann KU 100 jest ceniony także za jakość nagranego dźwięku, który jest zawsze bardzo czysty, wyraźny i naturalny. Ponadto Neumann KU 100 charakteryzuje się bardzo niskim poziomem szumów własnych, co dodatkowo wpływa korzystnie zarówno na jakość dźwięku jak i komfort w trakcie pracy.

 

Wysoki poziom imersji

Używając mikrofonu Neumann KU 100, można z łatwością nagrywać dźwięk tak, jakby się słuchało własnymi uszami. Dzięki specjalnej technice tworzy się idealny, wciągający krajobraz dźwiękowy. Mikrofon pozwala na bardzo wysoki poziom zaangażowania użytkownika w doświadczenie. Nagrania można ulepszyć, dodając dźwięk z mikrofonów punktowych, co zapewnia jeszcze większą elastyczność w końcowym miksie. Poza tym na ten mikrofon można założyć czapkę, tak by nie zasłaniała uszu ;)

 

Specyfikacja techniczna

Producent Neumann
Model KU100
Akustyczna zasada działania Pojemnościowy
Wzór kierunkowy Ucho
Zakres częstotliwości 20 Hz ... 20 kHz
Czułość przy 1 kHz na 1 kohm 20 mV/Pa
Impedancja znamionowa 50 omów zbalansowane, 200 omów niesymetryczne
Znamionowa impedancja obciążenia 1 kiloom
Równoważny poziom hałasu, CCIR 1 29 dB (23 dB lt. BA)
Równoważny poziom hałasu, A-ważony 2 16 dB-A
Maksymalny SPL dla THD 0,5% 3 135 dB
Maksymalny SPL dla THD 0,5% ze wstępnym tłumieniem 4 145 dB
Stosunek sygnału do szumu, CCIR (re. 94 dB SPL) 5 65 dB
Stosunek sygnału do szumu, ważony A (re. 94 dB SPL) 6 78 dB
Maksymalne napięcie wyjściowe 8 dBu
Napięcie zasilania (P48, IEC 61938) 48 V ± 4 V / 6 x 1,5 V
Pobór prądu (P48, IEC 61938) 2 x 3,5 mA
Zasilanie bateryjne 6 x 1,5 V (AA) „okrągłe ogniwo”
Zasilacz zewnętrzny (w zestawie) 9v
Pasujące złącze XLR 3 Ż / XLR 5 Ż
Waga KU 100 bez baterii około. 3500 gramów
Waga z futerałem około. 9500 gramów
Wysokość 280 mm / 360 mm (obudowa)
Szerokość 180 mm / 390 mm (obudowa)
Głębokość 220 mm / 260 mm (obudowa)

 

Filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Neumann KU 100 | Stereofoniczny mikrofon pojemnościowy, Neumann, Wybrane marki, Mikrofony studyjne, Mikrofony i efekty wokalne, Studio i homerecording, NEUMANN, KU 100, KU-100, KU100, imersja dźwiękowa