Fraud Blocker

Neumann KM 185 mt Stereo Set ][ Para mikrofonów pojemnościowych paluszki

  • 6 599,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonów KM 185 Stereo Set

  • Para mikrofonów pojemnościowych Neumann KM 185 z serii KM 180
  • Charakterystyka kierunkowa hiperkarioidalna
  • Liniowa charakterystyka częstotliwościowa z lekkim podniesieniem wysokich tonów
  • Wyjątkowo czyste odtwarzanie dźwięku bez podbarwień
  • Kompaktowy rozmiar, dyskretne wizualnie
  • Wykończenie niklowe

 

Ogólny opis

O firmie Neumann

Firma Neumann została założona w 1928 roku z inicjatywy niemieckiego wynalazcy Georga Neumanna. Firma przez wiele lat zajmowała się konstrukcją różnego rodzaju sprzętu fonograficznego, jednak dziś znana jest przede wszystkim za sprawą wysokiej klasy mikrofonów, które używane są w najlepszych studiach nagrań na całym świecie. Mikrofony z logiem producenta łączą w sobie najnowsze technologie i zachowują charakter, z jakiego znane były mikrofony z dawnych lat, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się z możliwości zarejestrowania głębokiego i bardzo wyraźnego brzmienia przy jednoczesnym wysokim komforcie w trakcie pracy. W 1991 roku firma Neumann połączyła siły z przedsiębiorstwem Sennheiser, co pozwoliło jeszcze bardziej zwiększyć ilość produkowanych mikrofonów.

 

Bezbarwny, wszechstronny, transparentny

Neumann KM 185 to wysokiej klasy hiperkardioidalny mikrofon, który doskonale sprawdzi się zarówno podczas rejestrowania dźwięku instrumentów akustycznych, wokalu, jak i w celu nagrywania znacznie głośniejszych instrumentów, jak gitara elektryczna czy zestaw perkusyjny. Umożliwia to konstrukcja, która charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na różnego rodzaju zakłócenia, które mogą być spowodowane zbyt głośnym dźwiękiem. Hiperkardioidalna konstrukcja pozwala jeszcze bardziej skupić się na źródle dźwięku, eliminując przy tym niechciane dźwięki z otoczenia. Mikrofon jest ceniony także za fakt, że dźwięk po nagraniu za jego pomocą jest naturalny, czysty i bardzo wyraźny. Dodatkowy wpływ na poprawę komfortu w trakcie przeprowadzania sesji nagraniowej ma bardzo niski poziom szumów własnych sprzętu.

 

Wierność prawdzie

Chociaż w dzisiejszych czasach wiele mikrofonów zostało zaprojektowanych w celu dodania własnego śladu dźwiękowego, istnieje wiele zastosowań wymagających wiernego odtworzenia oryginalnego wydarzenia akustycznego, bez dodawania lub usuwania czegokolwiek. Seria Neumann 180 składa się z trzech elementów o różnych wzorcach odbioru: KM 183 (omni), KM 184 (kardioidalna) i KM 185 (hiperkardioidalna), dzięki czemu obejmuje większość zastosowań scenicznych i studyjnych. Ponieważ mikrofony serii 180 nie są modułowe, są bardziej ekonomiczne niż modularne serie KM A i KM D (które oferują szeroką gamę wymiennych głowic kapsułowych do analogowych i cyfrowych stopni wyjściowych).

 

Charakterystyka hiperkardioidalna

KM 185 to uniwersalny mikrofon do zastosowań studyjnych i scenicznych. Jego przejrzysty dźwięk sprawia, że ​​KM 185 jest doskonałym mikrofonem do instrumentów akustycznych, takich jak fortepian, gitara akustyczna, kontrabas, skrzypce, wiolonczela, instrumenty dęte, bębny i instrumenty perkusyjne. Wysoki poziom tłumienia przy 120° bez podbarwień poza osią sprawia, że ​​KM 185 doskonale rozwiązuje problemy w wymagających zastosowaniach, takich jak nagrywanie werbla przy jednoczesnym tłumieniu wycieku z hi-hatu. Chociaż KM 185 nie jest specjalnie zoptymalizowany pod kątem ludzkiego głosu, jest często używany do klasycznych wokali i wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest autentyczność dźwięku. Dzięki niewielkim rozmiarom, KM 185 jest wizualnie dyskretny i dobrze nadaje się do zastosowań telewizyjnych i radiowych.

 

Zawartość zestawu

2 x mikrofon KM 185
2 x osłona przeciwiwetrzna WNS 100
2 x Uchwyt SG 21 bk

 

Specyfikacja

Typ mikrofonu Pojemnościowy
Mono / Stereo Para stereo
Wzór biegunowy Hiperkardioidalna
Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz
Maksymalny SPL 142 dB SPL
Impedancja wyjściowa 50 omów
Stosunek sygnału do szumu 79dB (ważony)
Hałas własny 15dB (ważony)
Kolor NIkiel
Złącze XLR
Waga Tyle co nic

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Neumann KM 185 mt Stereo Set | Para mikrofonów pojemnościowych paluszki, Mikrofony i efekty wokalne, Studio i homerecording, Mikrofony paluszki, NEUMANN, KM 185 mt Stereo Set, KM-185 mt Stereo Set, KM185 mt Stereo Set