Neumann KM 184 Stereo Set ][ Para mikrofonów pojemnościowych paluszki

 • 6 999,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy zestawu mikrofonów Neumann KM 184 Stereo Set

 • Para mikrofonów pojemnościowych Neumann KM 184 z serii KM 180
 • Mikrofony z serii "FET100" z beztransformatorowym obwodem mikrofonowym
 • Kapsuła z kardioidalnym wzorem odbioru bez zabarwienia poza osią
 • Wyjątkowo niski wewnętrzny szum własny (ważony 16 dB A)
 • Wyjątkowo wysoka zdolność przeciążeniowa (do 138 dB SPL przed przeciążeniem)
 • Wyjątkowo czyste odtwarzanie dźwięku bez podbarwień
 • Kompaktowy rozmiar, dyskretne wizualnie
 • Wykończenie niklowe

 

Ogólny opis

O firmie Neumann

Georg Neumann GmbH to firma założona w 1928 roku z siedzibą w Berlinie w Niemczech, jest znanym producentem profesjonalnych mikrofonów studyjnych. Najbardziej znanymi produktami są mikrofony pojemnościowe do celów telewizyjnych, do pracy na żywo oraz do produkcji muzycznej. Przez kilkadziesiąt lat Neumann była również wiodącym producentem tokarek do płyt gramofonowych. Wiele produktów wprowadzonych w historii firmy stało się kamieniami milowymi w profesjonalnej technologii audio. To nie przypadek, że studia audio niemal zawsze na pierwszym miejscu stawiają mikrofony Neumann wymieniając swój sprzęt - są one rozpoznawalnym znakiem wysoce profesjonalnego działania. Na dzień dzisiejszy jest to jednak z najbardziej znanych i szanowanych firm produkujących mikrofony.

Bezbarwny, wszechstronny, transparentny

KM 184 to najnowocześniejszy mikrofon pojemnościowy z małą membraną o jednolitej, niezależnej od częstotliwości kardioidalnej charakterystyce biegunowej. Jego bardzo naturalny, przejrzysty dźwięk z bardzo niskim poziomem szumów własnych i wysokim poziomem SPL uczyniło KM 184 światowym standardem scenicznym i studyjnym do wielu zastosowań, od klasycznego fortepianu po heavy metal.

Wierność prawdzie

Chociaż w dzisiejszych czasach wiele mikrofonów zostało zaprojektowanych w celu dodania własnego śladu dźwiękowego, istnieje wiele zastosowań wymagających wiernego odtworzenia oryginalnego wydarzenia akustycznego, bez dodawania lub usuwania czegokolwiek. Seria Neumann 180 składa się z trzech elementów o różnych wzorcach odbioru: KM 183 (omni), KM 184 (kardioidalna) i KM 185 (hiperkardioidalna), dzięki czemu obejmuje większość zastosowań scenicznych i studyjnych. Ponieważ mikrofony serii 180 nie są modułowe, są bardziej ekonomiczne niż modularne serie KM A i KM D (które oferują szeroką gamę wymiennych głowic kapsułowych do analogowych i cyfrowych stopni wyjściowych).

Charakterystyka kardioidalna

Pomimo atrakcyjnej ceny, KM 184 oferuje najnowocześniejszą technologię Neumann. Jego wzór kardioidalny jest niezależny od częstotliwości; Tłumienie dźwięku do tyłu (180°) jest doskonałe, nawet przy niskich częstotliwościach. W praktyce nie ma podbarwiania dźwięku przy szerokim kącie, co jest kluczowe w konfiguracjach z wieloma mikrofonami i dla precyzyjnego obrazowania stereo / surround. Pasmo przenoszenia KM 184 jest bardzo płaskie i liniowe, z lekkim podniesieniem wysokich tonów w okolicach 9 kHz dla dodatkowego blasku. Jego innowacyjny beztransformatorowy wzmacniacz oferuje szeroki zakres dynamiki 125 dB i został starannie zaprojektowany, aby zachować integralność dźwiękową kapsuły. KM 184 ma bardzo niski poziom szumów własnych wynoszący zaledwie 13 dB-A i może wytrzymać wysokie poziomy ciśnienia akustycznego do 138 dB bez zniekształceń.

Zastosowanie

KM 184 to uniwersalny mikrofon do zastosowań studyjnych i scenicznych. Przejrzysty dźwięk sprawia, że ​​KM 184 jest doskonałym mikrofonem do instrumentów akustycznych, takich jak fortepian, perkusja, perkusja, gitara akustyczna, kontrabas, skrzypce, wiolonczela, dęty drewniane i blaszane. KM 184 może być używany zarówno przez solistów, jak i przez zespoły. Dzięki doskonałemu zachowaniu poza osią, KM 184 jest doskonałym mikrofonem do nagrywania stereo i surround z doskonałym obrazowaniem. Chociaż KM 184 nie jest specjalnie zoptymalizowany pod kątem ludzkiego głosu, jest często używany do klasycznych wokali i wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest autentyczność dźwięku. Dzięki niewielkim rozmiarom KM 184 nie rzuca się w oczy i dobrze nadaje się do zastosowań telewizyjnych i radiowych.

 

Specyfikacja

Producent Neumann
Model KM 184 Stereo Set
Typ mikrofonu Pojemnościowy
Mono / Stereo Para stereo
Wzór biegunowy Kardioidalna
Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz
Maksymalny SPL 138 dB SPL
Impedancja wyjściowa 50 omów
Stosunek sygnału do szumu 81dB (ważony)
Hałas własny 13dB (ważony)
Kolor Niklowy
Złącze XLR
Waga Tyle co nic

 

Filmy i prezentacje produktu

 

W zestawie

 • 2 x mikrofon KM 184
 • 2 x WNS 100 Osłona
 • 2 x Uchwyt SG 21 bk do montażu na stojaku

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Neumann KM 184 Stereo Set | Para mikrofonów pojemnościowych paluszki, Mikrofony paluszki, Studio i homerecording, Mikrofony i efekty wokalne, Instrumenty, NEUMANN, KM 184 Stereo Set, KM-184 Stereo Set, KM184 Stereo Set