Fraud Blocker

Neumann BCM 104 ][ Pojemnościowy mikrofon studyjny

  • 4 499,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu Neumann BCM 104

  • Mikrofon pojemnościowy stworzony z myślą o prowadzeniu wywiadów i podcastów
  • Bardzo naturalny, czysty i wyraźny dźwięk po nagłośnieniu
  • Kierunkowość kardioidalna
  • Charakterystyczny design ze zintegrowanym ekranem pop filtrem
  • Bardzo niski poziom szumów własnych
  • Szybko zdejmowana kratka głowicy co ułatwia konserwację

 

Ogólny opis

Historia firmy Neumann

Firma Neumann została założona w 1928 roku przez niemieckiego wynalazcę i pioniera w dziedzinie fonografii Georga Neumanna. Producent przez wiele lat zajmował się produkcją różnego rodzaju sprzętu audio, jednak na świecie firma Neumann jest znana przede wszystkim za sprawą wysokiej jakości mikrofonów. W ofercie producenta można bardzo często znaleźć mikrofony, które bazują na dawnych konstrukcjach i są wyposażone w nowoczesne technologie, dzięki czemu użytkownik otrzymuje połączenie czystego i bardzo głębokiego dźwięku oraz bardzo wysokiego komfortu podczas pracy. W 1991 roku firma Neumann nawiązała współpracę z przedsiębiorstwem Sennheiser, co pozwoliło jeszcze bardziej zwiększyć ilość produkowanych mikrofonów.

 

Więcej o Neumann BCM 104

Neumann BCM 104 to mikrofon, który został stworzony z myślą o nagrywaniu i nagłaśnianiu ludzkiego głosu w taki sposób, aby brzmiał on zawsze czysto i wyraźnie. Kardioidalna konstrukcja pozwala skupić się na źródle dźwięku, eliminując tym samym wiele niechcianych brzmień dochodzących z otoczenia. Neumann BCM 104 został wyposażony w wewnętrzny pop filtr, który eliminuje przydźwięki powstałe na skutek wymawiania twardych głosek, co jeszcze bardziej poprawia jakość nagranego dźwięku. Konstrukcja mikrofonu pozwala na bardzo łatwe zdjęcie kapsuły, dzięki czemu można ją wyczyścić w każdej chwili. Obwód elektroniczny BCM 104 charakteryzuje się wyjątkowo niskim poziomem szumów własnych, wynoszącym zaledwie 7 dBA i może obsługiwać wysokie poziomy ciśnienia akustycznego do 138 dB bez zniekształceń. 

 

Naturalne brzmienie ludzkiego głosu

Mikrofon Neumann BCM 104 jest doskonałym wyborem zarówno do studia telewizyjnego, radiowego jak i jako sprzęt do nagrywania podcastów i pracy lektorskiej. Kardioidalna konstrukcja w połączeniu z dużą membraną umożliwiają zarejestrowanie głosu w taki sposób, aby dźwięk był krystalicznie czysty, głęboki, wyraźny i pozbawiony niechcianych dźwięków z dalszego otoczenia. Mikrofon ma stałą kardioidalną charakterystykę kierunkową z wyjątkowym tłumieniem poza osią. Jego liniowa charakterystyka częstotliwościowa charakteryzuje się delikatnym wzmocnieniem obecności około 4 kHz i subtelnym wzmocnieniem półki powyżej 10 kHz, aby zwiększyć zrozumiałość. Dodatkowym ułatwieniem w takcie pracy jest wewnętrzny pop filtr, który eliminuje wszelkie przydźwięki spowodowane przez nagłe uderzenia powietrza w trakcie wymawiania twardych głosek. Jedną z głównych zalet mikrofonu jest to, że nagrany głos nie jest wzbogacony o tony niskie, średnie czy wysokie, dzięki czemu dźwięk brzmi zawsze w pełni naturalnie.

 

Zawartość zestawu

  • BCM 104

 

Specyfikacja

Typ mikrofonu Pojemnościowy
Wzór polarny Kardioidalny
Pasmo przenoszenia 20Hz-20kHz
Maksymalny SPL 138dB SPL (152dB z podkładką)
Impedancja wyjściowa 50 omów
Stosunek sygnału do szumu 87dB A ważony
Hałas własny 7dB A ważony
Filtr górnoprzepustowy 100Hz
Naramienniki -14dB
Kolor Nikiel satynowy
Złącze XLR
Źródło prądu Zasilanie fantomowe 48V
Wymiary 10,92 x 6,35 cm
Waga 0,5 kg

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Neumann BCM 104 | Studyjny mikrofon pojemnościowy, Neumann, Wybrane marki, Mikrofony studyjne, Mikrofony i efekty wokalne, Studio i homerecording, NEUMANN, BCM 104, BCM-104, BCM104