Fraud Blocker

MXL R144 ][ Mikrofon wstęgowy

  • 644,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu wstęgowego MXL R144

  • Mikrofon wstęgowy z firmy MXL, założonej przez Leonarda Marshalla w latach 90.
  • Projektowany i testowany w siedzibie firmy w Torrance, Kalifornia
  • Znakomity do nagrywania gitar, wokali oraz instrumentów dętych
  • Charakteryzuje się naturalnie organicznym brzmieniem o gładkich cechach
  • Wzór polarny ósemki idealny do różnorodnych zastosowań studyjnych
  • Wysoka zdolność obsługi poziomu ciśnienia akustycznego
  • W zestawie znajdują się czarny amortyzator, futerał i ściereczka do czyszczenia

 

Ogólny opis

O historii marki MXL

MXL, założone przez Leonarda Marshalla w latach 90., od początku swojej działalności stawiało na tworzenie wysokiej jakości mikrofonów studyjnych, które łączą w sobie dostępność i prostotę użytkowania. Misja ta pozostaje fundamentem firmy do dziś. MXL, będąc niezależną jednostką działającą w ramach Marshall Electronics, wykazuje się umiejętnością łączenia nauki z artystycznym rzemiosłem, co owocuje unikalnymi projektami, szczególnie w dziedzinie reprodukcji dźwięku. Wszystkie mikrofony są projektowane, inżynierowane i testowane w głównej siedzibie firmy w Torrance, Kalifornia.

Zastosowanie mikrofonów wstęgowych

Mikrofony wstęgowe, takie jak MXL R144, są cenione za ich bogate, ciepłe brzmienie i miały swój udział w nagrywaniu wielu legendarnych utworów. Charakteryzują się one naturalnie organicznym dźwiękiem z niezwykle gładkimi cechami. Mikrofon R144 posiada charakterystykę kierunkową ósemkową, co czyni go idealnym do nagrywania gitar, wokali, instrumentów dętych blaszanych oraz innych źródeł dźwięku, które korzystają z ciepłych, jedwabistych właściwości mikrofonu wstęgowego.

Wysoka jakość dźwięku i estetyka

Produkty MXL są zaprojektowane tak, aby zapewnić nie tylko znakomitą reprodukcję dźwięku, ale również atrakcyjny wygląd, co przyciąga szeroką globalną społeczność twórczą. Dzięki niezależnej operacji i naciskowi na doskonałość w projektowaniu, mikrofony MXL stanowią synonim jakości i innowacyjności. R144 nie jest wyjątkiem – jego zdolność do rejestrowania wysokich poziomów ciśnienia akustycznego (SPL) sprawia, że jest idealny do nagrywania instrumentów o dużej dynamice jak perkusja czy trąbki.

Dodatkowe akcesoria i zastosowania

MXL R144 jest dostarczany z czarnym amortyzatorem, futerałem oraz ściereczką do czyszczenia, co ułatwia utrzymanie mikrofonu w idealnym stanie. Dla tych, którzy potrzebują rozwiązań do nagrywania overhead i pomieszczeń dla perkusji, smyczków czy fortepianów, para mikrofonów R144 może być użyta do stworzenia stereofonicznego zestawu dodającego charakteru każdej konfiguracji.

Rozszerzenie kolekcji mikrofonowej

Po pierwszym doświadczeniu z R144 użytkownicy często odkrywają nowe możliwości barwne swoich nagrań. Mikrofon ten stanowi wartościowe uzupełnienie każdej kolekcji mikrofonowej, poszerzając paletę soniczną zarówno amatorów jak i profesjonalistów zajmujących się produkcją muzyczną.

 

Specyfikacja Techniczna

Dane ogólne

Marka MXL
Model R144
Typ produktu Mikrofon wstęgowy

Parametry techniczne

Element wstęgowy 47mm / 1.8-mikronowa aluminiowa wstęga
Odpowiedź częstotliwościowa 20 Hz – 17 kHz
Charakterystyka kierunkowa Ósemka
Czułość -56 dB
Impedancja 250 omów
Impedancja obciążenia nominalnego >1500 omów
Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego >130 dB przy 1 kHz

Parametry fizyczne

Wymiary 47mm x 171mm
Waga 400g
Wykończenie Niebieski z chromowanymi akcentami

Pozostałe parametry

Akcesoria w zestawie Futerał MXL | Uchwyt antywstrząsowy MXL 06

 

Filmy i prezentacje marki

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Mikrofon studyjny, mikrofon profesjonalny, mikrofon do nagrywania, mikrofon do wokalu, mikrofon do instrumentów, mikrofon na statywie, mikrofon do studio, mikrofon studyjny dużej membrany, mikrofon studyjny wstęgowy, mikrofon R144MXL