Kali Audio Lone Pine LP-8 ][ Monitor studyjny

  • 1 329,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy monitorów LP8 Lone Pine

  • Aktywny monitor studyjny bliskiego z serii Lone Pine
  • Głośnik wysokotonowy 8 "Woofer i 1" "Soft dome"
  • Moc: 40 W + 40 W, wzmacniacz klasy D
  • Zakres częstotliwości: 37 - 25,000 Hz (-10 dB), 45 - 21,000 Hz (+/- 3 dB)
  • Skuteczność szczytowa SPL: 112 dB
  • Wbudowane presety dostosowywujące monitor do warunków pracy
  • Połączenia: XLR i jack zbalansowany 1/4" oraz niezbalansowany RCA

Ogólny opis

Seria Lone Pine została zaprojektowana tak, aby można było usłyszeć każdy szczegół, który wydarza się Twoim miksie. Wyliczenia możemy zacząć od tego, że monitory posiadają wyjątkowo dokładną i wierną charakterystykę częstotliwościową. Cokolwiek znajduje się w miksie, jest tym, co się słyszy na tych monitorach. Nic nie jest wzmacniane ani tłumione, aby zakryć lub próbować brzmieć przyjemniej. Dzięki LP-6 możesz miksować z większą pewnością siebie i można mieć pewność, że efekt końcowy w postaci miksu będzie wierny zamiarom. Fajnie jest mieć takie narzędzie które pozwala realizować cele zgodnie z naszymi zamiarami, a takim narzędziem jest właśnie ten monitor.

 

Obrazowanie 3D

Za każdym razem, gdy słyszysz głośnik, słyszysz zarówno głośnik, jak i odbicia od sygnału głośnika odbijającego się od rzeczy w pokoju. Kiedy odbicia są zgodne z bezpośrednim dźwiękiem z głośnika, słuchacze postrzegają ogólnie lepszy dźwięk i są w stanie dostrzec bardzo subtelne szczegóły, takie jak położenie mikrofonów w pokoju. Jeśli zostanie to zrobione bardzo dobrze (tak jak w tym wypadku), obraz stereo będzie trójwymiarowy, reprezentując scenę dźwiękową, która jest szersza, głębsza i wyższa niż same głośniki. Daje to bardzo wysoki poziom zaufania do miksu. Pozwala na szybsze miksowanie i generowanie lepszych miksów.

 

Bassreflexy i nie tylko

Najczęściej bywa tak, że powietrze wydobywające się z bassreflexu wydobywa się niosąc razem z sygnałem dźwiękowym także pewien rodzaj zakłóceń w postaci turbulencji. Turbulencję tę można usłyszeć jako rodzaj chrupania lub warczenia i jest to słyszalny składnik dźwięku dochodzącego z monitora. Gdyby nie to, że te turbulencje przykrywają niskie częstotliwości to nie było by w tym nic złego, ale niestety tak nie jest. Bassreflex w LP-8 został zaprojektowany tak, aby zapewnić czystość ucieczki powierza z bassreflexu bez żadnych zakłóceń i turbulencji. Strumień powierza wydobywający się z bassreflexu ma w każdym miejscu taką samą prędkość. Pomaga to w utrzymaniu basu w czystości, klarowności oraz pozbawia dźwięk dodatkowego szumu.

 

Ilustracja tego jak działa korytarz niskiego brzmienia znajduje się wśród obrazków załączonych do tego opisu. Generalnie na zasadzie, jeden obraz za tysiąc słów, widać wyraźnie, że dobrze zaprojektowany kanał wydobywania się powietrza z bassreflexu powoduje, że monitor w niskich częstotliwościach gra po prostu wiernie, a więc oddaje prawdę brzmienia. 

 

Wysoka wydajność

Przy ciągłym sygnale wyjściowym monitory z serii LP mają co najmniej 20 dB miejsca nad głową w miejscu odsłuchu. LP-6 ma wystarczającą moc wyjściową dla większości konfiguracji 1-2-osobowych, a LP-8 może z łatwością obsługiwać większe konfiguracje. Jest zapas mocy, jest komfort pracy.

 

Moc basu

Bas w monitorach serii LP jest dostarczany wraz z większymi magnesami oraz większymi cewkami niż jakikolwiek inne porównywalne głośniki dostępne na rynku. Zapewnia to dokładniejszą odpowiedź basów, która wydłuża się, dzięki czemu można wybierać dokładnie taki dźwięk, jaki jest pożądany.

 

Łatwość dostosowania - kontrola EQ

Pozycja głośnika w przestrzeni radykalnie zmienia jego pasmo przenoszenia. Głośnik umieszczony przy ścianie przy biurku inaczej brzmi niy ten sam monitor umieszczony na stojaku, nawet w dobrze przemyślanej przestrzeni. Wszystko ma wpływ na to jak brzmi monitor, to jak wypełniona jest przestrzeń oraz układ w jakim znajdują się monitory. Na szczęście większość wspólnych stanowisk jest dość przewidywalna i łatwa do skorygowania. Dlatego aby zapanować nad tym możliwym chaosem zespół Kali wykonał strojenie Boundary EQ w The Village Studios w Los Angeles i wymyślił system ustawień EQ. W połączeniu z listwami LF i HF zapewnia to, że monitory są w doskonałej kondycji wszędzie gdzie zostaną ustawione.

 

Łatwe połączenia

Monitory LP-6 mają zbalansowane wejścia XLR i TRS oraz niesymetryczne wejście RCA. Wejście RCA można ustawić na czułość -10 dBu, aby korzystać z urządzeń konsumenckich, takich jak gniazdo słuchawkowe na laptop lub smartfon.

 

Moc klasy D

Zintegrowany wzmacniacz mocy klasy D zapewnia czystą, niezawodną moc zoptymalizowaną do tego głośnika. To w sumie norma jeśli chodzi o monitory aktywne.  Monitor używa 40 W dla 1" miękkiej kopułki tweetera oraz wykorzystuje 40 W dla głośnika niskotonowego 8 cala. W sumie daje to moc 80W. Klasyka.

 

Płaska odpowiedź częstotliwościowa

Monitory serii LP są bardzo dokładne w całym zakresie częstotliwości. Pomiary, które można zobaczyć na załączonym obrazku, oraz w linkach poniżej opisu zostały przeprowadzone przez Pro Sound Testing w Greenville, IN

 

Zniekształcenia

Monitor LP-8 ma najniższe zniekształcenia w swojej klasie; pełne 6 dB niższe niż jego najbliższy konkurent. Osiąga się to dzięki głębokim rozważaniom konstrukcyjnym, które optymalizują wydajność głośnika niskotonowego. Podobnie jak dane dotyczące częstotliwości, dane te zostały zebrane przez Pro Sound Testing w Greenville, IN.

 

Specyfikacja

Aktywny Oczywiście, że tak
Klasa wzmacniacza D
Konfiguracja zasilania Bi-Amp
Moc LF 60 W
Moc HF 40 W
Całkowita moc 100 W
Sterownik LF 8" Woofer
Sterownik HF 1" Soft Dome Tweeter
Freq. Odpowiedź (-10 dB) 37 Hz - 25 kHz
Zakres częstotliwości (± 3 dB) 45 Hz - 21 kHz
Crossover 1.8 kHz
Odległość słuchania (85 dB Ciągły, 20 dB zapasów) 2.8 metra
Max SPL 114 dB
System THD (94 dB @ 1 M) <2.5% 80 Hz - 400 Hz, <1,5% powyżej 400 Hz
Niezbilansowane wejścia 1 x RCA
Zrównoważone wejścia 1 x TRS, 1 x XLR
Czułość wejściowa TRS / XLR +4 dB
Czułość wejścia RCA -10 dB
HF Trim -2 dB, ±0 dB, +2 dB
LF Trim -2 dB, ±0 dB, +2 dB
Ustawienia EQ 8 różnych ustawień, wszystkie wyszczególnione z tyłu monitora
Rozmiary 41.9 x 25.4 x 28.6 cm
Waga produktu 9 kg
Waga wysyłki 10.2 kg

Filmy i prezentacje produktu

 

 

 

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Monitor studyjny Lone Pine LP-8 Kali Audio, monitory odsłuchowe, monitory, adaptacja, Studio i homerecording, KALI AUDIO, LP-8 Kali Audio, LP8 Kali Audio, LP 8 Kali Audio, Monitory Kali Audio LP-8, Monitory Kali Audio LP 8, Monitory Kali Audio LP8