Fraud Blocker

Neumann KH 120 A ][ Aktywny monitor studyjny

 • 3 199,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy monitory KH120A

 • Kompaktowy monitor studyjny z dwoma wzmacniaczami o wysokiej wydajności
 • 5,25" przetwornik niskotonowy (50 W), 1" przetwornik wysokotonowy (50 W)
 • Zzapewnia płynną odpowiedź pozaosiową i dokładne monitorowanie w nieidealnych warunkach akustycznych
 • Potężny głośnik wysokotonowy z kopułką z tytanowej tkaniny daje niskie zniekształcenia i reprodukcję wysokich częstotliwości
 • Konstrukcje niskotonowe z kompozytowym stożkiem typu sandwich tłumią tryby rozbicia i redukują zniekształcenia harmoniczne
 • Wyjątkowa głębia basów i przejściowa odpowiedź od 52 do 21k Hz
 • Precyzyjna dyspersja, zoptymalizowana do zastosowań w bliskim polu
 • Jako system stereo z KH 750 DSP i opcjonalnymi narzędziami, kontrolowany i zestrojony z pomieszczeniem
 • Wykończenie w kolorze antracytowym

 

Ogólny opis

O firmie Neumann

Georg Neumann GmbH to firma założona w 1928 roku z siedzibą w Berlinie w Niemczech, jest znanym producentem profesjonalnych mikrofonów studyjnych. Najbardziej znanymi produktami są mikrofony pojemnościowe do celów telewizyjnych, do pracy na żywo oraz do produkcji muzycznej. Przez kilkadziesiąt lat Neumann była również wiodącym producentem tokarek do płyt gramofonowych. Wiele produktów wprowadzonych w historii firmy stało się kamieniami milowymi w profesjonalnej technologii audio. To nie przypadek, że studia audio niemal zawsze na pierwszym miejscu stawiają mikrofony Neumann wymieniając swój sprzęt - są one rozpoznawalnym znakiem wysoce profesjonalnego działania. Na dzień dzisiejszy jest to jedna z najbardziej znanych i szanowanych firm produkujących mikrofony.

 

Doskonałość zdefiniowana na nowo

KH 120 to pionierski model firmy Neumann i miernik rozwoju kompaktowych monitorów studyjnych. Od 2011 roku jest to klasa referencyjna dla monitoringu bliskiego pola. Ogromne rezerwy mocy są zgodne z bardzo precyzyjnym rozchodzeniem się dźwięku. W rezultacie mamy maksymalna wierność sygnału i wyraźnie zarysowane transjenty w całym, neutralnie zaprojektowanym paśmie przenoszenia. Pozwala to precyzyjnie kontrolować głębię tonalną, obraz przestrzenny, a nawet najmniejsze szczegóły miksu. KH 120 to dwudrożny monitor bi-amp z zabezpieczonymi termicznie wzmacniaczami klasy AB (80 W każdy). Podobnie jak przetworniki, jego falowód Mathematically Modeled Dispersion (MMD) jest obliczany z optymalnym poziomem precyzji. Dźwięk rozprowadzany w sposób precyzyjny w poziomie zapewnia elastyczność w pozycji odsłuchowej, węższa dyspersja pionowa zmniejsza negatywne skutki pobliskich odbić - na przykład od biurka lub stołu mikserskiego. Precyzyjnie kontrolowana charakterystyka dyspersji optymalizuje reprodukcję nawet w najbardziej zróżnicowanych konfiguracjach pomieszczeń.

 

Najlepsze środowisko pracy

KH 120 jest zwykle używany w zastosowaniach bliskiego pola, takich jak studia projektowe, muzyczne, nadawcze i postprodukcyjne do nagrywania, miksowania i masteringu. Jest również dostępny w wersji z wejściem cyfrowym „D”.

 

Zasilacz cyfrowy, a wysoka dynamika

Dzięki cyfrowemu zasilaczowi impulsowemu i podwójnemu wzmocnieniu, KH 120 wytwarza ciśnienie akustyczne do 111,1 dB, zachowując przy tym wysoką rozdzielczość i neutralną reprezentację w całym paśmie przenoszenia. Zapewnia to wystarczającą energię dla maksymalnej dynamiki bez zniekształceń i strat. W rezultacie bas schodzi do imponujących 52 Hz. Pomimo zastosowania portów, w basie nie ma „przewieszenia”. Odpowiedź przejściowa pozostaje pod kontrolą. Zoptymalizowana konstrukcja przetworników zapewnia czysty dźwięk aż do najniższych części regionu 50 Hz. Ta bogata podstawa zapewnia wystarczająco dużo miejsca do czystej pracy na miksie bez konieczności stosowania dodatkowego subwoofera. W wymagającym zakresie wysokich tonów specjalnie opracowana, mocna kopułka z tkaniny aluminiowej zapewnia reprodukcję bez zniekształceń.


Filozofia Neumanna

Monitor KH 120 został opracowany zgodnie z filozofią firmy Neumann dotyczącą głośników monitorowych. Każdy komponent, każdy kształt, każdy sygnał i każdy ruch falowy jest konsekwencją tej filozofii. Żadnej formy ani elementu nie ma bez powodu. W KH 120 wbudowane są setki namacalnych powodów, z których wszystkie oznaczają wyjątkowo czysty i neutralny dźwięk. Należą do nich na przykład krzywizny obudowy, które zmniejszają dyfrakcję krawędzi. Dołączone jest również wyjście tłokowe przetwornika basowego, które nie powoduje zniekształceń harmonicznych, nawet przy najwyższych szczytach dźwięku. Niektóre z tych powodów są oczywiste w KH 120. Inne Neumann woli pozostawić dla siebie. O jakości i konsekwencji z jaką zostały zbudowane te monitory mogą świadczyć profesjonaliści od dźwięku w dużych i małych studiach na całym świecie.

 

Zawartość opakowania

 • 1 x monitor studyjny KH 120
 • 4 x samoprzylepne nóżki
 • 1 x kabel zasilający UE
 • 1 x przewodnik bezpieczeństwa
 • 1 x Dodatek „Szybkie rozpoczęcie pracy”

 

Specyfikacja

Monitor aktywny tak
Konfiguracja mocy Bi-amped
Rozmiar przetwornika LF 5,25 cala
Typ sterownika LF Ekranowany magnetycznie
Rozmiar głośnika HF 1"
Wzmacniacz mocy LF 50 W (ciągłe), 80 W (szczytowe)
Wzmacniacz mocy HF 50 W (ciągłe), 80 W (szczytowe)
Całkowita moc 100 W (ciągłe), 160 W (szczytowe)
Zakres częstotliwości 52 Hz - 21 kHz
Częstotliwość podziału 2 kHz, 24 dB / oktawę
Maksymalny szczytowy SPL 111,1 dB
Typy danych wejściowych 1 x XLR
Typ obudowy Przeniesiony
Wysokość 27,60 cm
Szerokość 18,08 cm
Głębokość 21,89 cm
Waga 6,44 cm

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Neumann KH 120 A | Aktywny monitor studyjny, Monitory odsłuchowe, Monitory, słuchawki, adaptacja, Studio i homerecording, NEUMANN, KH 120 A, KH120 A, KH-120 A, KH120, KH120A, Najlepsze monitory studyjne