Fraud Blocker

Presonus Eris E5 XT ][ Aktywny monitor studyjny

 • 699,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy monitora studyjnego Presonus Eris E5 XT

 • Jedne z najpopularniejszych monitorów w nowym wydaniu!
 • Poprawiona charakterystyka, w szczególności w górnym paśmie
 • Lepiej słyszalne transjenty, bardziej szczegółowe i dystyngowane
 • Szerszy obraz stereo, mniejsza kierunkowość zestawu
 • Poprawiona sekcja dolnego pasma dla precyzyjniejszego basu
 • Idealne do zastosowań domowych jak i profesjonalnych - to zdecydowanie nie są zabawki!

 

Opis ogólny

Najlepiej sprzedające się monitory studyjne marki PreSonus stały się jeszcze lepsze! 

Dzięki wyrównanej, wiernej charakterystyce częstotliwościowej, potężnym wzmacniaczom z dużym zapasem dynamiki oraz funkcjom strojenia akustycznego, które zapewniają najlepszy dźwięk… nic dziwnego, że oryginalne monitory studyjne serii Eris były bestsellerami od czasu ich wprowadzenia. Eris E5 XT jest istotną modernizacją tego sławnego klasyka. Głębsze niskie częstotliwości i lepiej kontrolowany optymalny obszar odsłuchu, czyli tzw. „sweet spot” (dzięki nowej konstrukcji falowodów EBM) oznaczają, że najlepiej sprzedające się monitory studyjne od PreSonus stały się jeszcze lepsze.

Głośniki studyjne z szerokim sweet spotem

Monitory studyjne Eris XT wyposażono w nowe falowody EBM (Elliptical Boundary Modeled) zaprojektowane przez nikogo innego jak Hugh Sarvisa z WorxAudio, czyli umysł stojący za nagradzanymi głośnikami CDL i chwalonymi monitorami serii R. Rezultat? Doskonała charakterystyka wysokich częstotliwości i szersza 100-stopniowa dyspersja pozioma w celu stworzenia szerszego sweet spotu, czyli obszaru optymalnego odsłuchu. Z kolei wąska dyspersja pionowa ogranicza odbicia od biurka. Głośniki wysokotonowe z jedwabną kopułką zapewniają szybkie i dokładne odwzorowanie transjentów.

Basy, które schodzą niżej

Znany przetwornik niskotonowy z plecionki kompozytowej nadal zapewnia charakterystyczny dla monitorów Eris czysty bas, mnóstwo dynamiki i brak zwiotczenia. Monitory studyjne Eris E5 XT wyposażone są w obudowę z bass-refleksem, która jest większa niż ich poprzedników, co pozwala im zejść aż do zdumiewających 48 Hz. To o 10 Hz niżej od poprzedniego modelu – bez subwoofera!

Ustawianie monitorów studyjnych do Twojego pokoju

Wiemy, że nowoczesne studia nagraniowe mogą być wszędzie, od wolnej sypialni w mieszkaniu do obiektu o wartości kilku milionów dolarów. Dlatego każdy monitor studyjny firmy PreSonus jest wyposażony w elementy do regulacji, które zapewniają najbardziej płaską charakterystykę w Twoim środowisku miksowania. Regulatory akustyki pozwalają idealnie przystosować Eris E5 XT do Twojego pomieszczenia – dostępny jest przełącznik Low-cut, pokrętła Mid i High oraz 3-pozycyjny przełącznik Acoustic Space, który pozwala łatwo zrekompensować dźwiękowe konsekwencje umieszczenia głośnika przy ścianie lub w rogu.

Złącza monitora studyjnego

Dźwięk do monitorów studyjnych Eris E5 XT można łatwo przesyłać z interfejsu audio, miksera, kontrolera monitorów lub każdego innego źródła sygnału liniowego. Monitory Eris E5 XT zapewniają symetryczne wejścia XLR, symetryczne wejścia TRS ¼” oraz niesymetryczne wejścia liniowe RCA. Nie będziesz miał problemu z podłączeniem głośników Eris do praktycznie każdego źródła dźwięku.

Precyzyjnie zdefiniowane

Monitory studyjne Eris XT, odpowiednie zarówno dla domowych studiów nagrań jak i profesjonalnej realizacji miksu, łączą doskonałą jakość dźwięku z uniwersalnym dostrajaniem i złączami, których można oczekiwać od marki PreSonus. To zremasterowane monitory Eris!

 

Specyfikacja

Dane ogólne

Wejścia
 • 1 zbalansowany XLR
 • 1 zbalansowany ¼ TRS
 • 1 niezbalansowany RCA
Pasmo przenoszenia 48 Hz - 20 kHz
Częstotliwość crossover 3 kHz
Wzmacniacz LF 45W
Wzmacniacz HF 35W
Peak SPL (przy 1 metr) 102 dB
Woofer 5.25”
Tweeter 1” z jedwabną kopułką
Impedancja wejściowa 10 kΩ
Dyspersja 100 stopni w poziomie na 60 stopni w pionie

Stroiki

Głośność Potencjometr typu A
Średnie pasmo -6, 0, +6 dB
Wysokie pasmo -6, 0, +6 dB
Low Cut Flat, 80 Hz, or 100 Hz
Acoustic Space Flat, -2 dB, or -4 dB
Zabezpieczenia
 • Przeciw zakłóceniom radiowym 
 • Ograniczenie napięcia wyjściowego 
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem 
 • Soft on/off
 • Filtr subsoniczny 
 • Zewnętrzny bezpiecznik 
Zasilanie 100-120V ~50/60 Hz or 220-240V ~50/60 Hz 
Obudowa Pokryta winylem płyta pilśniowa 

Dane fizyczne

Szerokość 203.2 mm
Głębokość 228.6 mm
Wysokość 279.4 mm
Waga 4.99 kg

 

Filmy i prezentacje wideo produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Monitory odsłuchowe Eris E5 XT Presonus, Monitory odsłuchowe, Monitory, słuchawki, adaptacja, Studio i homerecording, PRESONUS, Monitory odsluchowe Eris E5 XT Presonus, Monitory odsluchowe, Monitory, sluchawki, adaptacja, presonus eris e5 xt cena