Adam Audio T7V | Monitor aktywny

 • 899,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  ADAM T7V
 • Producent:

Kluczowe cechy ADAM AUDIO T7V

 • Głośnik wysokotonowy U-ART
 • Głośnik niskotonowy 7″
 • Wejścia: XLR i RCA
 • Falowód HPS
 • Moc wzmacniacza: Głośnik wysokotonowy: 20 W [RMS], Głośnik niskotonowy 50 W [RMS]
 • Pasmo przenoszenia: 39 Hz – 25 kHz
 • Maksymalny, szczytowy poziom ciśnienia akustycznego na parę: 110 dB
 • Wzmocnienie/tłumienie wysokich i niskich częstotliwości o ± 2 dB
 • Gwarancja: 5 lat [2 lata na części i robociznę oraz dodatkowe 3 lata (dostępne po rejestracji produktu)

 

Ogólny opis monitorów

Adam Audio T7V to monitor studyjny dwudrożny, bliskiego pola. T7V jest wyposażony w 7-calowy głośnik niskotonowy, który zapewnia bas do 39 Hz, a membrana głośnika U-ART zapewnia wysokie częstotliwości, do 25 kHz - praktycznie niesłyszalne na monitorach w tym przedziale cenowym. Głośnik wysokotonowy U-ART jest podłączony do falowodu z tymi samymi funkcjami sterowania rozpraszaniem, co w przypadku propagacji wysokiej częstotliwości (HPS) używanej w flagowym serialu ADAM Audio - S. Falowody w dużym stopniu łączą dyspersję wysokiej częstotliwości, zapewniając niesamowicie szeroki idealny punkt odsłuchowy, który uwalnia cię od sztywnego siedzenia w jednej pozycji podczas miksowania.

 

Wrażenia odsłuchowe

O samym Adamie moglibyśmy powiedzieć wiele, ale goszcząc ten model na naszej ściance odsłuchowej w Showroomie mogliśmy ponownie zostać zaskoczeni przez niemieckich inżynierów. T7V to zdecydowanie tańsze monitory w szeregach Adama więc intuicyjnie spodziewaliśmy się spadku jakości jak w większości takich przypadków bywa. Długo nie trzeba było ich słuchać żeby sprasować to, co myśleliśmy przed chwilą, pognieść i wyrzucić do śmietnika. Te monitorki to prawdziwa klasa. Góra nie gryzie jak w cenowych odpowiednikach konkurencji, a delikatnie szepcze nam do uszu to, co chcielibyśmy usłyszeć. Wysoki środkek nie jest przesadnie obecny, ale słychać wszystkie potrzebne niuanse. Schodząc niżej do typowego środka mamy już fajny punch na werblach i bardzo zauważalną dynamikę. Na koniec śmietanka, czyli doły. Adamy mają tylny wylot bass reflexu, więc zdecydowanie trzeba im zapewnić jakieś 1,5m od ściany do prawidłowego odsłuchu. Basik fajnie przemyka po naszych bębenkach słuchowych bez przesadnego podkoloryzowania. Jest go dokładnie tyle, ile trzeba. Większa o dwa cale membrana w stosunku do T5V daje nam lepszy podgląd co się dzieje w dole bez zbędnego mułu.

 

Konstrukcja

Z tyłu obudowy T7V tunel bas-refleksu łączy się z solidnym metalowym panelem zawierającym wejścia analogowe. Głośnik wysokotonowy U-ART jest zasilany wzmacniaczem 20 W, a wzmacniacz o mocy 50 W obsługuje głośnik niskotonowy (oba działają w klasie D). Te nowe monitory zapewniają maksymalny poziom SPL na poziomie 110 dB na parę. Szerokie pasmo przenoszenia, duży zakres dynamiki, doskonała transmisja przejściowa, szeroki punkt odsłuchowy i niewielkie rozmiary sprawiają, że T7V idealnie pasuje do małych pomieszczeń do produkcji muzyki, postprodukcji filmów i programów radiowych / telewizyjnych - idealnie pasują do skromny budżet, w którym wiele obiektów tego typu musi się zmieścić. Subwoofer ADAM Sub8 jest idealnym uzupełnieniem T7V, rozszerzając możliwości monitorowania niskich częstotliwości.

 

Idealne rozwiązaenie

Wygląda na to, że ADAM Audio zdołał osiągnąć bezpieczny kompromis, tworząc tanie słuchanie w studio z charakterystycznym dźwiękiem. ADAM Audio T7V przemyca wiele dobrych dźwięków znanych z wyższych modeli. Co więcej, jakość ich wykonania nie budzi zastrzeżeń. Monitory sprawdzą się w mniejszych studiach i będą stanowić skuteczne narzędzie do pracy z dźwiękiem, ale także jako głośniki do słuchania muzyki. Dodatkową aplikacją może być postprodukcja filmów lub realizacja programów radiowych. Jeśli więc szukasz niedrogiego, uniwersalnego i godnego słuchania swojej pracy lub chcesz wejść do świata ADAM, a budżet jest ograniczony i nie stać Cię na modele takie jak seria AX, zdecydowanie warto poznać nowe monitory studyjne T7V!

 

Specyfikacja

Ogólne

Włączanie, sterowanie Tył
Pasmo przenoszenia 39 Hz - 25 kHz
THD> 80 Hz 0,50%
Max. SPL na parę na 1 m ≥ 110 dB
Częstotliwość podziału 3 kHz
Max. Pobór energii 132 W
Waga 7,1 kg
Wysokość x Szerokość x Głębokość 347 mm x 210 mm x 293 mm
Gwarancja 5 lat (2 lata gwarancji plus 3 lata opcjonalnie z rejestracją produktu)
Zawartość dostawy Przewód zasilający, skrócona instrukcja obsługi

Wbudowane wzmacniacze

Ilość 2
Woofer 1
Rodzaj PWM
Moc RMS 50 W
Głośnik wysokotonowy 1
Rodzaj PWM
Moc RMS 20 W

Woofer

Ilość 1
Promień 7” (178 mm)
Materiał stożkowy Polipropylen

Tweeter

Ilość 1
Typ U-ART
Obszar membrany 4 cale² (2420 mm²)
Equiv. Membrana Ø 1,9" (48 mm)
Współczynnik transformacji prędkości 04:01:00
Waga membrany 0,17 g
Falowód HPS

Opcje sterowania

Czułość wejściowa Przełączalne +4 dBu / -10 dBV
Gain tak
High-Shelf - 2 dB, 0 dB, +2 dB
Low-Shelf - 2 dB, 0 dB, +2 dB

Złącza wejściowe

Analogowe XLR, RCA
Impedancja wejściowa 10 kOhm / 20 kOhm

 

Filmy i prezentacje sprzętu:

 

Przydatne linki:

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Monitor aktywny T7V Adam Audio,monitory odsłuchowe, monitory, Studio i homerecording, ADAM, T7V Adam Audio, T7V, Adam T7V, Adam Audio T7V, Monitor odsłuchowy T7V, Monitor studyjny T7V Adam Audio, adam t7v cena, adam t7v sklep, adam t7v kraków,