Fraud Blocker

QSC Touchmix-30 PRO ][ Mikser cyfrowy

 • 11 033,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy cyfrowego miksera audio QSC TOUCHMIX-30 PRO

 • Wyjątkowa jakość dźwięku dzięki 24 przedwzmacniaczom mikrofonowym klasy A
 • Duży ekran wielodotykowy zapewnia lepszą kontrolę i więcej informacji na ekranie, a to ułatwia nawigację
 • Kreatory Anti-feedback i Room Tuning przyspieszają pracę, upraszczając powtarzalne i skomplikowane zadania korekcji
 • Wbudowane narzędzia analizy w czasie rzeczywistym pozwalają szybko zidentyfikować problemy dźwiękowe dzięki 2 indywidualnym analizatorom w czasie rzeczywistym
 • Touch-and-route Patch Matrix pozwala na szybkie przypisanie wejść do kanałów oraz wejść "mult" do kanałów miksera
 • 8 podgrup, z których każda posiada własny 6-pasmowy korektor parametryczny, zmienne filtry górno- i dolnoprzepustowe oraz limiter
 • Nagrywanie 32 kanałów bezpośrednio na zewnętrzny dysk twardy, bez konieczności użycia komputera
 • Interfejs komputerowy DAW 32 x 32 Mac (Core Audio)
 • Wszystkie wyjścia wyposażone są w 1/3-oktawowy korektor graficzny, 6-pasmowy korektor parametryczny, limiter, delay oraz 12-pasmowy filtr notch.
 • 14 monofonicznych wyjść miksujących może być również skonfigurowanych jako pary stereo do monitorowania stereo
 • 120 presetów dla instrumentów, mikrofonów i innych źródeł dźwięku sprawia, że konfiguracja pokazu jest szybka i łatwa, zwłaszcza dla początkujących mikserów
 • Połącz się bezprzewodowo z urządzeniami z systemem iOS lub Android (wymaga dostarczonego przez użytkownika adaptera Wi-Fi/routera)

 

Ogólny opis

Budzący podziw nowy standard wydajności w grupie kompaktowych mikserów cyfrowych QSC TouchMix-30 Pro posiada właściwości oraz funkcjonalność, które usatysfakcjonują większość wymagających profesjonalistów, ale też oferuje intuicyjne wykonywanie operacji, co zapewnia szybkie i łatwe uzyskanie znakomitych rezultatów w przypadku wszystkich użytkowników, bez względu na ich poziom doświadczenia w tej dziedzinie.

TouchMix-30 Pro jest doskonały do użycia przez profesjonalne firmy nagłośnieniowe, muzyków oraz zespoły, a także w salach koncertowych. 32 kanały miksowania (24 mikrofonowe/liniowe, 6 liniowych, stereo USB) oraz 16 wyjść zapewniają ogromną elastyczność w zarządzaniu sygnałami audio w bardzo szerokim zakresie aplikacji.

Jakość audio

Posiadając profesjonalnej jakości przedwzmacniacze mikrofonowe Class-A, najwyższej jakości konwertery, a także cechując się wyjątkową dbałością o postać całej ścieżki sygnału, mikser TouchMix-30 Pro zapewnia dziewiczą jakość sygnału audio, która może konkurować z mikserami wielokrotnie droższymi.

Użyteczność

Nowoczesne cyfrowe konsolety mikserskie są w pełni wyposażone – czasami nawet do takiego stopnia, że stają się one niemalże niezrozumiałe nawet dla najbardziej doświadczonych realizatorów dźwięku. Zespół konstruktorów miksera TouchMix przyjął od samego początku założenie zapewnienia intuicyjnego wykonywania operacji i prostej nawigacji, które są łatwo rozumiane przez mniej doświadczonych użytkowników i szybkie do obsługi przez profesjonalistów – a wszystko to bez obniżenia wydajności pracy i ograniczenia możliwości. W efekcie mikser TouchMix-30 Pro jest ekstremalnie łatwy do nauki i następnie obsługi. Wiele funkcji TouchMix, takich jak EQ, kompresory, bramki i limiter posiadają tryb działania Advanced Mode, który zapewnia kontrolę nad wszystkimi parametrami lub tryb Simple Mode, który oferuje tylko najbardziej istotną kontrolę pracy.

Presety

TouchMix-30 Pro posiada obszerną bibliotekę presetów kanałów. Nie są to typowe, ogólne, czy pasujące do wszystkiego ustawienia opracowane w studiu nagraniowym. Inżynierowie dźwięku live o bogatym dorobku i doświadczeniu spędzili miesiące w warunkach koncertowych i współpracując z muzykami, korzystając ze wszelkiego typu instrumentów, popularnych mikrofonów i przetworników, a także różnego rodzaju systemów głośnikowych, aby przygotować kompleksową bibliotekę ustawień, które są w szczególny sposób dedykowane do użycia w przypadku systemów nagłośnieniowych live w zakresie zarówno muzyki, jak również współpracy z głosem. Nawet najbardziej doświadczeni operatorzy przekonają się, że te presety pozwolą im uzyskać świetne brzmienie miksów w rekordowym czasie.

Kreatory

Anti-Feedback Wizard pozwala operatorowi „przedzwonić” system przy użyciu 12 regulowanych filtrów notch, które są dostępne na wszystkich 16 wyjściach. Room Tuning Wizard zapewnia wsparcie operatorowi podczas dokonywania ustawień korekcji oraz ostatecznego dostrojenia systemu głośnikowego do danych warunków akustycznych. Effect Wizard prowadzi użytkownika przez procedurę wyboru i przypisania odpowiednich efektów, które są dostępne w sześciu wbudowanych procesorach efektów – każdy starannie opracowany i dostrojony do zapewnienia charakteru oraz jakości dźwięku live, na którym to zależy inżynierom dźwięku. Ostatecznie, Gain Wizard stale monitoruje i wskazuje przeciążenie wejść, zapewniając jednocześnie sposoby właściwego ustawienia trymerów wzmocnienia sygnałów.

Kopiuj, wklej

Funkcja Copy And Paste umożliwia łatwe kopiowanie ustawień EQ, kompresora, bramki, całego kanału, a nawet całego miksu i wklejenie tych ustawień w wybranym przez nas miejscu, w tak prosty i wygodny sposób, jak byśmy to robili w ulubionym procesorze tekstowym.

Sceny (Scenes)

Sceny użytkownika z ustawieniami miksera mogą być zapamiętywane lub wywoływane zarówno z pamięci wewnętrznej, jak również USB. W zależności od potrzeb użytkownika mogą one również zawierać lub nie poziomy miksu głównego oraz miksów aux.

Real Time Analyzers (RTA)

W mikserze TouchMix-30 dostępne są dwa analizatory czasu rzeczywistego (RTA). Jeden RTA może być wyświetlany wraz z korektorem barwy dowolnego aktualnie wybranego kanału wejściowego lub wyjściowego. Drugi, niezależny RTA może być przypisany do prezentowania sygnału audio dowolnego wyjścia, szyny Cue lub wejścia mikrofonu Talkback. Obydwa analizatory mogą być wyświetlone na ekranie miksera lub na zewnętrznym tablecie.

Liczne i elastyczne miksy Aux

Wykonawcy są coraz bardziej wymagający w zakresie miksów monitorowych. Nie tylko poszczególni muzycy chcą mieć swój własny miks, ale też wzrasta wykorzystanie monitorowania dousznego (IEM), co pociąga za sobą konieczność zapewnienia stereofonicznych miksów Aux. W celu sprostania tym oczekiwaniom, TouchMix-30 Pro oferuje 14 szyn Aux. Wszystkie szyny Aux mogą być połączone do pracy w trybie stereo, a dodatkowo miksy 11/12 oraz 13/14 posiadają dodatkowe wyjścia, które mogą bezpośrednio zasilać przewodowe monitory douszne.

Grupy

TouchMix-30 Pro posiada osiem grup DCA oraz osiem grup Mute, a także osiem podgrup z parametrycznym EQ oraz kompresorami. Osiem szyn Aux może również działać jako miksy matrycowe z wyjściem głównym oraz podgrupami, które są dostępne oprócz kanałów wejściowych.

Interfejs DAW

TouchMix-30 Pro ma wsparcie dla Core Audio i jest w stanie zapewnić wejścia i wyjścia audio dla większości programów DAW pracujących na komputerach Mac®.

Nagrywanie wielościeżkowe

TouchMix-30 Pro pozwala na rejestrowanie 32 ścieżek audio bezpośrednio na zewnętrznym twardym dysku USB – bez konieczności używania komputera. Wszystkie wejścia oraz miks stereo są zapisywane w 32-bitowym formacie Broadcast Wave. Zapisane ścieżki mogą być następnie odtwarzane i zgrywane na mikserze lub też zaimportowane do większości programów DAW w celu dokonania dograń oraz post-produkcji.

Kompaktowy i kompletny

Obecność interfejsu użytkownika w postaci unikalnego i funkcjonalnego ekranu dotykowego sprawia, że TouchMix-30 jest kompletną i w pełni wyposażoną cyfrową konsoletą mikserską, a do tego tak małą, że możemy przenosić ją w bagażu podręcznym lub też można ją zamontować w racku (z użyciem opcjonalnego zestawu akcesoriów). Kolorowy, graficzny ekran wielodotykowy przedstawia i zapewnia dostęp do parametrów miksu. Parametry miksera mogą być regulowane na ekranie lub też za pośrednictwem fizycznych enkoderów obrotowych. Dostęp i kontrola często używanych funkcji są możliwe za pośrednictwem przycisków sprzętowych.

TouchMix-30 Pro Control App

Możliwa jest w pełni bezprzewodowa zdalna kontrola miksera za pośrednictwem tabletów iOS oraz Android i łączności Wi-Fi. Możliwe jest też równoczesne korzystanie z wielu urządzeń w celu powielenia funkcji miksera i zapewnienia kontroli wszystkich funkcji. Jeśli zachodzi taka potrzeba, operator może ograniczyć uprawnienia danego urządzenia do kontroli tylko określonych miksów. Mikser zapewnia też wsparcie dla osobistych miksów monitorowych przy wykorzystaniu smartfonów iOS oraz Android, z kontrolą z poziomu aplikacji ograniczoną przez operatora miksera do poziomu sygnału miksu, a w przypadku aplikacji na tabletach, dane urządzenie może być ograniczone do określonych miksów.

 

Specyfikacja techniczna

Producent QSC
Model TouchMix-30 PRO
Złącza wejściowe 32 - 24 mikrofonowo/liniowe (20 XLR, 4 XLR combo); 6 liniowych, symetryczne (1/4" TRS + 1/8" stereo) na ścianie górnej; 2 Stereo USB / MP3 (odtwarzanie)
Złącza wyjściowe Główne L/R: XLR (poziom liniowy); 14 Aux: XLR (poziom liniowy); 2 Stereo In-Ear Monitor: TRS (min. impedancja 16 omów) ze złącz Aux 11/12 oraz 13/14; Stereo Cue: TRS, (liniowe lub słuchawek, min. impedancja 16 omów); Monitor L/R: XLR (poziom liniowy); 2 gniazda USB A, 1 gniazdo USB B, 1 złącze RJ-45 dla routera Wi-Fi
Pasmo przenoszenia 0 Hz-20 kHz +/-0,5 dB (dowolne wejście na dowolne wyjście)
Wymiary 19 x 42,9 x 46 cm
Waga 7,9 kg
Kolor szary
Dostępne akcesoria Torba transportowa TouchMix-30 Pro Tote; Pokrowiec TouchMix-30 Pro Dust Cover; Zestaw TouchMix-30 Pro Rack Kit; Podpórka tabletu TouchMix-30 Pro Tablet Support Stand
Efekty DSP 6 profesjonalnej jakości stereofonicznych procesorów DSP + efekt Pitch Corrector
Sposób montażu Możliwość montażu rack z użyciem opcjonalnego zestawu akcesoriów
Pamięć 99 Scen użytkownika, 120 presetów fabrycznych, 99 presetów użytkownika
Interfejs Ekran dotykowy + kontrolery fizyczne
Odstęp sygnał/szum -94 dB
Efekty wbudowane Reverb, Echo, Delay, Chorus, Pitch Shift (6 równocześnie)
Filtry HPF, LPF (24 dB/oktawę o zmiennych ustawieniach)
Wyświetlacz 10" (254 mm), 1024 × 600 pikseli, kolorowy TFT, pojemnościowy, wielodotykowy (multi-touch)
Zakres dynamiki 105 dB
Poziom szumów -126 dBu
Liczba AUX-ów 14
Zasilanie 85 W, 100-240 VAC, 50-60 Hz
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD) <0,005%

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

QSC Touchmix-30 PRO | Mikser cyfrowy, Nagłośnienie, Miksery audio, powermiksery, Miksery cyfrowe stół, QSC, Miksery cyfrowe stół, Touchmix-30 PRO, Touchmix 30 PRO, Touchmix30 PRO