Allen & Heath ZED60-14FX ][ Analogowy mikser audio z USB

 • 2 767,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy miksera audio Allen&Heath ZED60-14FX

 • 14-kanałowy mikser audio firmy Allen Heath z serii ZED Mid
 • 8 wejść XLR i 3 wejścia stereo oraz interfejs audio stereo USB
 • 8 wejść liniowych wysoką impedancją klasy A FET
 • Niezwykle wytrzymałe gniazda Neutrik XLR i 1/4" jack
 • Korektor 3-stopniowy ze zoptymalizowaną funkcją nachylenia MusiQ
 • Środkowa korekcja z przestrajaną częstotliwością w zakresie od 120Hz do 4kHz.
 • Dwa wyświetlacze 12-segmentowe sygnalizujące poziom na wejściu
 • Suwaki 60mm z osłoną przeciwkurzową

 

Ogólny opis

Krótko o Allen & Heath

Firma Allen&Heath była w awangardzie w czasie pierwszej fali wielkich brytyjskich firm mikserskich, rozpoczynając życie w sercu londyńskiej sceny swingowej w 1969 roku. W tamtych czasach ręcznie budowali miksery dla najlepszych zespołów tamtej epoki, między innymi dla Genesis, Pink Floyd i The Who. Allen&Heath był pierwszym producentem, który zamontował potencjometry i przełączniki na płytce drukowanej kanału wejściowego. Były to pierwsze miksery modułowe, w których podsystemy można było zastąpić jako całość. Allen&Heath była pierwszą firmą, która stworzyła mały mikser, 6-kanałowy, tranzystorowy mikser z 2 wyjściami, zwany MiniMixer. Mikser Allen&Heath Syncron A był pierwszym, który użył wzmacniaczy operacyjnych. Konsola Allen&Heath CMC była pierwszą konsolą, w której zastosowano mikroprocesor do integracji funkcji MIDI z mikserem. Jest to firma która ma sobą wiele innowacji oraz ma za sobą ogrom własnego dziedzictwa do którego może się odwoływać i na którym może się opierać budując znakomite urządzenia służące do miksowania dźwięku i na scenie i w studio. 

O samym mikserze ZED 16FX

W "analogu" nie wymyślono do tej pory chyba jeszcze nic lepszego. Cała seria ZED wraz z najnowszą inkarnacją ZEDi to majstersztyk inżynierii akustycznej, a świadczy o tym trwałość konstrukcji, która trwa w swojej formie od ponad dekady i zajmuje czołowe miejsce na rynku. W zasadzie mikser ZED60-14FX to mikser bardzo podobny do pozostałych mikserów ZED Mid, to co go wyróznia to to, że ma wbudwane suwaki i kontrola poziomu sygnału odbywa się nie za pomocą gałek a za pomocą faderów. Wygoda i dokładność to podstawa. Jest to mikser małego formatu, który zapewnia wszystkie połączenia potrzebne do połączenia małego zespołu, duetu lub solowego wykonawcy. Dzięki czterem kanałom mikrofonowym / liniowym można podłączyć wszystkie potrzebne mikrofony. Mikser jest wyposażony jest w trzy podwójne kanały stereo, każdy z regulacją wzmocnienia i 2-pasmowym korektorem. Można wysłać sygnał stereo przez USB bezpośrednio do komputera lub użyć portu USB do odtwarzania sygnału stereo z komputera. Dodatkowo są trzy szyny send / return do zewnętrznych efektów. To dużo mocy w tak małym opakowaniu! Gitary można podłączyć bezpośrednio do miksera za pomocą specjalnie zaprojektowanych wejść o wysokiej impedancji. Po za tym mikser ma dwa wejścia stereo dla odtwarzaczy MP3 / CD lub innych źródeł dźwięku. Wyposażony jest także w profesjonalne wyjścia stereo XLR i elastyczną sekcję monitorującą z wyjściami słuchawkowymi i głośnikowymi. Mikser ZED6010FX jest bardzo solidnie wykonany, obudowa jest wykonana z metalu, a na bokach znajdują się plastikowe brzegi które po zdjęciu umożliwią zamontowanie miksera w dedykowanej skrzynie transportowej. Mikser jest mały, a w pełni profesjonalny! :)

Wejścia liniowe z wysoką impedancją

Poza tym, że ZED60-10FX jest wyposażony w cztery świetnie brzmiące przedwzmacniacze mikrofonowe, oparte na serii mikserów MixWizard firmy Allen & Heath, wyposażenie miksera idzie o krok dalej, ponieważ posiada gniazda wejściowe o wysokiej impedancji na wejściach liniowych. Te wejścia umożliwiają podłączenie gitary bezpośrednio do miksera bez DI-boxa. A co najważniejsze, zapewniają lampowe ciepło i charakter, które gwarantują dodanie mocy definiują prawdziwe brzmienie gitary.

Procesor Efektów ZED-FX

ZED60-14FX ma niezbędny wybór 16 efektów opóźnienia czasowego, zaprojektowanych dla małych zespołów, które mają potrzeby nosić całego zestawu sprzętu, ale nadal jednak chcą się cieszyć doskonałej jakości efektami na swoich koncertach i nagraniach. Inżynierowie Allen Heath DSP ciężko pracowali, opracowując i udoskonalając algorytmy pogłosu. Efekty te nie są dostępne nigdzie indziej w tym przedziale cenowym - ta jakość i integracja jest dostępna tylko w mikserach z serii ZED. Efekty ZED można łatwo kontrolować za pomocą 3 przycisków z 9 diodami LED. Na przykład, idealny czas opóźnienia można szybko wkręcić lub ustawić idealną ilość pogłosu w wokalu prowadzącym. Dostępna jest nawigacja i edycja z jednego miejsca - w rzeczywistości jest to tak samo proste, jak używanie efektów podłogowych.

Interfejs audio USB

Mikser jest wyposażony w port USB do komunikacji z komputerem, dzięki czemu nagrywanie i odbieranie sygnały dźwięku z komputera za pomocą ZED60-14FX to prosta operacja typu plug-and-play. Wystarczy podłączyć mikser, wybierać routing USB w mikserze i komputerze i można przesyłać dźwięk o jakości CD do i z komputera. ZED-16FX umożliwia wysyłanie różnych sygnałów do USB, z LR lub z wybranych szyn aux. Sygnał zwrotny USB może być kierowany bezpośrednio do miksu LR lub do kanału stereo. Bardzo wygodna opcja. 

Dodatkowe cechy;

 • Procesor efektów, 16 wbudowanych efektów 24-bitowych, w tym opóźnienia, pogłosy, flanger i chorus
 • Filtr górnoprzepustowy na każdym przedwzmacniaczu
 • Wyjścia na zestaw głośnikowuy XLR
 • Gniazda insertowe na każdym kanale mono
 • Kontrola panoramy na każdym kanale
 • Metalowa solidna obudowa
 • 3 pętle Aux Send / Return
 • 2 wyjścia słuchawkowe
 • Wewnętrzne zasilanie sieciowe

 

Specyfikacja techniczna

Rodzaj miksera Mikser analogowy z USB i z efektami
Łączność z komputerem USB (2 x 2)
Rozdzielczość A / D 16 bitów / 48 kHz
Fadery 12 x 60 mm
Wejścia - przedwzmacniacze mikrofonowe 8 x XLR
Zasilanie Phantom Globalny
Wejścia - liniowe 8 x ¼" TRS, 6 x 1/4" (3 x kanały stereo)
Wejścia - inne 2 x podwójne RCA stereo (stereo, 2 ścieżki)
Wyjścia - główne 2 x XLR (główne), 1 x 1/4 "(mono)
Wyjścia - inne 2 x podwójne RCA Stereo (wyjście rec, wyjście alternatywne)
Aux wysyła 2 x Pre, 1 x Post, 1 x FX Post
Send / Return 3 x ¼" (Aux Send)
Słuchawki 1 x ¼" , 1 x 1/8"
USB 1 x typ B.
Inne wejścia / wyjścia 1 x ¼" (przełącznik nożny)
Equalizacja 3-pasmowy korektor z MusiQ
Efekty Opóźnienia, pogłosy, chorus
Źródło prądu Wbudowany zasilacz
Waga 8,42 kg

 

Filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Allen&Heath ZED60-14FX | Analogowy mikser audio z USB, Instrumenty, Miksery analogowe stół, Miksery audio, powermiksery, Nagłośnienie, ALLEN&HEATH, ZED60-14FX, ZED60 14FX, ZED6014FX