Fraud Blocker

Allen & Heath ZED-22FX ][ Analogowy Mikser audio z USB

 • 4 305,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy miksera ZED-22FX

 • 22-kanałowy mikser audio firmy Allen Heath z serii ZED Mid
 • 16 wejść XLR i 3 wejścia stereo oraz interfejs audio stereo USB
 • Przedwzmacniacze DuoPre z zakresem wzmocnienia 69 dB
 • Niezwykle wytrzymałe gniazda Neutrik XLR i 1/4" jack
 • Korektor 3-stopniowy ze zoptymalizowaną funkcją nachylenia MusiQ
 • Środkowa korekcja z przestrajaną częstotliwością w zakresie od 120Hz do 4kHz.
 • Dwa wyświetlacze 12-segmentowe sygnalizujące poziom na wejściu
 • Suwaki 100mm z osłoną przeciwkurzową
 • Procesor efektów, 16 wbudowanych efektów 24-bitowych, w tym opóźnienia, pogłosy, flanger i chorus
 • Filtr górnoprzepustowy na każdym przedwzmacniaczu
 • Wyjścia na zestaw głośnikowuy XLR
 • Gniazda insertowe na każdym kanale mono
 • Kontrola panoramy na każdym kanale
 • Metalowa solidna obudowa
 • 2 pętle Aux Send / Return
 • 2 wyjścia słuchawkowe
 • Wewnętrzne zasilanie sieciowe

 

Ogólny opis

Krótko o Allen & Heath

Firma Allen&Heath była w awangardzie w czasie pierwszej fali wielkich brytyjskich firm mikserskich, rozpoczynając życie w sercu londyńskiej sceny swingowej w 1969 roku. W tamtych czasach ręcznie budowali miksery dla najlepszych zespołów tamtej epoki, między innymi dla Genesis, Pink Floyd i The Who. Allen&Heath był pierwszym producentem, który zamontował potencjometry i przełączniki na płytce drukowanej kanału wejściowego. Były to pierwsze miksery modułowe, w których podsystemy można było zastąpić jako całość. Allen&Heath była pierwszą firmą, która stworzyła mały mikser, 6-kanałowy, tranzystorowy mikser z 2 wyjściami, zwany MiniMixer. Mikser Allen&Heath Syncron A był pierwszym, który użył wzmacniaczy operacyjnych. Konsola Allen&Heath CMC była pierwszą konsolą, w której zastosowano mikroprocesor do integracji funkcji MIDI z mikserem. Jest to firma która ma sobą wiele innowacji oraz ma za sobą ogrom własnego dziedzictwa do którego może się odwoływać i na którym może się opierać budując znakomite urządzenia służące do miksowania dźwięku i na scenie i w studio. 

 

O samym mikserze ZED 22FX

W "analogu" nie wymyślono do tej pory chyba jeszcze nic lepszego. Cała seria ZED wraz z najnowszą inkarnacją ZEDi to majstersztyk inżynierii akustycznej, a świadczy o tym trwałość konstrukcji, która trwa w swojej formie od ponad dekady i zajmuje czołowe miejsce na rynku. ZED-22FX to idealny mikser dla małych zespołów, solistów lub podobnych zastosować gdzie potrzebujemy mieć mikser który spełni oczekiwania jakościowe. Jego wszechstronny zestaw funkcji, kompaktowe rozmiary, że jest to jeden z najlepszych małych mikserów na świecie. Od lat jest to mikser który ma swoją niepodważalną pozycję na rynku, a to już o czymś świadczy, bo to jest jednak sztuka zaprojektować coś co jest  tak użyteczne przez tak długi czas. Mikser jest wyposażony w konfigurowalne wejście / wyjście audio USB, które ułatwia przechwytywanie nagrań stereo, 16 wejść mikrofonowych lub liniowych, 3 wejścia stereo z korektorem. Jest to mikser dla każdego, od początkujących po profesjonalistów, którzy cenią fantastyczny dźwięk, solidną jakość wykonania. Równie szczęśliwie będzie prowadzenie koncertu na scenie, nagrywanie na żywo lub miksowanie w studio w domu.

 

Przedwzmacniacze DuoPRE

Mikser ZED-22FX wyposażony jest w przedwzmacniacze DuoPre, które wykorzystują konstrukcję dwustopniową, ze starannie kontrolowanymi wartościami wzmocnienia na każdym etapie. Podczas wzmacniania sygnału z wejścia XLR zakres wzmocnienia jest ogromny - dokładnie 69 dB - i jest bardzo równomiernie rozłożony wokół regulacji wzmocnienia, co oznacza lepszą kontrolę poziomu sygnału. Większość wzmocnienia pochodzi z pierwszego stopnia, więc niepożądane szumy są ograniczone do minimum. Sygnały o poziomie liniowym są po prostu podłączane do drugiego stopnia przedwzmacniacza za pomocą gniazda wejścia liniowego, które ma wielką zaletę polegającą na mniejszym szumie podczas korzystania z wejścia liniowego, a także dopasowaniu do wyższej impedancji wejściowej.

 

Procesor Efektów ZED-FX

ZED-22FX ma niezbędny wybór 16 efektów opóźnienia czasowego, zaprojektowanych dla małych zespołów, które mają potrzeby nosić całego zestawu sprzętu, ale nadal jednak chcą się cieszyć doskonałej jakości efektami na swoich koncertach i nagraniach. Inżynierowie Allen Heath DSP ciężko pracowali, opracowując i udoskonalając algorytmy pogłosu. Efekty te nie są dostępne nigdzie indziej w tym przedziale cenowym - ta jakość i integracja jest dostępna tylko w mikserach z serii ZED. Efekty ZED można łatwo kontrolować za pomocą 3 przycisków z 9 diodami LED. Na przykład, idealny czas opóźnienia można szybko wkręcić lub ustawić idealną ilość pogłosu w wokalu prowadzącym. Dostępna jest nawigacja i edycja z jednego miejsca - w rzeczywistości jest to tak samo proste, jak używanie efektów podłogowych.

 

Interfejs audio USB

Mikser jest wyposażony w port USB do komunikacji z komputerem, dzięki czemu nagrywanie i odbieranie sygnały dźwięku z komputera za pomocą ZED-22FX to prosta operacja typu plug-and-play. Wystarczy podłączyć mikser, wybierać routing USB w mikserze i komputerze i można przesyłać dźwięk o jakości CD do i z komputera. ZED-22FX umożliwia wysyłanie różnych sygnałów do USB, z LR lub z wybranych szyn aux. Sygnał zwrotny USB może być kierowany bezpośrednio do miksu LR lub do kanału stereo. Bardzo wygodna opcja. 

 

Specyfikacja

Rodzaj Mikser analogowy z USB z z efektami
Kanały (maksymalna ilość wejść stereo / mono) 22
Łączność z komputerem USB (2 x 2)
Fadery 22 x 100 mm
Wejścia - przedwzmacniacze mikrofonowe 16 x XLR
Zasilanie Phantom 16
Wejścia - liniowe 16 x TRS (kanały mono 1-16), 6 x TRS (kanały stereo 17-22)
Wyjścia - główne 2 x XLR (główne), 1 x TRS (mono)
Wyjścia - inne 2 x RCA (Alt), 2 x RCA (Rec)
Aux wysyłka 2 x Pre, 1 x Post, 1 x Post / FX
Send / Return 3 x TRS, 2 x RCA (ST RTN), 2 x RCA (2TRK RTN)
Inserty do kanałów Tak (1-16 kanały)
Słuchawki 1 x 1/4" , 1 x 1/8"
USB 1 x typ B.
Pasma EQ 3-pasmowy, Sweepable Mid (kanały 1-16), 2-pasmowy (kanały 17-22 Stereo)
Efekty tak
Wymiary 9,91 x 64,51 x 46,48 cm
Waga 10,4 kg

 

Filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Allen&Heath ZED-22FX | Analogowy Mikser audio z USB, Instrumenty, Miksery analogowe stół, Miksery audio, powermiksery, Nagłośnienie, ALLEN&HEATH, ZED-22FX, ZED 22FX, ZED22FX, Allen Heath, Allen & Heath