Allen & Heath ZED-18 ][ Mikser analogowy

 • 3 685,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy miksera ZED-18

 • 18-kanałowy mikser audio firmy Allen Heath z serii ZED Mid
 • 10 wejść XLR i 4 wejścia stereo oraz interfejs audio stereo USB
 • Przedwzmacniacze DuoPre z zakresem wzmocnienia 69 dB
 • Niezwykle wytrzymałe gniazda Neutrik XLR i 1/4" jack
 • Korektor 3-stopniowy ze zoptymalizowaną funkcją nachylenia MusiQ
 • Środkowa korekcja z przestrajaną częstotliwością w zakresie od 120Hz do 4kHz.
 • Dwa wyświetlacze 12-segmentowe sygnalizujące poziom na wejściu
 • Suwaki 100mm z osłoną przeciwkurzową
 • Filtr górnoprzepustowy na każdym przedwzmacniaczu
 • Wyjścia na zestaw głośnikowuy XLR
 • Gniazda insertowe na każdym kanale mono
 • Kontrola panoramy na każdym kanale
 • Metalowa solidna obudowa
 • 4 pętle Aux Send / Return
 • 2 wyjścia słuchawkowe
 • Wewnętrzne zasilanie sieciowe

 

Ogólny opis

Krótko o Allen & Heath

Firma Allen&Heath była w awangardzie w czasie pierwszej fali wielkich brytyjskich firm mikserskich, rozpoczynając życie w sercu londyńskiej sceny swingowej w 1969 roku. W tamtych czasach ręcznie budowali miksery dla najlepszych zespołów tamtej epoki, między innymi dla Genesis, Pink Floyd i The Who. Allen&Heath był pierwszym producentem, który zamontował potencjometry i przełączniki na płytce drukowanej kanału wejściowego. Były to pierwsze miksery modułowe, w których podsystemy można było zastąpić jako całość. Allen&Heath była pierwszą firmą, która stworzyła mały mikser, 6-kanałowy, tranzystorowy mikser z 2 wyjściami, zwany MiniMixer. Mikser Allen&Heath Syncron A był pierwszym, który użył wzmacniaczy operacyjnych. Konsola Allen&Heath CMC była pierwszą konsolą, w której zastosowano mikroprocesor do integracji funkcji MIDI z mikserem. Jest to firma która ma sobą wiele innowacji oraz ma za sobą ogrom własnego dziedzictwa do którego może się odwoływać i na którym może się opierać budując znakomite urządzenia służące do miksowania dźwięku i na scenie i w studio. 

 

O samym mikserze ZED 18

W "analogu" nie wymyślono do tej pory chyba jeszcze nic lepszego. Cała seria ZED wraz z najnowszą inkarnacją ZEDi to majstersztyk inżynierii akustycznej, a świadczy o tym trwałość konstrukcji, która trwa w swojej formie od ponad dekady i zajmuje czołowe miejsce na rynku. ZED-18 to idealny mikser dla małych zespołów, solistów lub podobnych zastosować gdzie potrzebujemy mieć mikser który spełni oczekiwania jakościowe. Jego wszechstronny zestaw funkcji, kompaktowe rozmiary, że jest to jeden z najlepszych małych mikserów na świecie. Od lat jest to mikser który ma swoją niepodważalną pozycję na rynku, a to już o czymś świadczy, bo to jest jednak sztuka zaprojektować coś co jest  tak użyteczne przez tak długi czas. Mikser jest wyposażony w konfigurowalne wejście / wyjście audio USB, które ułatwia przechwytywanie nagrań stereo, 10 wejść mikrofonowych lub liniowych, 4 wejścia stereo z korektorem. Jest to mikser dla każdego, od początkujących po profesjonalistów, którzy cenią fantastyczny dźwięk, solidną jakość wykonania. Równie szczęśliwie będzie prowadzenie koncertu na scenie, nagrywanie na żywo lub miksowanie w studio w domu.

 

Przedwzmacniacze DuoPRE

Mikser ZED-18 wyposażony jest w przedwzmacniacze DuoPre, które wykorzystują konstrukcję dwustopniową, ze starannie kontrolowanymi wartościami wzmocnienia na każdym etapie. Podczas wzmacniania sygnału z wejścia XLR zakres wzmocnienia jest ogromny - dokładnie 69 dB - i jest bardzo równomiernie rozłożony wokół regulacji wzmocnienia, co oznacza lepszą kontrolę poziomu sygnału. Większość wzmocnienia pochodzi z pierwszego stopnia, więc niepożądane szumy są ograniczone do minimum. Sygnały o poziomie liniowym są po prostu podłączane do drugiego stopnia przedwzmacniacza za pomocą gniazda wejścia liniowego, które ma wielką zaletę polegającą na mniejszym szumie podczas korzystania z wejścia liniowego, a także dopasowaniu do wyższej impedancji wejściowej.

 

Interfejs audio USB

Mikser jest wyposażony w port USB do komunikacji z komputerem, dzięki czemu nagrywanie i odbieranie sygnały dźwięku z komputera za pomocą ZED-18 to prosta operacja typu plug-and-play. Wystarczy podłączyć mikser, wybierać routing USB w mikserze i komputerze i można przesyłać dźwięk o jakości CD do i z komputera. ZED-18 umożliwia wysyłanie różnych sygnałów do USB, z LR lub z wybranych szyn aux. Sygnał zwrotny USB może być kierowany bezpośrednio do miksu LR lub do kanału stereo. Bardzo wygodna opcja. 

 

Specyfikacja

Rodzaj miksera Mikser analogowy z USB
Kanały (maksymalna ilość wejść stereo / mono) 18 kanałów (10 x mono, 4 x stereo)
Łączność z komputerem USB (2 x 2)
Rozdzielczość A / D 16 bitów / 48 kHz
Fadery 16 x ALPS 100 mm
Wejścia - przedwzmacniacze mikrofonowe 10 x XLR
Zasilanie Phantom Światowy
Wejścia - liniowe 10 x 1/4" TRS, 8 x 1/4" (4 x kanały stereo)
Wejścia - inne 2 x podwójne RCA stereo (stereo, 2 ścieżki)
Wyjścia - główne 2 x XLR (główne), 1 x 1/4" (mono)
Wyjścia - inne 2 x podwójne RCA Stereo (wyjście rec, wyjście alternatywne)
Aux wysyła 2 x Pre, 2 x Post
Send / Return 4 x 1/4" (Aux Send)
Inserty do kanałów 10 x 1/4"
Inserty 2 x 1/4" (główne stereo)
Słuchawki 1 x 1/4" , 1 x 1/8"
USB 1 x typ B.
Pasma EQ 3-pasmowy korektor z MusiQ
Oprogramowanie Cakewalk Sonar LE
Źródło prądu Standardowy kabel IEC AC
Wymiary 9,91 x 46,48 x 46,48 cm
Waga 8,42 kg

 

Filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Allen&Heath ZED-18 | Mikser analogowy, Instrumenty, Miksery analogowe stół, Miksery audio, powermiksery, Nagłośnienie, ALLEN&HEATH, ZED-18, ZED 18, ZED18, Mikser audio średniego formatu