Fraud Blocker

Sennheiser e865-S ][ Mikrofon pojemnościowy do wokalu z wyłącznikiem

 • 1 216,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu e865S

 • Pojemnościowy mikrofon superkardioidalny do mowy i wokalu z włącznikiem
 • Rozszerzony zakres wysokich częstotliwości
 • Obsługuje wysokie poziomy ciśnienia akustycznego
 • Spójna reakcja na dźwięki emitowane w osi mikrofonu i poza nią oraz efekt zbliżeniowy.
 • Izoluje hałas manipulacyjny, posiada cewkę kompensującą szum
 • Niska wrażliwość na efekt sprzężenia zwrotnego
 • Wytrzymała metalowa obudowa
 • Produkowany w Niemczech

 

Ogólny opis

W 1998 roku firma Sennheiser zaprezentowała nową, pełną gamę mikrofonów wokalnych (e800) i instrumentalnych (e600). Następnie pojawiły się ich wersje bezprzewodowe i nowe mikrofony, między innymi opracowany ze Stingem Capacity e865, oraz seria e900 dla muzyków o najwyższych wymaganiach. Od tego czasu sprzedano ponad 10 milionów przewodowych i bezprzewodowych mikrofonów Sennheiser, plasując rozwiązania firmy w czołówce firm zajmujących się praca z dźwiękiem.

 

Mikrofon należy do serii evolution 800, jest wysokiej klasy wokalowym mikrofonem o superkardioidalnej charakterystyce kierunkowej, cechujący się rozszerzonym zakresem najwyższych częstotliwości i specjalnie zaprojektowany do pracy na scenie. Firma Sennheiser to jedna z tych firm, które kładły podwaliny pod właściwie rozumienie pojęcia czym jest lub powinien być mikrofon. Firma Sennheiser wytycza trendy, bądź trendy, kup sobie Sennheisera!


Kilka detali o tym prostym mikrofonie

Mikrofon e865 to estradowy mikrofon o superkardioidalnej charakterystyce kierunkowej przeznaczony dla wokalistów o ekspresyjnej osobowości scenicznej i mocnym głosie. Jest to superkardioidalny mikrofon wokalowy pojemnościowy, w związku z czym jest to mikrofon o wiele bardziej czuły i wrażliwy na dynamikę reprodukcji głosu. Kapsuła mikrofonowa posiada specjalną płytkę, która chroni membranę przed nadmiernym ciśnieniem akustycznym pochodzącym głównie z silnej emisji głosek wybuchowych. Mikrofon ma charakterystykę częstotliwościową 40 Hz - 20 kHz, czułość (pole swobodne, bez obciążenia) 3 mV/Pa dla 1 kHz, impedancja nominalna to 350 Ohm. Ponieważ jest to mikrofon pojemnościowy to wymaga zasilania phantom 12 – 48 V. Wymiary Ø 47 x 193 mm, masa 311 g.

 

Jednolity wzór odbioru

Kiedy jesteś w trakcie występu, czasem dokładna pozycja mikrofonu nie jest na pierwszym miejscu. Zasadniczo chodzi o to, że mikrofon zachowuje się równo i bez niespodzianek, zaprojektowany jest tak, aby utrzymać jakość sygnału, impuls obecności, a nawet odpowiedź tonalną, wszytsko to składa się na fakt, że osiągasz świetną wydajność na scenie. Minimalny efekt zbliżenia zapewnia niezmiennie czysty bas i wydajność podczas śpiewania bliższego lub oddalonego od kapsuły. Robisz swoje, Sennheiser e865 robi swoje, a razem robicie dobra robotę.

 

Różnica pomiędzy e845, e835, a e865

W zasadzie mamy tu dwa mikrofony dynamiczne, dwie superkardioidy i jeden pojemnościowy. Mikrofon e865 to superkadioida pojemnościowa, a 835 i e845 to dynamiczne mikrofony, e845 to tak jak e865 to superkardioida, e835 do kardioida dynamiczna. Mikrofony pojemnościowe mają większa czułość, a w związku z tym większa dynamikę, za to są bardziej narażone na sygnały ze sceny.

 

Mikrofony kardioidalne charakteryzują się większą czułością z przodu oraz mniejszą czułością z tyłu. Mają dobrą izolację od niepożądanych dźwięków z otoczenia, są też bardzo odporne na sprzężenia zwrotne. Wszystkie te podstawowe cechy sprawiają, że mikrofony kardioidalne są bardzo użyteczne na głośnych scenach. Za to mikrofony superkardioidalne posiadają węższe pole odbioru dźwięków w porównaniu do kardioidalnych oraz jeszcze lepiej izolują dźwięki z otoczenia. Jednocześnie cechuje je pewna zdolność do odbierania dźwięków bezpośrednio z tyłu mikrofonu. Z tego powodu ważne jest właściwe umieszczenie monitorów odsłuchowych na scenie. ładnie to pokazano na filmie ktory został załączony do opisu poniżej. Mikrofony superkardioidalne są najbardziej odpowiednie w przypadku, gdy potrzebny jest precyzyjny odbiór jednego źródła sygnału w głośnym środowisku. Są też on najbardziej odporne na sprzężenia zwrotne.

 

Specyfikacja

Przetwornik, typ mikrofonu wstępnie spolaryzowany mikrofon pojemnościowy
Charakterystyka kierunkowa superkardioidalna
Charakterystyka częstotliwościowa 40.....20000 Hz
Czułość w polu swobodnym, bez obciążenia (1kHz) 3 mV/Pa
Impedancja 200 Ohm
Impedancja wejściowa 1000 Ohm
Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego (aktywnie) 150 dB
Zasilanie fantomowe 12 - 48 V
Złącze audio XLR-3
Wymiary d 47 x 193 mm
Masa bez przewodu 311 g

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Zawartość pakietu

 • 1 mikrofon e 865 S
 • 1 uchwyt mikrofonu
 • 1 pokrowiec ochronny

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Mikrofon pojemnościowy do wokalu z wyłącznikiem, mikrofony wokalne, SENNHEISER, Sennheiser e865-S, e865-S, e865S, e865 S, Sennheiser e865S, Sennheiser e865 S, e865 S Sennheiser, e865S Sennheiser, e865-S Sennheiser, Mikrofon pojemnościowy e865S