Samson C03U ][ Pojemnościowy mikrofon studyjny na USB

 • 534,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu pojemnościowego na USB Samson C03U.

 • Rozpoczęcie nagrywania zaraz po podłączeniu mikrofonu. Nie są potrzebne dodatkowe elementy.
 • Studyjny mikrofon pojemnościowy z dużą 19-milimetrową membraną
 • Wszystko, co jest potrzebne do nagrywania audio z użyciem komputera
 • Rozdzielczość 16-bitowa, częstotliwość próbkowania 44,1-48 kHz
 • Przełączalne charakterystyki kierunkowości: kardioidalna, wszechkierunkowa, dwukierunkowa
 • Przełączalny filtr górnoprzepustowy oraz tłumik -10 dB

 

Ogólny opis

Tytułem wstępu o mikrofonie

Po sukcesie modelu C01U, Samson przedstawia kolejny studyjny mikrofon pojemnościowy USB z różnymi charakterystykami pracy: C03U. Zbudowany w oparciu o niezwykle popularny studyjny mikrofon pojemnościowy C03, model C03U zapewnia nieskazitelną jakość audio z rozbudowanymi możliwościami, a zwłaszcza z wieloma charakterystykami odbioru sygnałów. C03U posiada również dwie 19-milimetrowe membrany zamocowane na wewnętrznym elemencie antywstrząsowym pozwalające na odbiór wysokich ciśnień akustycznych dzięki magnesom neodymowym oraz przełączalnym charakterystykom kierunkowości: wszechkierunkowej, superkardioidalnej oraz dwukierunkowej (ósemkowej). Każda z tych charakterystyk kierunkowości zapewnia jednolitą, płaską krzywą odpowiedzi częstotliwościowej, która dodatkowo może być korygowana przez użycie filtru górnoprzepustowego oraz tłumika -10 dB. Sygnał audio jest przekazywany z 16-bitową rozdzielczością i maksymalnie z częstotliwością próbkowania 48 kHz. Te właściwości sprawiają, że C03U zapewnia dokładność, dzięki której możemy być pewni, że otrzymamy to, co właśnie słyszymy.

Mikrofon na USB

Dzięki zastosowaniu portu USB mikrofon C03U jest kompatybilny ze wszystkimi komputerami Mac oraz PC, a także z większością programów DAW, włączając w to GarageBand. C03U posiada w zestawie oprogramowanie cyfrowej stacji roboczej audio Cakewalk Sonar LE. Nie ma potrzeby użycia dodatkowych sterowników ani specjalnego oprogramowania. Dodatkowo w zestawie znajduje się stołowy statyw mikrofonowy, klips mikrofonu, przewód USB oraz pokrowiec. To wszystko, wraz z solidną odlewaną konstrukcją sprawia, że C03U jest w równym stopniu tak trwały, jak i przenośny.

Mikrofon C03U jest zasadniczo przeznaczony dla muzyków o różnym poziomie zaawansowania, jednakże jego uniwersalność pozwala na wykorzystanie go w różnego typu rozwiązaniach audio związanych z rejestrowaniem sygnałów, szczególnie w przypadku osób wykonujących podcasty, nauczycieli czy biznesmenów.

Muzyka z domowego/mobilnego studia nagrań

W przypadku muzyków połączenie technologii audio i komputerowej przyczyniło się do powstania domowych/mobilnych studiów nagrań jako alternatywy dla profesjonalnych studiów nagraniowych. Niezależnie od tego, czy koncertujesz po kraju, czy też eksperymentujesz w swoim studiu, mikrofon C03U ustanawia standard w integrowaniu komputera jako narzędzia do rejestrowania twoich pomysłów muzycznych. Dzięki superkardioidalnej charakterystyce kierunkowości możemy z profesjonalną jakością nagrywać wokalistę/instrumentalistę bezpośrednio na komputer. Konfiguracja wszechkierunkowa pozwala nagrać cały zespół z akustyką pomieszczenia. Mikrofon C03U jest doskonałym narzędziem do nagrywania muzyki w podróży lub w ograniczonych przestrzeniach, zapewniając wszystkim muzykom ogromną swobodę tworzenia.

Podniesienie jakości podcastów

Rozwój podcastów stworzył potrzebę dostępności wysokiej jakości możliwości produkcyjnych, które są osiągalne dla wszystkich. Model C03U spełniając te kryteria stał się realnym marzeniem dla osób wykonujących podcasty. Proste połączenie USB bezpośrednio z komputerem sprawia, że podcasty uzyskują nieporównywalną jakość w aspekcie nagrywania audio. Możliwości wyboru różnych charakterystyk kierunkowości C03U sprawia, że głosy poszczególnych dziennikarzy internetowych (superkardioidalna), a także dyskusja grupy osób (wszechkierunkowa), czy też wywiady (dwukierunkowa) są upoważnione do ustanowienia realnej tożsamości w zatłoczonym świecie podcastingu.

Wielopłaszczyznowa edukacja

Coraz większe wykorzystanie technologii komputerowych w procesach edukacyjnych sprawia, że równolegle wzrasta zainteresowanie użytecznymi funkcjami mikrofonu C03U wśród studentów, profesorów oraz administratorów sieci akademickich. Oprócz podcastingu, C03U może być wykorzystany do podniesienia jakości aplikacji edukacyjnych dla Skype, VoIP, oprogramowania przechwytywania ekranów np. Camtasia Studio czy też oprogramowania rozpoznawania mowy takiego jak Dragon Naturally Speaking. Te aplikacje, które wszystkie mogą być użyte do nauki, badań czy katalogowania materiałów akademickich, mogą być z łatwością realizowane z wykorzystaniem nagrań audio dokonanych z użyciem C03U. Tak więc, niezależnie od tego, czy uczestniczymy w kursie online, przeglądamy ostatnie wykłady czy przygotowujemy się do poważnego egzaminu korzystając z wielu komputerów, C03U pomaga uczynić proces nauki bardziej przystępnym i interaktywnym.

Przechwytywanie miejsca pracy

Samson C03U jest odpowiedzią na oczekiwania profesjonalistów, którzy potrzebują nowej jakości w komunikacji korporacyjnej. Jest on idealny do produkcji materiałów audio-video na potrzeby stron internetowych, tworzenia prezentacji multimedialnych, użycia podczas spotkań biznesowych lub imprez firmowych. Właściwości C03U pozwalają na wygodne i tanie nagrywanie klipów audio o jakości studyjnej, dzięki której komunikacja będzie bardziej skuteczna, a prezentacje będą o wiele bardziej atrakcyjne w przekazie. Nie bez znaczenia dla biznesmenów jest też aspekt mobilności C03U. Mogą oni zabrać go ze sobą i podróżować z nim na kolejne spotkanie, tak samo wygodnie jak w przypadku laptopa czy aktówki.

Bogactwo akcesoriów

Samson oferuje kolekcję profesjonalnej jakości akcesoriów (wszystkie sprzedawane oddzielnie), które mogą być użyte do podniesienia jakości dokonywanych nagrań przy użyciu C03U, włączając w to filtr pop mikrofonu PS01 oraz uchwyt antywstrząsowy typu pająk SP01. Siateczka nylonowa PS01 powoduje zmniejszenie intensywności głosek wybuchowych i syczących, co znacznie poprawia efektywność użycia mikrofonu C03U. Mikrofon w zestawie posiada uniwersalny uchwyt montażowy do statywu mikrofonowego oraz elastyczną gęsią szyję, która ułatwia właściwe ustawienie filtru. Wreszcie uchwyt typu pająk SP01 stanowi niezawodną ochronę antywstrząsową dla C01U, skutecznie pochłaniając niepożądane wibracje oraz inne zakłócenia mechaniczne.

Zastosowanie

Muzycy, lektorzy, pedagodzy, biznesmeni i inni użytkownicy mogą cały czas ufać produktom Samson i mieć pewność, że uzyskają najwyższy standard korzystając z prostej, niedrogiej i mobilnej technologii studyjnego mikrofonu pojemnościowego USB: C03U. W celu uzyskania informacji na temat apletu Samson SofPre Applet należy odwiedzić stronę poświęconą SoftPre.

Dodatkowe cechy

 • Element neodymowy z dużą odpornością na wysokie ciśnienie akustyczne
 • Duża membrana o średnicy 19-milimetrów
 • Jednolicie płaska charakterystyka częstotliwościowa
 • Dołączony stołowy statyw mikrofonowy, klips mikrofonu, przewód USB oraz pokrowiec
 • W zestawie z oprogramowaniem muzycznej stacji roboczej Cakewalk Sonar LE

 

Specyfikacja techniczna

Producent Samson
Model C03U
Charakterystyka częstotliwościowa 20~18000 HZ
Wzór polaryzacji Superkardioidalny, dookólny, dwukierunkowy
Rodzaj Typ tylnego kondensatora
Grubość membrany 3 mikrony
SPL 136 dB Max
Wymiary (H x W x D) 180mm x 54mm x 54mm
Waga 0,57 kg

 

Filmy i prezentacje marki

 

Przydatne linki

 • link do strony producenta

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Samson C03U || Mikrofon pojemnościowy na USB, Mikrofony wielkomembranowe, Mikrofony na USB, SAMSON, C03U, C-03U, C 03U, C03 U, C03 USB, C03USB, mikrofon studyjny, mikrofon pojemnościowy