Fraud Blocker

Neumann TLM 103 mt ][ Pojemnościowy mikrofon studyjny czarny

 • 5 199,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu pojemnościowego Neumann TLM 103 mt

 • Duża kapsuła membranowa wywodząca się z klasycznego mikrofonu U 87
 • Beztransformatorowy zespół obwodów o wysokiej wydajności SPL
 • Niezwykle niski poziom hałasu własnego: tylko 7 dB-A
 • Spójny wzór kardioidalny
 • Szerokie wzmocnienie obecności dla lepszej jakości dźwięku
 • Niezwykle niski poziom hałasu własnego
 • Kolor czarny (mt oznacza kolor)

 

Ogólny opis

O firmie Neumann

Georg Neumann GmbH, firma założona w 1928 roku z siedzibą w Berlinie, Niemcy, jest znanym producentem profesjonalnych mikrofonów studyjnych, szczególnie znanych z mikrofonów pojemnościowych stosowanych w telewizji, podczas występów na żywo i w produkcji muzycznej. Firma ma również w swojej historii produkcję tokarek do płyt gramofonowych i wprowadziła na rynek kilka produktów, które stały się kamieniami milowymi w branży profesjonalnego audio. Mikrofony firmy są bardzo poszukiwane i często wymieniane jako najlepszy wybór wśród studiów audio ze względu na ich reputację w zakresie wysokiej jakości działania. Obecnie firma Georg Neumann GmbH jest uważana za jedną z najbardziej renomowanych firm mikrofonowych na świecie.

O samym mikrofonie

TLM 103 mt to wysokiej jakości, niedrogi mikrofon studyjny, który nadaje się zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i półprofesjonalnych. Posiada konstrukcję beztransformatorową, podobną do wielu innych mikrofonów Neumann, co skutkuje niskim poziomem szumów własnych i zdolnością do przenoszenia wysokich ciśnień akustycznych. Kapsuła TLM 103 pochodzi z modelu U87 i ma charakterystykę kardioidalną, co oznacza, że jest wrażliwa na dźwięki dochodzące bezpośrednio z przodu, a mniej wrażliwa na dźwięki dochodzące z boków i z tyłu. Pomaga to w tłumieniu dźwięków dochodzących zza mikrofonu. TLM 103 jest niezwykle popularny i ma silną pozycję na rynku, przyczyniając się do reputacji Neumanna jako wiodącego producenta mikrofonów.

Technologia i seria TLM

Mikrofony serii TLM firmy Neumann są beztransformatorowe, co oznacza, że wykorzystują układy elektroniczne zamiast tradycyjnych transformatorów wyjściowych. Obwody te zapewniają skuteczne tłumienie sygnałów wspólnych i chronią sygnał audio przed zakłóceniami radiowymi. Wszystkie mikrofony z serii TLM są zaprojektowane w technologii beztransformatorowej, co jest cechą charakterystyczną tych mikrofonów.

 

Specyfikacja

Producent Neumann
Model TLM 103 mt
wykończenie czarne
typ pojemnościowy
odpowiedź częstotliwościowa 20 Hz - 20 kHz
czułość 23 mV/Pa
impedancja nominalna 50 Ω
impedancja obciążenia 1 kΩ
ekwiwalentny poziom szumu (CCIR) 17.5 dB
SNR (CCIR) 76.5 dB
maks. SPL 138 dB (THD = 0.5%)
złącze XLR3F
masa 450 g

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Zestaw TLM 103

 • jeden mikrofon TLM 103 mt
 • Uchwyt obrotowy do mikrofonu
 • Całość zamknięta w drewnianym pudełku

 

Przydatne link


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Mikrofon pojemnościowy czarny TLM 103 mt Neumann, Mikrofony, Studio i homerecording, Mikrofony studyjne, NEUMANN, TLM 103 mt, TLM103 mt, TLM103mt, TLM-103 mt, TLM-103mt, Neumann TLM 103 mt, TLM 103 czarny, TLM 103 Black