Sennheiser e845 || Mikrofon dynamiczny do wokalu

 • 449,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu e845

 • Dynamiczny mikrofon superkardioidalny dla mowy i wokalu
 • Rozszerzony zakres wysokich częstotliwości
 • Obsługuje wysokie poziomy ciśnienia akustycznego
 • Spójna reakcja na dźwięki emitowane w osi mikrofonu i poza nią oraz efekt zbliżeniowy.
 • Izoluje hałas manipulacyjny, posiada cewkę kompensującą szum
 • Niska wrażliwość na efekt sprzężenia zwrotnego
 • Wytrzymała metalowa obudowa
 • Produkowany w Niemczech

 

Ogólny opis

W 1998 roku firma Sennheiser zaprezentowała nową, pełną gamę mikrofonów wokalnych (e800) i instrumentalnych (e600). Następnie pojawiły się ich wersje bezprzewodowe i nowe mikrofony, między innymi opracowany ze Stingem Capacity e865, oraz seria e900 dla muzyków o najwyższych wymaganiach. Od tego czasu sprzedano ponad 10 milionów przewodowych i bezprzewodowych mikrofonów Sennheiser, plasując rozwiązania firmy w czołówce firm zajmujących się praca z dźwiękiem.

 

Mikrofon należy do serii evolution 800, jest wysokiej klasy wokalowym mikrofonem o superkardioidalnej charakterystyce kierunkowej, cechujący się rozszerzonym zakresem najwyższych częstotliwości i specjalnie zaprojektowany do pracy na scenie. Firma Sennheiser to jedna z tych firm, które kładły podwaliny pod właściwie rozumienie pojęcia czym jest lub powinien być mikrofon. Firma Sennheiser wytycza trendy, bądź trendy, kup sobie Sennheisera!


Kilka detali o tym prostym mikrofonie

Mikrofon e845 to estradowy mikrofon o superkardioidalnej charakterystyce kierunkowej przeznaczony dla wokalistów o ekspresyjnej osobowości scenicznej i mocnym głosie. Jest to superkardioidalny mikrofon wokalowy, który posiada dodatkową cewka eliminującą zakłócenia. Mikrofon ma charakterystykę częstotliwościową 40 Hz - 16 kHz, czułość (pole swobodne, bez obciążenia) 2.7 mV/Pa dla 1 kHz, impedancja nominalna to 350 Ohm. Jego minimalna impedancja zamknięcia obwodu to 1 kOhm. Wymiary są dość typowe dla tego typu mikrofonów czyli Ø 48 x 180 mm, masa330 g.


Niesamowita obsługa SPL - ponad 150dB

Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli jest to mikrofon zaprojektowany do użytku na żywo, to musi sprostać wysokim poziomom SPL na scenie, a na scenie zwykle nie jest tylko wokalista, ale też jest cała gama sprzętu od wzmacniaczy gitarowych i basowych po perkusję i sprzęt odsłuchowy. Mikrofon z jego charakterystyką nerki e835 odrzuca chaos, który odbywa się wokół wokalisty i pozwala uzyskać wokal wyraźnie uwypuklony w miksie.

 

Zaawansowany reduktor drgań

Mówiąc o uzyskaniu czystego dźwięku, Sennheiser e845 został wyposażony w zaawansowany wewnętrzny amortyzator, który stabilizuje mikrofon. Jest wprost niewzruszony! ;)

 

Jednolity wzór odbioru

Kiedy jesteś w trakcie występu, czasem dokładna pozycja mikrofonu nie jest na pierwszym miejscu. Zasadniczo chodzi o to, że mikrofon zachowuje się równo i bez niespodzianek, zaprojektowany jest tak, aby utrzymać jakość sygnału, impuls obecności, a nawet odpowiedź tonalną, wszytsko to sklada się na fakt, że osiągasz świetną wydajność na scenie. Minimalny efekt zbliżenia zapewnia niezmiennie czysty bas i wydajność podczas śpiewania bliższego lub oddalonego od kapsuły. Robisz swoje, Sennheiser e845 robi swoje, a razem robicie dobra robotę.

 

Różnica pomiędzy e845, e835

W zasadzie to cała różnica sprowadza się do tego że mikrofon e835 i e835S są to mikrofony o charakterystyce kardioidalnej, a e845 i s845S to mikrofony o charakterystyce superkardioidalnej. Mikrofony kardioidalne charakteryzują się większą czułością z przodu oraz mniejszą czułością z tyłu. Mają dobrą izolację od niepożądanych dźwięków z otoczenia, są też bardzo odporne na sprzężenia zwrotne. Wszystkie te podstawowe cechy sprawiają, że mikrofony kardioidalne są bardzo użyteczne na głośnych scenach. Za to mikrofony superkardioidalne posiadają węższe pole odbioru dźwięków w porównaniu do kardioidalnych oraz jeszcze lepiej izolują dźwięki z otoczenia. Jednocześnie cechuje je pewna zdolność do odbierania dźwięków bezpośrednio z tyłu mikrofonu. Z tego powodu ważne jest właściwe umieszczenie monitorów odsłuchowych na scenie. ładnie to pokazano na filmie ktory został załączony do opisu poniżej. Mikrofony superkardioidalne są najbardziej odpowiednie w przypadku, gdy potrzebny jest precyzyjny odbiór jednego źródła sygnału w głośnym środowisku. Są też on najbardziej odporne na sprzężenia zwrotne. Ot i cała różnica między nimi :)

 

Specyfikacja

Przetwornik, typ mikrofonu dynamiczny
Charakterystyka kierunkowa superkardioidalna
Charakterystyka częstotliwościowa 40.....16000 Hz
Czułość w polu swobodnym, bez obciążenia (1kHz) 1,8 mV/Pa
Impedancja 350 Ohm
Impedancja wejściowa 1000 Ohm
Złącze audio XLR-3
Wymiary d 46 x 185 mm
Masa 330 g

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Zawartość pakietu

 • 1 mikrofon e 845
 • 1 uchwyt mikrofonu
 • 1 pokrowiec ochronny

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Mikrofon dynamiczny do wokalu z wyłącznikiem, e845 Sennheiser, mikrofony wokalne, SENNHEISER, e845 Sennheiser, e845, e 845, Sennheiser e845, mikrofon wokalowy e845, Mikrofon superkardioidalny Sennheiser