Sennheiser e835 ][ Mikrofon dynamiczny do wokalu

 • 458,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu dynamicznego Sennheiser e835

 • Dynamiczny mikrofon wokalny z serii Evolution 800 niemieckiej firmy Sennheiser
 • Możliwość przekazywania sygnałów o wysokim poziomie ciśnienia akustycznego
 • Antywstrząsowa kapsuła zapewniająca doskonałe tłumienie zakłóceń wynikających z operowania mikrofonem
 • Jednolite brzmienie dla sygnałów docierających bezpośrednio i z boku
 • Kardioidalna charakterystyka kierunkowa zapewnia dobrą izolację od innych dźwięków obecnych na scenie
 • Druga cewka eliminująca zakłócenia
 • Produkowany w Niemczech

 

Ogólny opis

W 1998 roku firma Sennheiser zaprezentowała nową, pełną gamę mikrofonów wokalnych (e800) i instrumentalnych (e600). Następnie pojawiły się ich wersje bezprzewodowe i nowe mikrofony, między innymi opracowany ze Stingem Capacity e865, oraz seria e900 dla muzyków o najwyższych wymaganiach. Od tego czasu sprzedano ponad 10 milionów przewodowych i bezprzewodowych mikrofonów Sennheiser, plasując rozwiązania firmy w czołówce firm zajmujących się praca  z dźwiękiem.

Mikrofon należy do serii evolution 800 i jest to właściwie pierwszy poważny mikrofon na scenę, wyśpiewano na nim jak sądzimy większość wesel i urodzin w Polsce i na całym świecie. Firma Sennheiser to jedna z tych firm, które kładły podwaliny pod właściwie rozumienie pojęcia czym jest lub powinien być mikrofon.  Firma Sennheiser wytycza trendy, bądź trendy, kup sobie Sennheisera!

Kilka detali o tym prostym mikrofonie

Mikrofon e835 to estradowy mikrofon o kardioidalnej charakterystyce kierunkowej przeznaczony dla wokalistów o ekspresyjnej osobowości scenicznej i mocnym głosie. Jest to kardioidalny mikrofon wokalowy, który posiada dodatkową cewka eliminującą zakłócenia. Mikrofon ma charakterystykę częstotliwościową 40 Hz - 16 kHz, czułość (pole swobodne, bez obciążenia) 2.7 mV/Pa dla 1 kHz, impedancja nominalna to 350 Ohm. Jego minimalna impedancja zamknięcia obwodu to 1 kOhm. Wymiary są dość typowe dla tego typu mikrofonów czyli Ø 48 x 180 mm, masa330 g.

Niesamowita obsługa SPL — ponad 150dB

Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli jest to mikrofon zaprojektowany do użytku na żywo, to musi sprostać wysokim poziomom SPL na scenie, a na scenie zwykle nie jest tylko wokalista, ale też jest cała gama sprzętu od wzmacniaczy gitarowych i basowych po perkusję i sprzęt odsłuchowy. Mikrofon z jego charakterystyką nerki e835 odrzuca chaos, który odbywa się wokół wokalisty i pozwala uzyskać wokal wyraźnie uwypuklony w miksie.

Zaawansowany reduktor drgań

Mówiąc o uzyskaniu czystego dźwięku, Sennheiser e835 został wyposażony w zaawansowany wewnętrzny amortyzator, który stabilizuje mikrofon. Jest wprost niewzruszony! ;)

Jednolity wzór odbioru

Kiedy jesteś w trakcie występu, czasem dokładna pozycja mikrofonu nie jest na pierwszym miejscu. Zasadniczo chodzi o to, że mikrofon zachowuje się równo i bez niespodzianek, zaprojektowany jest tak, aby utrzymać jakość sygnału, impuls obecności, a nawet odpowiedź tonalną, wszystko to sklada się na fakt, że osiągasz świetną wydajność na scenie. Minimalny efekt zbliżenia zapewnia niezmiennie czysty bas i wydajność podczas śpiewania bliższego lub oddalonego od kapsuły. Robisz swoje, Sennheiser e835 swoje, razem robicie dobrą robotę.

Dobra rada

Aby zapobiec sprzężeniom zwrotnym i przesłuchom podczas śpiewania, polecamy ustawiać monitor w obszarze kąta około 180°.

Różnica pomiędzy e845, e835

W zasadzie to cała różnica sprowadza się do tego, że mikrofon e835 i e835S są to mikrofony o charakterystyce kardioidalnej, a e845 i s845S to mikrofony o charakterystyce superkardioidalnej. Mikrofony kardioidalne charakteryzują się większą czułością z przodu oraz mniejszą czułością z tyłu. Mają dobrą izolację od niepożądanych dźwięków z otoczenia, są też  bardzo odporne na sprzężenia zwrotne. Wszystkie te podstawowe cechy sprawiają, że mikrofony kardioidalne są bardzo użyteczne na głośnych scenach. Za to mikrofony superkardioidalne posiadają węższe pole odbioru dźwięków w porównaniu do kardioidalnych oraz jeszcze lepiej izolują dźwięki z otoczenia. Jednocześnie cechuje je pewna zdolność do odbierania dźwięków bezpośrednio z tyłu mikrofonu. Z tego powodu ważne jest właściwe umieszczenie monitorów odsłuchowych na scenie. Ładnie to pokazano na filmie, który został załączony do opisu poniżej. Mikrofony superkardioidalne są najbardziej odpowiednie w przypadku, gdy potrzebny jest precyzyjny odbiór jednego źródła sygnału w głośnym środowisku. Są też on najbardziej odporne na sprzężenia zwrotne. Ot i cała różnica między nimi :)

 

Specyfikacja techniczna

Producent Sennheiser
Model e835
Typ przetwornika (mikrofon) dynamiczny
Charakterystyka kierunkowa kardioidalna
Zakres częstotliwości (mikrofon) 40.....16000 Hz
Czułość w polu swobodnym, bez obciążenia (1kHz) 2,7 mV/Pa
Impedancja nominalna 350 Ohm
Minimalna impedancja zamknięcia obwodu 1000 Ohm
Złącze audio XLR-3
Wymiary d 48 x 180 mm
Masa bez przewodu 330 g

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Zawartość pakietu

 • 1 mikrofon e 835
 • 1 klips mikrofonu
 • 1 pokrowiec

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Mikrofon dynamiczny do wokalu e835 Sennhesier, mikrofony wokalne, Seria evolution, SENNHEISER, e835 Sennhesier, 835, e 835 Sennhesier, e835, e 835, Mikrofon e835, Mikrofon dynamiczny e835, Mikrofon dynamiczny e835

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 02/08/2023

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 02/08/2023

02-08-2023
Cześć! 🎉🎸🎼 Z radością dzielimy się z Wami najnowszymi dostawami, które dotarły do naszego sklepu muzycznego. Pamiętajcie, że te informacje nie odzwierciedlają dostępności produktów w sklepie, ale są tylko wskazówką, jakie nowe przedmioty pojawiły się w naszym asortymencie. 📦🎁 📦 2 sierpnia otrzymaliśmy szeroki wybór strun do...