Rode VideoMicro ][ Mikrofon do kamery

  • 299,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy

  • Małe i zgrabne cholerstwo służące do rejestracji dźwięku doczepiane do kamery
  • Mały i lekki - tylko 80 mm długości, waga 42 g
  • Korpus mikrofonu - cały z metalu
  • Mikrofon nie wymaga baterii (pobiera zasilanie z kamery - co najmniej 3V)
  • W zestawie uchwyt antywstrząsowy Rycote Lyre
  • W zestawie doskonała osłona przeciwwietrzna
  • Mikrofon zaprojektowany i wyprodukowany w Australii

 

Ogólny opis

VideoMicro to mały mikrofon, stworzony tak, aby ścieżki dźwiękowe w twoich filmach brzmiały jeszcze lepiej i żebyś nie musiał wydawać na ten cel fortuny. Wyposażony w wysokiej jakości pojemną kapsułkę o charakterystyce kardioidalnej, mikrofon zapewnia doskonałą jakość dźwięku i pasuje do wielu modeli aparatów. VideoMicro to mikrofon kierunkowy, który rejestruje, co dzieje się przed kamerą, redukując niechciany hałas otoczenia. Przetwornik w tym modelu jest jeszcze bardziej wszechstronny niż inne mikrofony RØDE dla kamer i zapewnia naturalny dźwięk również podczas nagrywania w pomieszczeniu. To idealny wybór do nagrywania niesamowitych dźwięków towarzyszących inspirującym wizjom, ale także by rejestrować rzeczy całkowicie normalne lub nawet te bez polotu i na granicy sensu ;)

 

Konstrukcja mikrofonu

Korpus mikrofonu wykonany z aluminium charakteryzuje się wysokim poziomem redukcji szumów i jest pokryty ceramiczną, trwałą powłoką przeciwodblaskową RØDE w kolorze czarnym. W zestawie z VideoMicro znajduje się uchwyt aparatu z systemem przeciwwstrząsowym Rycote Lyre. Zawieszenie wykonane z trwałego materiału termoplastycznego znacznie skuteczniej redukuje niepożądane wibracje, odgłosy kabli lub uderzenia kabli niż tradycyjne elastyczne zawieszenia. Prawie niezniszczalny system Rycote Lyre nigdy nie zwisa luźno, nie zużyje się i nie wymaga serwisowania, aby był skuteczny.

 

Przeznaczenie i akcesoria

W zestawie znajduje się również osłona przed wiatrem WS9 wykonana z futra syntetycznego, ze specjalnym wypełnieniem z gąbki. Osłona jest przeznaczona do użytku na zewnątrz, w sytuacjach, gdy wiatr i hałas otoczenia uniemożliwiają prawidłowe nagrywanie dźwięku. Opcjonalnie można wyposażyć się w kabel RØDE SC7 ze złączami TRS - TRRS, który umożliwia podłączenie VideoMicro do smartfonów, co pozwala uzyskać krystalicznie czysty sygnał kierunkowy w filmach i aplikacjach wideo, takich jak Periscope.

 

Specyfikacja

Typ mikrofonu Ciśnieniowo-gradientowy,
Aktywna elektronika Konwerter impedancji JFET,
Kapsuła 0.50″,
Charakterystyka kierunkowa Nerka,
Pasmo przenoszenia 100 Hz – 20 kHz,
Maksymalny poziom SPL 140 dB SPL (przy 1 kHz, 1% THD – obc. 1 KΩ),
Czułość -33.0 dB / 1 Volt/Pascal (22.00 mV przy 94 dB SPL) +/- 2 dB przy 1 kHz,
Równoważny poziom szumu (A-ważone) 20 dB – A,
Zasilanie Z aparatu – min. 3V,
Waga 42 g,
Wymiary (wys. x szer. x gł.) 21 x 21 x 80 mm,
Wyjście Jack 3.5 mm,
Gwarancja 1 rok z bezpłatnym wydłużeniem do 2 lat po rejestracji na stronie producenta.

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Mikrofon do kamery RODE VideoMicro, mikrofony do kamery, mikrofony, rejestratory, Produkcja dźwięku, RODE, Produkcja dzwieku, mikrofon nakamerowy, mikrofon kierunkowy, tani mikrofon nakamerowy