Fraud Blocker

Merlin Eclipse Active Bridge ][ Przetwornik gitarowy

  • 440,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy przystawki Merlin Eclipse Active Bridge

  • Współczesny, uniwersalny, aktywny humbucker pod most produkcji rodzimej firmy Merlin
  • Uzwojenia przetwornika utwardzane woskiem metodą próżniową
  • Impedancja 10KOhm

 

Ogólny opis

Olsztyński czarnoksiężnik Merlin

Polacy nie gęsi i swoje pickupy mają! Firma Merlin Pickups o wielooooletniej już tradycji bardzo szybko wkupiła się w łaski gitarzystów. Zapytacie "dlaczego"? A to dlatego, że ich pickupy to świetna jakość w genialnej cenie a do tego posiadają w swojej ofercie pełny wachlarz przetworników - od telecasterowych singli o genialnej artykulacji, przez mięciutkie, lejące się PAFy aż po potężne, deathmetalowe humbuckery, które przesterują nawet Twin Reverba ;) Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Aktywne Zaćmienie

Eclipse Active to nowoczesny ale jednocześnie uniwersalny aktywny pickup. Wszystkie nowoczesne technologie - opracowywane przez lata w firmie Merlin - znalazły w "Zaćmieniu" swoje zastowanie. Próżniowo woskowane uzwojenia gwarantują najwyższą odporność przetwornika na sprzężenia. Kształt i materiał, z jakiego wykonano rdzenie sztabkowe doskonale wpływają na pole magnetyczne. Siła pola magnetycznego nie wpływa negatywnie na naturalny sustain i intonację instrumentu. Eclipse Active obejmuje wszystkie rozstawy strun stosowane w gitarach sześciostrunowych.

Cały układ stanowiący integralną część humbuckera Eclipse Active jest ręcznie wykonany w technologii SMD z użyciem najwyższej klasy elementów. Preamp ma ultraliniową charakterystykę pasmową, co zapewnia perfekcyjne przekazywanie naturalnego brzmienia samego przetwornika oraz instrumentu. Przedwzmacniacz można zasilić standardową baterią 9VDC, ale poradzi sobie on nawet z napięciem do 36VDC. Symetryczne połączenie przetwornika z przedwzmacniaczem oraz fakt, że przetwornik wraz z układem elektronicznym są całkowicie zaekranowane sprawiają, że Eclipse Active jest bardzo odporny na zewnętrzne zakłócenia i ma rewelacyjny stosunek sygnału użytecznego do szumów. Dzięki temu montując ten przetwornik w gitarze nie ma potrzeby wykonywania połączenia masy układu gitary z mostkiem (strunami). Brak tego połączenia zabezpiecza gitarzystę w niektórych sytuacjach przed porażeniem prądem.

 

Brzmienie

Aktywny humbucker Eclipse Active podaje konkretny, silny, pozbawiony zakłóceń sygnał. Niska impedancja pickupu umożliwia stosowanie długich kabli bez utraty pasma i dynamiki. Doskonale sprawdza się zarówno w lekko-miękkich, rockowych klimatach, jak i w najcięższych odmianach deszcz-metalu granych zza ucha na uber-przesterach. W zestawie z przetwornikiem dołączone są wstępnie połączone potencjometry volume i tone, gniazdo jack stereo, klips do baterii 9VDC, przewód łączący przetwornik z układem gitary, sprężynki montażowe i wkręty oraz instrukcja.

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Merlin Eclipse Active | Przetwornik, Części gitarowe, Gitary, wzmacniacze, Akcesoria gitarowe, Przetworniki gitarowe, Czesci gitarowe, Pickup