Meinel M-201 ][ Barokowy flet sopranowy

  • 75,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy barokowego fletu sopranowego Meinel M-201

  • Flet prosty sopranowy firmy Meinel
  • Instrument wykonany z drewna klonowego niebarwionego
  • Flet barokowy
  • 2-częściowy
  • Tonacja C
  • W zestawie wycior i chwyty

 

Ogólny opis fletu Meinel M-201

Flet prosty sopranowy jest jednym z najprostszych instrumentów muzycznych. Wywodzi się od ludowej fujarki i posiada podobną konstrukcję. Grający dmie w ustnik, powietrze w komorze rezonacyjnej zostaje rozdzielone na dwa strumienie, z którego jeden opuszcza instrument przez szczelinę, a drugi poddany wibracji przepływa przez prostą rurkę. Podobną konstrukcję mają piszczałki organów. Otwory nawiercone w rurce otwierane lub zamykane palcami grającego, a przy większych jednostkach z pomocą klap, kształtują wysokość dźwięku.

 

Konkretniej o flecie M-201

Sopranowy flet prosty Meinel M-201 jest wykonany z drewna klonowego, niebarwionego. Instrument rozbiera się na 2 części. Flet jest odpowiedni do stawiania pierwszych kroków w świecie dźwięków i budzenia zainteresowań muzycznych, jak również do dalszego, bardziej zaawansowanego muzykowania. Flet ten znakomicie nadaję się do nauki gry na zajęciach muzycznych w szkole podstawowej. Istnieją dwa rodzaje palcowania, jest to układ renesansowy i barokowy, różnica jest taka, że w przypadku fletu renesansowego mamy układ 8 dziurek, a w barokowym dziurek jest 10. Można się również spotkać z nazewnictwem tych układów jako Niemiecki lub Angielski: Niemiecki - Renesans, Angielski - Barok. Przed zakupem sugerujemy dopytać swojego nauczyciela, który układ wybrać, bo często zaskakuje Was pytanie "Barok czy Renesans?" :)

 

Specyfikacja barokowego fletu sopranowego Meinel M-201

Marka Meinel
Model M-201
Kraj produkcji Niemcy
Tonacja C
Konstrukcja 2-częściowa
Materiał Drewno klonowe
Rodzaj Barokowy / Angielski (10 otworów)
Kolor Naturalny klon
Wykończenie Satynowe
W zestawie Wycior, tabela chwytów

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Meinel M-201 | Barokowy flet sopranowy, Flety, Instrumenty edukacyjne, Polecamy, Instrumenty, MEINEL, M201, M 201, M-201, flet do szkoły