Fraud Blocker

Solid State Logic SSL 12 ][ Interfejs audio USB / MIDI

 • 1 790,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy interfejsu audio USB / MIDI Solid State Logic SSL 12

 • 4 x przedwzmacniacze mikrofonowe zaprojektowane przez ssl o niezrównanej wydajności EIN i ogromnym zakresie wzmocnienia jak na urządzenie zasilane przez USB
 • Przełączniki Per-Channel Legacy 4K - analogowe wzmocnienie koloru dla każdego źródła wejściowego, inspirowane konsoletą serii 4000
 • 2 wejścia instrumentalne Hi-Z dla gitary, basu lub instrumentów vintage
 • 2 profesjonalne wyjścia słuchawkowe, z przełączanymi trybami pracy, które obsługują słuchawki o wysokiej impedancji lub wysokiej czułości. Można też wykorzystać każde wyjście słuchawkowe jako dodatkowe wyjście liniowe "ogólnego przeznaczenia", zbalansowane / niezbalansowane
 • Przetworniki AD/DA 32 bity / 192 kHz — uchwyć i usłysz wszystkie szczegóły swoich kreacji
 • ADAT IN — rozszerzenie liczby kanałów wejściowych o maksymalnie 8 kanałów dźwięku cyfrowego

 

Ogólny opis

Interfejs audio SSL 12 to doskonałe rozwiązanie dla muzyków, producentów i inżynierów dźwięku, którzy potrzebują wysokiej jakości sprzętu, który pomaga w tworzeniu doskonałych nagrań. 12-wejściowy/8-wyjściowy interfejs audio został zaprojektowany przez Solid State Logic i charakteryzuje się świetnymi właściwościami brzmieniowymi. Urządzenie działa w oparciu o zasilanie z magistrali USB, co pozwala na przesyłanie dźwięku studyjnej jakości do i z komputera z minimalnym zamieszaniem. Jest to idealne rozwiązanie dla muzyków i producentów, którzy cenią sobie wysoką jakość brzmienia, ale jednocześnie potrzebują kompaktowego i przenośnego interfejsu audio.

Profesjonalne przedwzmacniacze mikrofonowe

Interfejs audio SSL 12 został wyposażony w cztery przedwzmacniacze mikrofonowe zaprojektowane przez Solid State Logic, co zapewnia niezrównaną wydajność i ogromny zakres wzmocnienia. Dzięki mieszance specjalnie dobranych dyskretnych tranzystorów o niskim poziomie szumów i układom scalonym, przedwzmacniacze mikrofonowe charakteryzują się niezwykłą cichą pracą i doskonałym zakresem wzmocnienia. Przedwzmacniacze mikrofonowe są w stanie uchwycić każdy niuans występu i poradzą sobie z każdym podłączonym mikrofonem.

Przełączniki Per-Channel Legacy 4K

Interfejs audio SSL 12 posiada również przyciski Per-Channel Legacy 4k, które stanowią analogowe ulepszenie kolorów dla dowolnego źródła wejściowego, inspirowane konsolą SSL 4000. Przyciski te pozwalają na dodanie więcej głębi, ciepła i harmonii do brzmienia, co w połączeniu z profesjonalnymi przedwzmacniaczami mikrofonowymi daje niezwykle bogate, ciepłe i naturalne brzmienie.

Wejścia instrumentalne Hi-Z

Interfejs audio SSL 12 został wyposażony w dwa wejścia instrumentalne Hi-Z, które umożliwiają podłączenie do niego gitary, basów lub instrumentów vintage. Dzięki temu możemy uzyskać jeszcze bardziej szczegółowy i dynamiczny dźwięk, co przekłada się na wyjątkowo naturalne brzmienie.

Profesjonalne wyjścia słuchawkowe i konwertery AD/DA

Interfejs audio SSL 12 posiada dwa profesjonalne wyjścia słuchawkowe z przełączanymi trybami pracy, które obsługują słuchawki o wysokiej impedancji lub wysokiej czułości. Dodatkowo, posiadając wyjścia słuchawkowe A i B możemy uzyskać lepszy efekt przestrzenny podczas miksowania. Konwertery AD/DA 32-bitowe / 192 kHz pozwolą na uzyskanie nienagannego śledzenia stereo lewy-prawy i zbalansowanych wyjść, które zapewniają większy zakres dynamiki niż 120 dB. SSL 12 zapewnia bezkompromisową wydajność sekcji monitora, pasującą do wysokiej klasy studiów.

ADAT IN i wyjścia monitorowe

SSL 12 został wyposażony w ADAT IN, który umożliwia rozszerzenie liczby kanałów wejściowych o maksymalnie 8 kanałów dźwięku cyfrowego. Posiada również 4 dedykowane zbalansowane wyjścia i precyzyjny poziom monitora, z oszałamiającym zakresem dynamiki. Wyjścia 3-4 pozwalają na podłączenie alternatywnego zestawu monitorów lub jako dodatkowe wyjścia liniowe.

SSL Production Pack

Interfejs audio SSL 12 obejmuje Pakiet Produkcyjny SSL, który zawiera wiele przydatnych funkcji i dodatków. W skład pakietu wchodzi trzymiesięczna bezpłatna subskrypcja SSL Complete, trzymiesięczny bezpłatny dostęp do subskrypcji Auto-Tune Unlimited oraz trzymiesięczny bezpłatny dostęp do abonamentu Arcade by Output. Licencje wieczyste na wtyczki SSL Vocalstrip 2 i Drumstrip, IK Multimedia Amplitube 5 SE, Celemony Melodyne Essential, klucze hybrydowe Native Instruments i kompletny zestaw startowy, Ableton Live 11 Lite, wtyczki pakietu sesji AAS i 1,5 GB próbek z Loopcloud.

SSL 360°

Interfejs audio SSL 12 jest w pełni zintegrowany z oprogramowaniem SSL 360°: Twój pokój kontrolny SSL. W tym miejscu można przypisać elementy sterujące monitora, stworzyć wiele niezależnych miksów słuchawkowych, wybrać źródło Loopback, dostosować 3 przyciski użytkownika na przednim panelu i wiele więcej. SSL 360° to potężne, intuicyjne

Wymagania sprzętowe

Aby móc użyć interfejsu Solid State Logic SSL 12, potrzebujesz komputera z systemem Mac OS X lub Windows oraz złącza USB 3.0. Oprogramowanie SSL Production Pack, które jest dostarczane razem z interfejsem, wymaga komputera z procesorem Intel Core 2 Duo lub wyższym oraz 4 GB RAM. Ponadto, interfejs SSL 12 jest także kompatybilny z programami takimi jak Pro Tools, Logic, Ableton Live czy GarageBand.

Dodatkowe cechy

 • Łatwe w użyciu kierowanie słuchawek przez SSL 360° do krytycznych zadań monitorowania z niskimi opóźnieniami
 • Wbudowany mikrofon Talkback, który może być kierowany do wyjść słuchawkowych A, B i linii 3-4
 • 4 x dedykowane wyjścia zbalansowane i precyzyjny poziom monitorowy, z niesamowitym zakresem dynamiki
 • Wyjścia 3-4 można wykorzystać do podłączenia alternatywnego zestawu monitorowego lub jako dodatkowe wyjścia liniowe
 • Loopback USB z możliwością wyboru źródła
 • Wyjścia sprzężone DC do sterowania instrumentami i FX z wejściem CV
 • 3 przełączniki na panelu przednim z możliwością przypisania przez użytkownika — przypisanie różnych funkcji monitorowania oraz otwarcia/zamknięcia funkcji talkback
 • MIDI I/O
 • SSL Production Pack Software Bundle; zawiera 3-miesięczną bezpłatną subskrypcję SSL Complete oraz ekskluzywną kolekcję programów DAW, instrumentów wirtualnych i wtyczek innych producentów.
 • Interfejs audio zasilany z magistrali USB dla Mac/Windows - zasilanie przez USB 3.0, dźwięk przez protokół USB 2.0

 

Specyfikacja

Producent Solid State Logic
Model SSL 12
Łączność z komputerem USB 2.0
Forma interfejsu Pulpit
Jednoczesne wejścia/wyjścia 12 x 8
Liczba przedwzmacniaczy 4
Zasilanie phantom Tak
Rozdzielczość A/D Do 32-bitów/192kHz
Wejścia analogowe 4 x XLR-1/4" combo (mic/line), 2 x 1/4"
Wyjścia analogowe 4 x 1/4" TRS
Wejścia cyfrowe 1 x Optyczny Toslink (ADAT)
Słuchawki 2 x 1/4"
MIDI I/O Wejście/Wyjście
USB 1 x Typ C
Oprogramowanie SSL Production Pack
Wymagania OS - Mac macOS 10.12 lub nowszy
Wymagania systemowe - PC Windows 10 lub później
Zasilacz Tak
Zasilacz Zasilanie przez magistralę USB 3.0
Wymiary 10,26 x 32,08 x 19,85 cm
Waga 1 kg

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Solid State Logic SSL 12 ][ Interfejs audio MIDI / USB, Interfejsy i procesory studyjne, Interfejsy audio, SSL, SSL 12, SSL-12, SSL12, ssl 2 i ssl 2