Fraud Blocker

OSCAR SCHMIDT

OSCAR SCHMIDT

Historia firmy Oscar Schmidt i jej wkład w produkcję instrumentów strunowych

Oscar Schmidt to firma produkująca instrumenty muzyczne, założona w 1871 roku. W ciągu swojego długiego istnienia, Oscar Schmidt wyprodukował szeroki zakres instrumentów strunowych, nie tylko gitar, ale także liczne modele instrumentów salonowych, takich jak autoharfy, harfy celtyckie, gitary cytry, "guitarofon" (hybryda cytry i metalowego dysku), marxofony i psalteria smyczkowe (lub "ukeliny").

Marki Oscar Schmidt – instrumenty strunowe w ofercie U.S. Music Corp

Produkty obecnie sprzedawane pod marką Oscar Schmidt to gitary elektryczne, akustyczne i klasyczne, autoharfy, banjo, ukulele i mandoliny. Oscar Schmidt jest obecnie marką U.S. Music Corp, spółki zależnej kanadyjskiej grupy korporacyjnej Exertis | JAM.

Historia i rozwój firmy Oscar Schmidt od założenia do dystrybucji

Firma została założona przez Oscara i jego brata Otto w 1871 roku, a formalnie zarejestrowana w 1911 roku. W początkach XX wieku firma miała pięć fabryk w Europie i jedną na Ferry Street w Jersey City. Instrumenty Oscar Schmidt były sprzedawane w wielu wiejskich częściach kraju, gdzie nie istniały sklepy muzyczne. Sprzedawcy dystrybuowali produkty na dużą skalę, czyniąc je dostępnymi w ogólnych, małych sklepach meblowych i suchych towarów.

Instrumenty Oscar Schmidt - wysoka jakość dźwięku i przystępne ceny

Instrumenty Oscar Schmidt były często wybierane ze względu na ich wyższy ton i głośność. Dziś w Oscar Schmidt, wysokiej jakości drewno, wysokiej jakości sprzęt i umiarkowane ceny tworzą idealny instrument. Każdy z nich jest inspekcjonowany i dostosowywany w USA przez wykwalifikowanego technika, co gwarantuje gładkie końcówki progów, precyzyjnie niską akcję i rezonującą jakość dźwięku.