G7TH

G7TH

G7th Performance Capo – standard branżowy od 2004 roku

G7th Ltd z Peterborough w Anglii to producent kapodasterów gitarowych. Pierwsze capo G7th "Performance" zostało wprowadzone na rynek w kwietniu 2004 roku. Kapodastery zdobyły liczne nagrody za swój design (Design Week), Players' Award (Acoustic Guitar mag) i wiele innych wyróżnień. W 2009 roku firma zdobyła prestiżową nagrodę Queen's Award for Enterprise, a jej założyciele zostali zaproszeni do Pałacu Buckingham w Londynie na spotkanie z królową. Była impreza :)

Dalsza historia G7th

Kapo "Performance 2" zostało wprowadzone w 2014 roku do doskonałych recenzji, i przeszło do wygrania 2014 Player's Choice Award dla kapo w Acoustic Guitar (magazyn), trzecia wygrana z rzędu dla G7th. Od 2017 roku istnieje 5 odrębnych serii kapodasterów G7th: Heritage, Performance, Newport, Nashville i Ultralight.

Kto tego używa? Wszyscy!

Kapodasterów G7th używa wielu profesjonalnych muzyków, w tym Richard Thompson, Bryan Adams, The Kooks, KT Tunstall, Marcus Mumford, Roger McGuinn, Catfish and the Bottlemen. Muzyk bluesowy Eric Clapton, użył jednego na swoim DVD "Sessions for Robert Johnson".