Fraud Blocker

ALHAMBRA

ALHAMBRA

Od tradycji rzemieślniczej do doskonałej techniki

Manufacturas Alhambra S.L., założona w 1965 roku, ma ponad 55 lat doświadczenia w konstruowaniu najlepszych na świecie ręcznie robionych gitar klasycznych, flamenco i steel string. Firma posiada ponad 14 000 metrów kwadratowych, na których powstają wyjątkowe instrumenty, dzięki doskonałemu połączeniu tradycji ręcznej pracy z najnowocześniejszymi technikami obróbki drewna.

Tradycja Alhambry: gdzie spotykają się rzemiosło i kultura

Firma jest dumna z tego, że jest rodziną złożoną ze 110 wykwalifikowanych pracowników, z których każdy ma solidne doświadczenie w budowaniu instrumentów strunowych. Zespół ten korzysta z pracy warsztatu projektowego włączonego do firmy, który jest odpowiedzialny za badanie i rozwijanie nowych modeli i procesów. Zdobyte doświadczenie i technika budowy gitary są podstawą do uzyskania doskonałego instrumentu. Dla Alhambry pracują najlepsi specjaliści w tej dziedzinie. Szkoleni w firmie z pokolenia na pokolenie przekazują sobie tradycję i wiedzę o najbardziej wyrafinowanej sztuce budowania gitar.

Drewniana siła stojąca za muzyką

Proces zaczyna się od najlepszego surowca: szlachetnego drewna (cedr, świerk, palisander, heban, cyprys itp.). Są one starannie wybierane w miejscu pochodzenia, a następnie specjalnie kupowane i importowane do produkcji gitar. Po dotarciu do fabryki Alhambry drewno jest naturalnie suszone, a proces ten jest ostatnio stabilizowany poprzez automatyczne suszenie, co jest możliwe dzięki zastosowaniu nowych technologii w tym sektorze. Następnie poszczególne elementy są wykonywane, montowane, lakierowane i polerowane, aby zakończyć proces indywidualnym strojeniem i kontrolą dźwięku każdej gitary.

Najlepszy dźwięk sprowadza się do kontroli jakości

Jakość i niezawodność instrumentów muzycznych produkowanych przez Alhambrę są zapewnione dzięki wdrożeniu kompleksowego systemu kontroli procesu produkcji, który rozpoczyna się od wyboru najlepszych surowców. Jest to zobowiązanie do zapewnienia jakości, które Alhambra rozszerza poprzez trzyletnią gwarancję i staranny serwis posprzedażowy.

Procedury magazynowe oraz szybkość i terminowość realizacji zamówień zostały udoskonalone dzięki nowym technologiom. Każda gitara jest rejestrowana w systemie cyfrowym, który pozwala na jej identyfikację poprzez unikalny numer seryjny, co pozwala firmie potwierdzić pochodzenie każdego instrumentu.

Gitary Alhambra są powszechnie znane ze względu na swoją jakość, design i dźwięczność. Wspaniałe brzmienie jest wynikiem profesjonalizmu pracowników, ich skrupulatnej metody pracy oraz starannego doboru drewna (szczególnie wierzchów z litego cedru i świerku).

Firma ma pięć głównych linii produktów:

Gitara klasyczna

Gitara flamenco

Bandurrie i lutnie

Gitara z twardymi strunami

Modele sygnowane

Alhambra to idealna gitara na każdy poziom mistrzostwa

Alhambra Guitars specjalizuje się w oferowaniu najlepszego produktu dla każdego klienta. Dlatego wszystkie jej linie mają trzy zakresy dostosowane do różnych poziomów zaawansowania instrumentu: modele dla początkujących, modele dla konserwatorium i wreszcie zakres profesjonalny. Alhambra Guitars posiada szeroką ofertę opcji, które można wykorzystać, aby stworzyć instrument dostosowany do specyficznych potrzeb każdego klienta (wersje cut away, gitary na zamówienie, specjalne środki, przedwzmacniacze, instrumenty dla leworęcznych, itd...).

Gitary Alhambra można znaleźć w ponad 70 krajach.