Fraud Blocker

Laney CUB-SUPERTOP ][ Lampowy wzmacniacz gitarowy typu head

  • 1 999,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy wzmacniacza gitarowego Laney CUB-SUPERTOP

  • Znakomity, lampowy wzmacniacz gitarowy, który idealnie sprawdzi się w rękach bluesmana czy rock'n'rollowca
  • Moc wzmacniacza wynosi 15 W, natomiast mamy możliwość redukcji mocy do poniżej 1 W
  • Zbudowany na podstawie 3 lamp 12AX7 na preampie oraz 2 lamp EL84 na wyjściu
  • Jeden kanał z podbiciem, który na spokojnie wystarcza do grania
  • Wbudowany cyfrowy pogłos 'sprężynowy'
  • 5 lat gwarancji producenta

 

Ogólny opis wzmacniacza

CUB-SUPERTOP jak feniks z popiołów

Pamiętacie może jeszcze taki wzmacniacz gitarowy Laney CUB HEAD? Jakiś czas temu jeszcze przed pandemią był to jeden z najbardziej popularnych małych headów gitarowych na rynku. Potem na jakiś czas świat zamilkł i wzmacniacz znikł z rynku, ale teraz Laney wraca z nową, odświeżoną ofertą. Przedstawiamy nowy, w pełni lampowy wzmacniacz gitarowy CUB-SUPERTOP, który jest nowym wcieleniem starej sprawdzonej konstrukcji. W dobie nowoczesnych wzmacniaczy cyfrowych czasami brakuje tej prawdziwej lampy, w której zakochały się miliony gitarzystów. Kiedy digitalizacja jest już na porządku dziennym, może czasami warto się przeprosić z klasycznymi rozwiązaniami? Zróbmy to ponownie, razem z Laney :)

Wzmacniacz do gitary elektrycznej

Laney nie zapomniał o spuściźnie gitarowego brzmienia, dlatego oddaje w nasze ręce niezawodne CUB-SUPERTOP. Ten mały, niepozorny wzmacniacz gitarowy do gitary elektrycznej dostarcza nam niezapomnianych doznań, zwłaszcza jeśli poruszamy się wokół bluesa czy rocka. W zasadzie jest to ten sam wzmacniacz co CUB-SUPER12, pozbawiony jest jedynie głośnika. CUB-SUPERTOP dysponuje więc podobnie jednym kanałem, a brzmienie ustawiamy sobie głównie za pomocą gałki Gain, która sprawia czy mamy czysty, crunch, a także drive. O cleana zabiłby się niejeden gitarzysta, a co więcej, przy dobrym stracie myślę, że sam Frusciante by się po niego pokusił. Gdy wchodzimy na rejestry cruncha, chyba tylko jedno słowo nasuwa się na usta — Badass. Cudowny, mięsisty i chrupiący, czego chcieć więcej od takiego brzmienia? Drive natomiast to już mocna miazga, idealna pod szybsze solówki czy mocniejsze rockowe riffy. Słychać w tym nawet trochę brudnego grunge'a.

Konstrukcja wzmacniacza

Idąc dalej, od strony technicznej trzeba wspomnieć, że wzmacniacz jest wzmacniaczem klasy AB i na pokładzie mamy trzy lampy 12AX7 na preampie oraz dwie lampy EL84 na końcówce. Dzięki nim możemy zanurzać się bez przerwy w morzu old schoolowego brzmienia. Sekcja mocy w klasie AB opiera się na założeniu, że muzyka ma kształt fali i jest z natury liniowa – tj. otrzymujesz tylko sekcję +ve, po której następuje sekcja -ve, nigdy nie pojawia się +ve i -ve w tym samym czasie. W związku z czym, we wzmacniaczu klasy AB sygnał wejściowy jest dzielony na +ve i -ve strony przebiegu, a każda odpowiednia część jest wysyłana do oddzielnej lampy lub lamp i odpowiednio wzmacniana.

Pozostałe funkcje wzmacniacza

Tak jak powyżej było wspomniane, wzmacniacz jest w pełni lampowy, a 15 W to i tak już dużo, więc jeśli mieszkasz w bloku i boisz się rozkręcić tego małego potworka, możesz dokonać redukcji mocy i wpiąć się w wejście <1W. Teraz nie musisz się obawiać nieprzyjemności z sąsiadami. Poza tym wzmacniacz jest wyposazony w prawdziwie brzmiąco pogłos sprężynowy, dzięki któremu będzie można nadać brzmieniu trochę przestrzeni. Reverb to jednak taki 'must have' od zawsze i jeśli znajduje sie we wzmacniaczu to w zasadzie odpada nam problem doboru osobnego efektu. Bo pamiętajmy, że suchy sygnał gitary może brzmieć trochę nudno. Dodanie odpowiedniego pogłosu nadaje sygnałowi gitary nastrój i ożywia go. Wzmacniacz posiada też pętlę efektów, która  umożliwia dodawanie efektów do ścieżki sygnału między przedwzmacniaczem a sekcją wyjściową wzmacniacza. Na koniec należy wspomnieć jeszcze o podbiciu, gdyby go nie był, to by go brakowało, ale jest i dzięki niemu możemy się w pełni cieszyć Laney CUB-SUPERTOP :)

Kolumny gitarowe

Sam wzmacniacz nie będzie jednak grać, dlatego Laney przewidział dla tego wzmacniacza dwie różne kolumny. Jedną w układzie 1x12 a drugą w układzie 2x12. Kolumny razem ze wzmacniaczem wyglądają naprawde gustownie. Warto od razu przypomnieć, że do comb z tej seri także można podłączyc te kolumny. Bo comba mają przewidziane osobne wyjście na kolumny. Bardzo fajny to pomysł :)

Wznioski o nowym Laney'u

Wzmacniacz wydaje się być co najmniej kozacki. Przede wszystkim pięknie się prezentuje. Jest mały, zgrabny i pięknie brzmi. Kto lubi klasyczny chcrakter nie tylko brzmienia, ale także sam design, nie będzie zawiedziony. W zasadzie to wszystko już było. Ciągle przerabiane są warianty klasycznego brzmienia i wyglądu, ale jak widać, ludzie mają ciągle tego za mało i szukają w tym, co mają pod ręką jakiegoś nowego urzeczywistnienia ideału. Laney CUB-SUPERTOP jest na to kolejnym dowodem. 

 

Specyfikacja

Producent Laney
Model CUB-SUPERTOP
Typ wzmacniacza Lampowy
Lampy preamp 3 x 12AX7
Lampy końcówka 2 x EL84
Układ głośników 1 x 12"
Pętla efektów tak
Pogłos sprężynowy (cytfrowy) tak
Moc <1W, 15W
Wymiary 430 x 176 x 210 mm
Waga 7.6 kg

 

Filmy i prezentacje produktu

 

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Laney CUB-SUPERTOP | Lampowy wzmacniacz gitarowy typu head, Heady gitarowe Laney, Heady gitarowe, Gitary, wzmacniacze, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, LANEY, CUB-SUPERTOP, CUB SUPERTOP, CUBSUPERTOP, wzmacniacz gitarowy do gitary