Fraud Blocker

Laney CUB-SUPER 12 ][ Lampowy wzmacniacz gitarowy typu combo 1x12

  • 2 499,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy wzmacniacza gitarowego Laney CUB-SUPER 12

  • Bardzo przyjemne vintage'owe combo, które idealnie sprawdzi się w rękach bluesmana czy rock'n'rollowca
  • Moc wzmacniacza wynosi 15 W, natomiast mamy możliwość redukcji mocy do poniżej 1 W
  • Wbudowany cyfrowy pogłos 'sprężynowy'
  • Jeden kanał z podbiciem, który na spokojnie wystarcza do grania
  • Na pokładzie 3 lampki 12AX7 w preampie oraz duet EL84 na wyjściu
  • Jeden głośnik 12-calowy HH Custom Driver
  • 5 lat gwarancji producenta

 

Ogólny opis comba

CUB-SUPER12 jak feniks z popiołów

Pamiętacie taki wzmacniacz gitarowy Laney CUB12R? Jakiś czas temu jeszcze przed pandemią był to jeden z najbardziej popularnych małych wzmacniaczy na rynku. Potem na jakiś czas świat zamilkł. Wzmacniacz znikł z rynku, ale teraz Laney wraca z nową, odświeżoną ofertą. Przedstawiamy nowe combo lampowe Laney CUB-SUPER12, które jest nowym wcieleniem starej sprawdzonej konstrukcji. W dobie nowoczesnych wzmacniaczy cyfrowych brakuje czasami tej prawdziwej lampy, w której zakochały się miliony gitarzystów. Kiedy digitalizacja jest już na porządku dziennym, może czasami warto się z powrócić do klasycznych rozwiązań? Zróbmy to ponownie, razem z Laney :)

Lampowy wzmacniacz gitarowy typu combo

Laney nie zapomniał o spuściźnie gitarowego brzmienia, dlatego oddaje w nasze ręce niezawodne CUB-SUPER12. Ten mały, niepozorny wzmacniacz gitarowy do gitary elektrycznej dostarcza nam niezapomnianych doznań, zwłaszcza jeśli poruszamy się wokół bluesa czy rocka. Combo dysponuje jednym kanałem, a brzmienie ustawiamy sobie głównie za pomocą gałki Gain, która sprawia czy mamy czysty, crunch, a także drive. O cleana zabiłby się niejeden post rockowiec, a co więcej przy dobrym stracie myślę, że sam Frusciante by się po niego pokusił. Gdy wchodzimy na rejestry cruncha, chyba tylko jedno słowo nasuwa się na usta — Badass. Cudowny, mięsisty i chrupiący, czego chcieć więcej od takiego brzmienia? Drive natomiast to już mocna miazga, idealna pod szybsze solówki czy mocniejsze rockowe riffy. Trochę nawet w tym grunge'u słychać.

Konstrukcja wzmacniacza

Od strony technicznej warto wspomnieć, że combo jest wyposażone we wzmacniacz klasy AB i na pokładzie mamy bardzo fajne lampki, a mianowicie 12AX7 (sztuk 3 na preampie), oraz EL84 (sztuk dwie na wyjściu). Dzięki nim możemy zanurzać się bez przerwy w morzu old schoolowego grania. Sekcja mocy w klasie AB opiera się na założeniu, że muzyka ma kształt fali i jest z natury liniowa – tj. otrzymujesz tylko sekcję +ve, po której następuje sekcja -ve, nigdy nie pojawia się +ve i -ve w tym samym czasie. We wzmacniaczu klasy AB sygnał wejściowy jest dzielony na +ve i -ve strony przebiegu, a każda odpowiednia część jest wysyłana do oddzielnej lampy lub lamp i odpowiednio wzmacniana.

Pozostałe funkcje wzmacniacza

Tak jak powyżej było wspomniane, wzmacniacz jest w pełni lampowy, a 15 W to i tak już dużo, więc jeśli mieszkasz w bloku i boisz się rozkręcić tego małego potworka, możesz dokonać redukcji mocy i wpiąć się w wejście <1W. Teraz nie musisz się obawiać nieprzyjemności z sąsiadami. Poza tym combo jest wyposażone w prawdziwie brzmiąco pogłos sprężynowy, dzięki któremu będzie można nadać brzmieniu trochę przestrzeni. Reverb to jednak taki 'must have' od zawsze i jeśli znajduje sie we wzmacniaczu to odpada nam problem doboru osobnego efektu. Bo pamiętajmy, że suchy sygnał gitary może brzmieć trochę nudno. Dodanie odpowiedniego pogłosu nadaje sygnałowi gitary nastrój i ożywia go. Wzmacniacz posiada też pętlę efektów, która  umożliwia dodawanie efektów do ścieżki sygnału między przedwzmacniaczem a sekcją wyjściową wzmacniacza. Na koniec należy wspomnieć jeszcze o podbiciu, gdyby go nie był, to by go brakowało, ale jest i dzięki niemu możemy się w pełni cieszyć CUB-SUPER12 :)

Wznioski o nowym Laney'u

Combo wydaje się być co najmniej kozackie. Przede wszystkim pięknie się prezentuje. Kto lubi klasyczny chcrakter nie tylko brzmienia, ale także sam design, nie będzie zawiedziony. W zasadzie to wszystko już było. Ciągle przerabiane są warainty klasycznego brzminia i wyglądu, ale jak widać ludzie mają ciągle tego za mało i szukają w tym co mają pod ręką jakiegoś nowego urzeczywistnienia ideału. Laney CUB-SUPER12 jest na to kolejnym dowodem. 

 

Specyfikacja

Producent Laney
Model CUB-SUPER 12
Typ wzmacniacza Lampowy
Lampy preamp 3 x 12AX7
Lampy końcówka 2 x EL84
Układ głośników 1 x 12" H1250
Producent głośnika HH
Pętla efektów tak
Pogłos sprężynowy (cytfrowy) tak
Moc <1W, 15W
Wymiary  430 x 233 x 399 mm
Waga 11.5 kg

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Laney CUB-SUPER12 | Lampowy wzmacniacz gitarowy, Comba gitarowe, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, LANEY, CUB-SUPER12, CUB SUPER12, CUBSUPER12, CUB12, CUB-12, CUB 12, CUB12R, CUB-12R, CUB 12R, wzmacniacz gitarowy, CUB SUPER 12, CUB-SUPER 12

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 06/03/2024

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 06/03/2024

06-03-2024
Nowości w naszym sklepie muzycznym! Cieszymy się, że możemy poinformować Was o ostatnich dostawach w naszym sklepie muzycznym. Poniżej znajdziecie listę produktów, które ostatnio wpłynęły do naszego asortymentu. Prosimy jednak pamiętać, że informacje te dotyczą jedynie nowych dostaw i nie są równoznaczne z aktualną dostępnością produktów w sklepie. Aby sprawdzić...
Raport z ostatnich dostaw do Składu - 01/03/2024

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 01/03/2024

01-03-2024
Nowości w naszym sklepie muzycznym! Cieszymy się, że możemy podzielić się z wami informacjami o najnowszych dostawach w naszym sklepie muzycznym. Pragniemy jednak zaznaczyć, że przedstawione informacje dotyczą wyłącznie bieżących dostaw i nie są równoznaczne z aktualną dostępnością produktów w sklepie. Szczegółowe informacje o dostępności znajdziecie na stronie każdego...