Fraud Blocker

Laboga The Beast 30W Plus Head ][ Wzmacniacz gitarowy typu head

  • 2 799,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy głowy gitarowej The Beast 30W Plus Head

  • Zaawansowana lampowa głowa gitarowa z serii Beast o mocy 30 wat / 15wat
  • Trzy kanały, krystaliczny czysty, overdrive oraz highgain
  • Brzmienie wzmacniacza o charakterze klasycznym, Vintagowym
  • Symulacja kolumn gitarowych na wyjściu słuchawkowym oraz na wyjściu liniowym
  • Pętla efktów z regulacją poziomu (+4dB/-10dB)
  • Sztuczne obciążenie głośnika dzięki czemu możliwe jest granie na słuchawkach w domu bez kolumny
  • Wyjście XLR jest całkowicie odizolowane od wzmacniacza

 

Ogólny opis

Tytułem wstępu o małej bestii

The Beast 30W Plus Head to - podobnie jak pozostałe wzmacniacze serii Beast - w pełni lampowy wzmacniacz gitarowy stworzony z myślą o tych którzy potrzebują niezawodnej konstrukcji i odpowiedniej mocy podczas zabawy w domu, w studiu czy na małej scenie. Różnica sprowadza się tutaj do mocy, pętli efektów i trzech kanałów (Mniejsze bestie mają jedynie dwa kanały). Siłą tego heada jest nowoczesne podejście do konstrukcji wzmacniacza oraz szerokie możliwości z tego wynikające. Do tego jest lekki oraz gustownie wykończony, choć z drugiej strony przedstawia dość surową estetykę. Z pewnością znajdzie sobie miejsce w sercu niejednego gitarzysty. Reasumując jest to taka mała bestia na sterydach.

 

Konstrukcja

Wzmacniacz gra z mocą maksymalną 30 wat z opcją przełączenia na 15 wat. Lampy zastosowane powodują, że osiągamy brzmienie ciepłe rockowe, może nawet bardziej trashowe. Wzmacniacz jest tak zbudowany, że można go sztucznie obciążyć i sygnał puścić na słuchawki lub wyjście liniowe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie podczas nagrywek w domu. Oba wyjścia posiadają symulacje kolumny głośnikowej. Sygnał trafia na oba wyjścia bezpośrednio z końcówki mocy, więc wpływ lamp mocy na brzmienie jest tutaj  słyszalny. Wyjścia te są zawsze aktywne oraz niezależne od siebie, tak więc możliwe jest wpięcie się do miksera i odsłuch podczas koncertu na monitorach lub/i "przodach".

 

Brzmienie

Wzmacniacz posiada trzy kanały - czysty, crunch oraz przesterowany. Regulacja kanałów jest dokonywana osobno i niezależnie, przy czym kanały czysty i crunch mają wspólną equalizację. Czysty oraz crunch regulowany jest za pomocą jednej gałki, która nie tak jak w konkurencyjnych konstrukcjach odcina górkę, ale jest zredukowaniem typowego, trzypunktowego equalizera do jednej gałki. Innymi słowy w różnych położeniach tego potencjometru uzyskuje się różną barwę. Jest więc oszczędność miejsca na panelu, dzięki czemu można spokojnie zmieścić equalizację kanału przesterowanego na którą składa się Bass i Treble. Dodatkowo dodano przycisk Mid.Sw. który pozwala na uzyskanie szerszej palety brzmień w zakresie średnich częstotliwości. Głośność wzmacniacza jest regulowana na sumie jedną gałką Volume. Kanały czysty/cruch oraz przester mają osobą gałę nasycenia Gain. Zmiana kanałów dokonuje się za pomocą przełącznika na przednim panelu oraz za pomocą footswicha, który ma wejście na tylnym panelu. Co do samego charakteru brzmienia heada to trzeba powiedzieć, że jest o brzmienie typowo klasyczne, trashowe, czysty jest sprężysty i transparentny, a crunch jest chrupiący jak świeża bułeczka na śniadanie. 

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu The Beast 30W Plus Head
Typ wzmacniacza Lampowa głowa gitarowa
Charakter brzmienia Vintage

Parametry konstrukcyjne

Moc wyjściowa 30w / 15w
Lampy na końcówce 4 x EL84
Lampy na preampie 2 x 12ax7
Układ głośników Brak
Ilość kanałów 3 - czysty, crunch i przester (high gain)
Equalizacja Osobna regulacja barwy dla kanałów czysty/crunch / przester
Pętla efektów Tak
Wyjście słuchawkowe Wyjście słuchawkowe z symulacją kolumny głośnikowej
Line-out Wbudowany Di-Box z symulacją kolumny głośnikowej
Sztuczne obciążenie transformatora głośnikowego Tak - "silent play/record"
Sterowanie Master volume, kanał czysty - volume, kanał przesterowany- gain
Ablablabla bla ;) Szybkie przełączanie kanałów na przekaźnikach
Wejścia na fooswitch Tak, gniazdo dla footswitcha (przełączanie kanałów)
Wyjścia kolumnowe 4 ohm, 8 ohm, 16 ohm

Parametry fizyczne

Wykończenie Czarna, twarda otulina,
Rozmiary 450 x 225 x 200 mm
Waga 11 kg

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Laboga The Beast 30W Plus Head | Głowa gitarowa, Heady gitarowe, Polecamy, Gitary, wzmacniacze, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, Wzmacniacze i paczki, Głowy, do elektryków, Gitarówka, Laboga, LABOGA, Glowy, do elektrykow, TBH30+, TBH30 Plus