Fraud Blocker

Laboga 412A ][ Kolumna gitarowa 4x12

  • 4 299,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy kolumny gitarowej Laboga 412A

  • Nietypowa kolumna w której połączono dwa rodzaje głośników
  • Na pokładzie cztery głośniki 12-calowe - 2x Celestion V30 i 2x G12T-75
  • Obudowa w 100% wykonana ze sklejki
  • Kolumna ścięta
  • Dostępne trzy warianty konstrukcji - sklejka, płyta wiórowa lub sklejka+płyta wiórowa
  • Impedancja paczki wynosi 8 lub 16 ohm
  • Wymiary: 75 x 75 x 35 cm
  • Waga: 45 kg

 

Ogólny opis

Kolumna 412A oparta jest na czterech głośnikach 12” Celestion: 2 X Vintage 30 oraz 2 X G12T-75 w konfiguracji "A", czyli kolumna ścięta. Są to modele głośników uznane i cenione w świecie przez gitarzystów. Możliwe są dwie konfiguracje - ścięta(A) lub prosta (B).

 

Budowa

Jest to klasyczna konstrukcja z obudową zamkniętą gdzie tylna ściana jest przykręcana co daje dostęp do wnętrza kolumny. Dzięki użyciu czterech głośników uzyskuje się efekt „ściany dźwięku”. Poprzez wybranie jednego z trzech wariantów konstrukcji (sklejka, płyta wiórowa lub mieszane) możliwe jest kształtowanie brzmienia całego zestawu.

Na tylnej ściance znajdują się dwa gniazda jack 6.3mm służące do podłączenia wzmacniacza ale i podłączenia dodatkowej kolumny. Unika się dzięki temu konieczności używania długich kabli w przypadku zastosowania w ustawieniu tzw. „full stack”. Zastosowanie „duszy” dodatkowo usztywnia całą konstrukcję a co za tym idzie niweluje niekorzystne rezonanse oraz wyrównuje brzmienie.

Do budowy kolumny użyto mocnych i trwałych materiałów. Dużą wagę przywiązano do wyboru materiału maskownicy dzięki czemu w żadnym wypadku nie wpływa ona na barwę dźwięku, jest „przeźroczysta”.

Dostępne konstrukcje:

STANDARD - wersja z płyty wiórowej, charakteryzuje się miękkim i dłużej wybrzmiewającym basem.
CLASSIC - wersja ze sklejki, co sprawia, że brzmienie jest bardziej suche, mocniejszy za to jest atak, ale bardzo szybki i precyzyjny bas.
PREMIUM - wersja połączenia płyty wiórowej ze sklejką. Konstrukcja ta powstała w wyniku doświadczeń wyciągniętych z lat praktyki w budowie kolumn gitarowych. Połączenie to powoduje ze brzmienie posiada szybki bas, przy zachowaniu wybrzmiewania - czyli kompromis miedzy wersjami Classic i Standard.

 

Specyfikacja

Układ głośników: 4 x 12"
Głośniki: 2x Celestion V30; 2x Celestion G12T-75
Wejścia: 2xJack
Impedancja: 8/16 Ω
Moc: 240W
Akcesoria: Brak
Uchwyty: Boczne
Wymiary: 75 x 75 x 35 cm
Waga: 44 kg

 


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Laboga 412A | Kolumna gitarowa 4x12, Gitary, wzmacniacze, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, Kolumny gitarowe, Laboga, 412A, 412-A, Celestion, V30, G12T-75