Fraud Blocker

QSC E115 ][ Kolumna pasywna

  • 5 552,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy kolumny E115 QSC

  • Pasywna kolumna PA z serii E 
  • Wysoka wydajność, profesjonalna jakość dźwięku
  • Głośnik 15 calowy o ciągłej mocy 500 W
  • Wytrzymała farba teksturowana zawodowej klasy
  • Perforowany stalowy grill wyłożony pianką
  • Nadaje się na front oraz jako monitor sceniczny
  • Możliwość montażu stałego
  • Gniazdo pod statyw z podwójnym kątem 

 

Ogólny opis

Odrobina historii o QSC

Firma została założona w 1968 roku przez Patricka Howe Quiltera, który pełni funkcję przewodniczącego rady dyrektorów. Quilter był wówczas studentem inżynierii z dużym zainteresowaniem elektroniką i muzyką. W 1967 roku Quilter dowiedział się, że basista w licealnym zespole swojego brata szukał niedrogiego wzmacniacza basowego. Kiedy Quilter dowiedział się, że jego budżet wynosi 250,00$, powiedział: „Prawdopodobnie mógłbym zrobić coś za takie pieniądze”, dając początek pierwszemu wzmacniaczowi QSC. Mając wielu przyjaciół i znajomych muzyków szukających go do robienia wzmacniaczy gitarowych, opuścił szkołę, aby założyć firmę z finansowym wsparciem rodziny i przyjaciół. Początkowo firma działała w sklepach w Costa Mesa w Kalifornii, połączenie produkcji i sprzedaży detalicznej pod jednym dachem. Wzmacniacze zostały zbudowane z tyłu i wyprzedane z przodu. Pierwsi pracownicy byli głównie przyjaciółmi, którzy pomagali. [Potrzebne źródło] Wczesne wzmacniacze gitarowe nosiły nazwy takie jak Duck Amp i Quilter Sound Thing. Firma przyjęła nazwę Quilter Sound Company, która ostatecznie została skrócona do inicjałów „QSC” i przez wiele lat była znana jako QSC Audio Products, Inc. Firma została oficjalnie przemianowana na QSC, LLC w 2015 roku. Do dziś należy do czołówki producentów wzmacniaczy i kolumn nagłośnieniowych na świecie. 

 

O serii E

Seria E to gama pasywnych głośników oferujących solidną konstrukcję, niezawodność i ogólną jakość dźwięku przekraczającą oczekiwania. Przeznaczone do wzmocnienia dźwięku w zastosowaniach rozrywkowych, w tym występach na żywo, DJ-ach i muzyce tanecznej, karaoke i wydarzeniach tak różnych jak my wszyscy,.. głośniki serii E zapewnią wyjątkowe rezultaty i satysfakcję. Opierając się na sprawdzonej metodologii "Systems" QSC, wydajność kolumn głośnikowych E jest jeszcze lepsza w połączeniu ze wzmacniaczami QSC GXD lub PLD oraz cyfrowym mikserem QSC TouchMix, a także dzięki wykorzystaniu wbudowanego DSP i fabrycznie ustawionych ustawień wstępnych. Te presety obsługują różnorodne aplikacje, w tym nagłośnienie na żywo (z subwooferem i bez niego), monitorowanie sceny, muzyka taneczna i karaoke.

 

Modele z serii E

Seria E składa się z sześciu modeli wykonanych z odpornej sklejki i pokrytych czarną, teksturowaną farbą. Wytrzymałe kratki wyłożone pianką zapewniają ochronę głośników niskotonowych i elegancki wygląd. Modele E110, E112, E115 oraz E215 są wyposażone w metalowy grill, podwójne gniazdo, o średnicy 35 mm, który pozwala na montaż głośnika w pionie na słupie lub pochylenie o 10° w dół, aby polepszyć oglądalność i zmniejszyć odbicia od ściany tylnej. Obsługiwanych jest wiele opcji montażowych za pomocą śrub oczkowych z serii E lub śrub M8. Połączenia wejściowe obejmują podwójne NL4 oraz gniazda śrubowe. Dodatkowo modele E215 i E218SW mają ergonomiczne, aluminiowe uchwyty ułatwiające przenoszenie.

 

O samej kolumnie E115

Kolumna szerokopasmowa pasywna QSC E115 to trapezowa, dwudrożna kolumna z 15-calowym, 500-watowym, aluminiowym głośnikiem niskotonowym z aluminiową ramą i 3,5-calową cewką wysokotonową. Kolumna jest przeznaczona do użytku, gdy wymagany jest wysokiej mocy i wiarygodny low-end z głośnika szerokopasmowego. Przetwornik o przekątnej 2,8 oraz szerokie pole krycia 75° DMT zapewniają, że nawet odlegli słuchacze będą dobrze i wyraźnie słyszeć co się dzieje na scenie.

 

Specyfikacja

Konfiguracja 1 x 15-calowy, 2-drogowy niezasilany
Pasmo przenoszenia (-6 dB) 55 Hz - 20 kHz
Pasmo przenoszenia (-10 dB) 43 Hz - 20 kHz
Moc 2: ciągły / szczytowy 500 W / 2000 W
Skuteczność 97 dB, 1 W przy 1 m
Kąt pokrycia Stożkowy DMT 75°
Skuteczność (szczytowe SPL @ 1M) 130 dB
Sterowniki LF HF Sterownik 381 mm (15 cali) z cewką 89 mm (3,5 cala) 38 mm (1,5 cala) wyjście, cewka drgająca 71 mm (2,8 cala), sterownik kompresji
Impedancja nominalna 8 Ω
Cross-over Tylko pełny zakres, 1,55 kHz
Złącza wejściowe 2 x NL4 1 x pasek zaporowy
Obudowa Trapezowe, sklejkowe, czarne wykończenie lakierem. Dwie boczne uchwyty. Perforowana, malowana proszkowo stalowa kratka z piankową wyściółką.
Montaż i zawieszenie 6 x punkty zawieszenia M8, podwójny kąt, 35 mm gniazdo polowe
Masa netto 31 kg
Waga wysyłki 34 kg
Wymiary (WxHxD) 420 x 716 x 445 mm

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Kolumna pasywna 2000W E115 QSC, kolumna wysokotonowa, kolumny, Nagłośnienie, QSC, E115, E-115, E 115, QSC E115, QSC E-115, QSC E 115, kolumna pasywna QSC, kolumna QSC, kolumna pasywna, kolumna szerokopasmowa, kolumna szeroko-pasmowa, E115 QSC, E-115 QSC