Fraud Blocker

QSC E112 ][ Kolumna pasywna

  • 5 610,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy kolumny E112 QSC

  • Pasywna kolumna PA z serii E 
  • Wysoka wydajność, profesjonalna jakość dźwięku
  • Głośnik 12 calowy o ciągłej mocy 400 W
  • Wytrzymała farba teksturowana zawodowej klasy
  • Perforowany stalowy grill wyłożony pianką
  • Nadaje się na front oraz jako monitor sceniczny
  • Możliwość montażu stałego
  • Gniazdo pod statyw z podwójnym kątem 

 

Ogólny opis

Odrobina historii o QSC

Firma została założona w 1968 roku przez Patricka Howe Quiltera, który pełni funkcję przewodniczącego rady dyrektorów. Quilter był wówczas studentem inżynierii z dużym zainteresowaniem elektroniką i muzyką. W 1967 roku Quilter dowiedział się, że basista w licealnym zespole swojego brata szukał niedrogiego wzmacniacza basowego. Kiedy Quilter dowiedział się, że jego budżet wynosi 250,00$, powiedział: „Prawdopodobnie mógłbym zrobić coś za takie pieniądze”, dając początek pierwszemu wzmacniaczowi QSC. Mając wielu przyjaciół i znajomych muzyków szukających go do robienia wzmacniaczy gitarowych, opuścił szkołę, aby założyć firmę z finansowym wsparciem rodziny i przyjaciół. Początkowo firma działała w sklepach w Costa Mesa w Kalifornii, połączenie produkcji i sprzedaży detalicznej pod jednym dachem. Wzmacniacze zostały zbudowane z tyłu i wyprzedane z przodu. Pierwsi pracownicy byli głównie przyjaciółmi, którzy pomagali. [Potrzebne źródło] Wczesne wzmacniacze gitarowe nosiły nazwy takie jak Duck Amp i Quilter Sound Thing. Firma przyjęła nazwę Quilter Sound Company, która ostatecznie została skrócona do inicjałów „QSC” i przez wiele lat była znana jako QSC Audio Products, Inc. Firma została oficjalnie przemianowana na QSC, LLC w 2015 roku. Do dziś należy do czołówki producentów wzmacniaczy i kolumn nagłośnieniowych na świecie. 

 

O serii E

Seria E to gama pasywnych głośników oferujących solidną konstrukcję, niezawodność i ogólną jakość dźwięku przekraczającą oczekiwania. Przeznaczone do wzmocnienia dźwięku w zastosowaniach rozrywkowych, w tym występach na żywo, DJ-ach i muzyce tanecznej, karaoke i wydarzeniach tak różnych jak my wszyscy,.. głośniki serii E zapewnią wyjątkowe rezultaty i satysfakcję. Opierając się na sprawdzonej metodologii "Systems" QSC, wydajność kolumn głośnikowych E jest jeszcze lepsza w połączeniu ze wzmacniaczami QSC GXD lub PLD oraz cyfrowym mikserem QSC TouchMix, a także dzięki wykorzystaniu wbudowanego DSP i fabrycznie ustawionych ustawień wstępnych. Te presety obsługują różnorodne aplikacje, w tym nagłośnienie na żywo (z subwooferem i bez niego), monitorowanie sceny, muzyka taneczna i karaoke.

 

Modele z serii E

Seria E składa się z sześciu modeli wykonanych z odpornej sklejki i pokrytych czarną, teksturowaną farbą. Wytrzymałe kratki wyłożone pianką zapewniają ochronę głośników niskotonowych i elegancki wygląd. Modele E110, E112, E115 oraz E215 są wyposażone w metalowy grill, podwójne gniazdo, o średnicy 35 mm, który pozwala na montaż głośnika w pionie na słupie lub pochylenie o 10° w dół, aby polepszyć oglądalność i zmniejszyć odbicia od ściany tylnej. Obsługiwanych jest wiele opcji montażowych za pomocą śrub oczkowych z serii E lub śrub M8. Połączenia wejściowe obejmują podwójne NL4 oraz gniazda śrubowe. Dodatkowo modele E215 i E218SW mają ergonomiczne, aluminiowe uchwyty ułatwiające przenoszenie.

 

O samej kolumnie E112

Pasywna kolumna szerokopasmowa QSC E112 to kompaktowa, dwudrożna kolumna z 12-calowym głośnikiem, odlewanym ramowo z 3-calową cewką umieszczoną w wielofunkcyjnej obudowie, która pozawala na użycie kolumny jako monitora jak i w głównej instalacji PA. Kolumna posiada szerokie pole krycia 85°. Posiada wszystkie zalety swojej serii oraz ma jedną z zalet wynikających ze swojej konstrukcji. Jest o mała acz wydajna kolumna, dzięki czemu mamy siłę i moc ale też mobilność i łatwość montażu.

 

Specyfikacja

Konfiguracja 1 x 12 cali, 2-drożny bez zasilania
Pasmo przenoszenia (-6 dB) 64 Hz - 20 kHz
Pasmo przenoszenia (-10 dB) 46 Hz - 20 kHz
Moc 2: ciągły / szczytowy 400 W / 1600 W
Skuteczność 96 dB, 1 W przy 1 m
Kąt pokrycia Stożkowy DMT 85°
Skuteczność (szczytowe SPL @ 1M) 128 dB
Sterowniki LF HF Przetwornik 305 mm (12 cali) z cewką 76 mm (3 cale) Wyjście 25 mm (1 cale), cewka drgająca 45 mm (1,75 cala), sterownik kompresji
Impedancja nominalna 8 Ω
Cross-over Tylko pełny zakres, 1,8 kHz
Złącza wejściowe 2 x NL4 1 x pasek zaporowy
Obudowa Trapezowe, sklejkowe, czarne wykończenie lakierem. Dwie boczne uchwyty. Perforowana, malowana proszkowo stalowa kratka z piankową wyściółką.
Montaż i zawieszenie 6 x punkty zawieszenia M8, podwójny kąt, 35 mm gniazdo polowe
Masa netto 23 kg
Waga wysyłki 26 kg
Wymiary (WxHxD) 360x616x371 mm

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Kolumna pasywna 1600W E12 QSC, QSC, E12, E-12, E 12, QSC E12, QSC E-12, QSC E 12, kolumna pasywna QSC, kolumna QSC, kolumna pasywna, kolumna szerokopasmowa, kolumna szeroko-pasmowa, E12 QSC, E-12 QSC, QSC, E12, E-112, E 112, QSC E112, QSC E-112, QSC E 112