Fraud Blocker

Ibanez NTS NU TubeScreamer ][ Efekt gitarowy typu overdrive

  • 1 211,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Najważniejsze cechy nowego Tubescreamera

  • Gałki: Drive, Tone, Level, Mix
  • Rozmiar: 71 (W) x 124 (D) x 53 (H) (mm)
  • Zasilanie: DC9-18V (ujemne centrum) lub jedna bateria 006P 9V
  • Pobór prądu: 50mA przy 9V, 60mA przy 18V
  • Współpraca programistyczna z KORG Nutube
  • 100% obwody analogowych
  • True Bypass

 

Ogólny opis efektu

Ibanez NU TUBESCREAMER to pierwszy efekt gitarowy, który zawiera Nutube bezpośrednio w obwodzie. To połączenie Ibanez's Tube Screamer z technologią Nutube firmy KORG, stworzyło overdrive o wyjątkowej dynamice, poprawionej czułości i naturalnej kompresji Lampy.

 

Co to jest Nutube?

Nutube to rewolucyjna lampa próżniowa opracowana przez KORG Inc. i Noritake Itron Corp. Fumio Mieda, twórca wielu wcześniej znanych produktów KORG, w tym MS-20 i innych, wpadł na pomysł wykorzystania technologii VFD do opracowania innowacyjnej lampy próżniowej. Następnie zwrócił się do Noritake Itron Corp., którzy są uważani za pionierów technologii VFD, by razem z nimi zbudować lampy w tej nowej technologii. Wspólnie zbudowali setki próbek i ostatecznie udoskonalili Nutube, który optymalnie działa jako przedwzmacniacz do wzmacniania sygnału audio.
Ponieważ Nutube wykorzystuje technologię VFD, ma bardzo niskie zużycie energii, co stanowi około 2% 12AX7. W rezultacie działa na bardzo niskim napięciu i ma żywotność przekraczającą 30 000 godzin.

 

Trochę historii i trochę nowości

Oryginalny Tubescreamer osiągnął swoje miejsce jako kultowy overdrive po części dzięki temu, że ze ładnie łączy czysty i zniekształcony sygnał dając w efekcie miks szlachetny i autentyczny w brzmieniu. Do tej pory osiągano to dzięki 4558 sekcji wzmacniacza pracującego w oryginalnym obwodzie. Jednak w tym nowym projekcie zniekształcenia są tworzone nie przez obcinanie diod, ale przez Nutube, tak jak to jest w każdym przedwzmacniaczu lampowym (tyle \, że tam nie ma Nutube, a są standardowe lampy). Dźwięk przesterowany jest następnie mieszany z czystym sygnałem i przepuszczany przez dyskretny obwód. Dzięki technologii Nutube i przerobionym obwodom, naturalna kompresja NU TUBESCREAMER i ogromny zapas są natychmiast wyczuwalne dla każdego gracza, który z niego korzysta.

 

Sterowanie

Zupełnie nową funkcją, która nigdy wcześniej nie była oferowana w Ibanez Tubescreamer, jest pokrętło MIX, które kontroluje równowagę czystych i przesterowanych sygnałów. Środkowa pozycja stworzy miksturę równoważną tradycyjnym Tubescreamerom. Obracanie pokrętła przeciwnie do ruchu wskazówek zegara powoduje zwiększenie ilości czystego sygnału, przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnego wzmocnienia pośredniego Tubescreamera. Obrót w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara zmniejszy czysty dźwięk, a po całkowitym obrocie w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, czysty dźwięk zniknie, dając pełniejszy przesterowany sygnał.

 

NU TUBESCREAMER umożliwia zasilać zasianiem od 9V do 18V, co zwiększa headroom a co za tym idzie zwiększa też głośność, oczywiście o ile ma to dla Ciebie znaczenie :)

 

Specyfikacja

Typ efektu: Overdrive
Rodzaj: Gitarowy
Zasilanie: Bateria 9V, Zasilacz 9V
Potencjometry efektu: Drive, Level, Tone, Mix
Opcje efektu: Manipulowanie natężeniem przesteru za pomocą gałki mix
True Bypass: Tak
Wejście stereo: Nie
Wyjście stereo: Nie

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Efekt gitarowy IBANEZ NTS NU TubeScreamer, stompboxy, efekty i multiefekty, Gitary i wzmacniacze, IBANEZ, NTS NU, NTSNU, NTS-NU, Ibanez NTS NU, Tubescreamer NTS NU, Tube screamer NTS NU, tubescreamer NTS, tubescreamer NTSNU, dopałka