Ibanez ICTB721-BKF Iron Label Iceman ][ 7-strunowa gitara elektryczna

  • 6 340,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary elektrycznej Ibanez ICTB721-BKF

  • 7-strunowa gitara elektryczna firmy Ibanez z serii Iron Label
  • Przykuwający, oryginalny korpus Iceman z w kolorze czarnym
  • Korpus z drewna Okoume zapewnia jasne, klarowne brzmienie
  • 5-częściowy gryf Wizard II-7 z przekładki klonu i orzecha 
  • Podstrunnica hebanowa z 24 progami typu Jumbo
  • Układ przetworników HH DiMarzio D Activator-7
  • Mostek Mono-rail, klucze Gotoh MG-T
  • W zestawie Gig-Bag

 

Ogólny opis gitary

Odrobina historii

Z początku przez lata firma Ibanez produkowała kopie amerykańskich gitar elektrycznych, jednak z czasem w połowie lat 70 postanowiła zerwać z tą praktyką chcąc wprowadzić na rynek gitarę, która będzie miała unikalny, oryginalny kształt i charakter. Taka była pierwotna geneza gitary Iceman. Iceman miała być gitarą o wyraźnie japońskim charakterze, która zrywa z tradycyjnym podejściem do konstrukcji i designu gitary elektrycznej. Wczesne modele Ibaneza tego modelu, wprowadzone na rynek w 1975 roku nosiły pierwotnie nazwę Artist 2663. Nazwa "Iceman" (zamiennie "Mirage") pojawiła się później, w 1978 roku. Produkcja Ibaneza Artist/Iceman/MIrage trwała od 1975 do 1982/1983 roku. Ibanez Iceman II, który został wypuszczony w latach 1982/1983 miał inną główkę z kluczami w linii zamiast w układzie 3+3.

Paul Stanley i KISS

Najbardziej znanym gitarzystą, który używał Icemana jest Paul Stanley z KISS. Preferował Icemana w latach 1977-1980 i ponownie używał go głównie w latach 1992-1997, aż do czasu, gdy zaczął promować swój własny model gitary Washburn, ale w 2016 roku powrócił do Ibaneza. Najbardziej znanym modelem Icemana jest model PS-10, którego nazwa pochodzi od imienia i nazwiska. Pojawił się on w 1977 roku, gdy popularność zespołu KISS gwałtownie wzrosła. Ibanez skontaktował się wtedy z Paulem (zespół KISS miał wtedy trasę koncertową w Japonii). Zaoferowano mu możliwość stworzenia własnego modelu. Paulowi spodobał się kształt modelu Artist 2663 i wprowadził do niego zmiany, które zaowocowały powstaniem modelu PS10. W ten sposób model PS10 pojawił się po raz pierwszy w katalogu Ibaneza w 1978 roku. Potem powstawały inne wersje tego instrumentu, produkowane i w Korei i w Japonii. Różnią się one miedzy sobą konstrukcyjnie zachowując pierwotny kształt i charakter instrumentu. Według Stanleya Iceman i PS10 mają ze sobą tyle wspólnego, co Chevy i Rolls Royce i chociaż istnieje gitara o nazwie Iceman, niektórzy używają tej nazwy zamiennie z PS.

O samej gitarze Iceman ICTB721

Gitara elektryczna Ibanez Iceman ICTB721 została stworzona do grania metalu. Jest to gitara 7-strunowa i jest częścią serii Iron Label, która konstrukcyjnie nawiązuje do klasycznego Icemana i w zasadzie jest Icemanem tyle, że ma 7 strun i jest zbudowana do bardziej agresywnej gry. Przykuwa uwagę jej bezkompromisowy kształt oraz czarne, satynowe wykończenie. Korpus wykonany jest z drewna okoume, które daje jasne, klarowne brzmienie z dużą ilością sustainu (gryf przechodzi przez korpus). W połączeniu z odpowiednim wzmacniaczem o dużym gainie ICTB721 wydobywa z siebie roztapiające twarz metaliczne tekstury, dzięki zestawowi dwóch humbuckerów DiMarzio D Activator-7. Pięcioczęściowa szyjka Wizard II-7 i hebanowa podstrunnica z 24 progami zapewniają nieograniczony dostęp do najbardziej wymagających technicznie riffów. Do tego dochodzi solidny jak skała, gotowy na scenę osprzęt, taki jak mostek Mono-rail oraz blokowane klucze Gotoh MG-T. 

Szybki gryf Wizard II-7

Wizard II-7 to jedna z najszybszych szyjek Ibaneza. Wykonana z 5 częściowej przekładki klonowo-orzechowej gwarantuje absolutną przyjemność z gry. Dzięki swojej przemyślanej konstrukcji pozwala z łatwością wykonywać błyskawiczne przebiegi, arpeggia i uderzenia młoteczkowe, oraz zapewnia odpowiedni fundament potrzebny do gry akordowej. Gryf wieńczy hebanowa podstrunnica z 24 progami typu jumbo. 

Aktywne brzmienie gitary bez baterii

Ibanez Iceman ICTB721 jest wyposażony w parę przetworników DiMarzio D Activator-7. Są wysokooktanowe przetworniki, które mają pełną i wzbogaconą jakość harmoniczną, która świetnie sprawdza się zarówno w grze rytmicznej, jak i solowej. DiMarzio zaprojektowało przetworniki D Activator w taki sposób, aby wyeliminować sterylne obłości. Innymi słowy, są  to przetworniki, które posiadają wszystkie zalety przetworników aktywnych, ale pozbawione są ich wad. Poza tym te przetworniki nie wymagają baterii, a mimo to ich ogromny headroom pozwala grać bardzo agresywnie i selektywnie.

 

Specyfikacja gitary

Ogólne cechy gitary

Producent Ibanez
Seria Iron Label
Model ICTB721-BKF Iceman
Produkcja Indonezja

Korpus gitary

Kolor korpusu Czarna satyna (Black Flat)
Materiał korpusu (top/back/body) Okoume
Wykończenie korpusu Satynowe
Kształt korpusu Iceman

Gryf gitary

Materiał gryfu 5-częściowy klon/orzech 
Montaż w korpusie Neck-through - Gryf przechodzi przez całą długość korpusu gitary
Wykończenie gryfu Satynowe
Kształt gryfu Wizard II-7
Menzura 648mm/25.5"
Podstrunnica Heban
Radius podstrunnicy 400mmR
Ilość progów 24
Ilość strun 7
Rozmiar progów Jumbo
Znaczniki Luminlay na boku gryfu
Szerokość na siodełka 48 mm
Szerokość na 24 progu 68 mm
Głębokość gryfu na 1 progu 19 mm
Głębokość gryfu na 12 progu 21 mm

Elektronika gitary

Przetwornik przy mostku DiMarzio D Activator 7 (H) bridge pickupPassive/Ceramic
Przetwornik przy gryfie DiMarzio D Activator 7 (H) neck pickupPassive/Ceramic
Sterowanie Przełącznik 3-pozycyjny, Master Volume, Master Treble
Układ przetworników HH

Pozostałe cechy i akcesoria

Mostek Mono-rail
Rozstaw strun 10.8mm
Struny fabrycznie D'Addario XL-140+ .064
Strojenie 1D,2A,3F,4C,5G,6D,7A
Rozmiary strun .010/.013/.017/.030/.042/.052/.064
Wykończenie osprzętu Czarne
Klucze Blokowane klucze Gotoh MG-T
Opakowanie Pokrowiec Gig-Bag

Filmy i prezentacje marki

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Ibanez ICTB721-BKF Iron Label Iceman | 7-strunowa gitara elektryczna, Gitary, wzmacniacze, Gitary i basy, Gitary elektryczne, Gitary 7 strunowe, Gitary Ibanez, Seria Iron Label, IBANEZ, ICTB721-BKFv ICTB721 BKF, ICTB721BKF, ICTB721, Iceman