Fraud Blocker

Ibanez GBSP10 George Benson Signature ][ Gitara elektryczna Hollow body

  • 19 437,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary elektrycznej Ibanez GBSP10 George Benson Signature

  • Solidna i pełna wdzięku gitara elektryczna typu hollow body japońskiej firmy Ibanez
  • Sygnowana nazwiskiem wybitnego gitarzysty oraz kompozytora jazzowego George'a Bensona
  • Korpus w czerwonym kolorze (Sapphire Red) wykonany z klonu płomienistego
  • Wklejany trzyczęściowy gryf z klonu, podstrunnica z hebanu, zapewniająca bogaty sustain
  • Przetworniki GB Special w układzie HH dają znakomite ciepłe jazzowe brzmienie
  • Hebanowy mostek GBPS10 jest szerszy niż normalny mostek GB co nadaje gitarze więcej rezonansu
  • Gustowne perłowe inkrustacje podstrunnicy, atrakcyjny złoty osprzęt
  • Do gitary dołączany jest twardy futerał

 

Ogólny opis gitary Ibanez GBSP10 George Benson Signature

Tytułem wstępu o George'u Bensonie

George Benson jest jednym z niewielu muzyków, którzy z powodzeniem przekroczyli granicę między jazzem a czarną muzyką popularną, nie ignorując komercyjnych możliwości jazzu ani nie porzucając swojego artyzmu, gdy osiągnął komercyjny sukces pod koniec lat 70-tych i na początku 80-tych. Na swoich przebojowych nagraniach umiejętnie łączył swój wyrazisty głos z wirtuozerską, niestroniącą od przygód i pewną siebie grą na gitarze. Zaczynał w środowisku jazzmanów, gdzie miał wierne grono fanów (udzielał się m.in. na nagraniach Milesa Davisa w latach 60-tych!), by do jazzu powrócić, gdy jego związki z tym światem zaczęły się zbytnio rozluźniać. Jest jedną z postaci najbardziej odpowiedzialnych za obecność wyrafinowanej muzykalności jazzowej w świecie czarnej muzyki popularnej.

Elegancka wykończenie gitary

Po zapoznaniu się nietuzinkową postacią ze świata muzyki, której nazwiskiem sygnowana jest rzeczona gitara, a także zobaczeniem jej w całej okazałości możemy bez wątpienia stwierdzić, że mamy do czynienia z instrumentem wysokiej klasy. GBSP10 to model gitary elektrycznej typu hollow body wprowadzony przez firmę Ibanez w połowie 2022 roku. Jest to model sygnaturowy dla amerykańskiego gitarzysty jazzowego George'a Bensona. Produkowana jest w Japonii przez firmę FujiGen. Współpraca z Georgem Bensonem oraz powszechnie szanowana myśl techniczna marki Ibanez zaowocowała ciepłym, pełnym niuansów brzmieniem modelu GBSP10, doskonale odnajdującemu się przede wszystkim ze stylami najbardziej kojarzonymi z instrumentami typu hollow body, zatem w jazzie, bluesie czy R&B.

Więcej detali które robią różnicę

Eleganckie i gustowne perłowe inkrustacje na podstrunnicy w stylu Mother of Pearl GB. GBSP10 posiada niewielki, pojedynczy cutaway, pełny hollow body design z topem klonowym z otworami ƒ i wielowarstwowym wiązaniem oraz klonowym tyłem i bokami dopasowanymi do osadzonej trzyczęściowej klonowej szyjki z dużą główką i 22-progową hebanową podstrunnicą z wiązaniem i perłowymi/akrylowymi i abalonowymi markerami pozycji split block. Komponenty obejmują podwójne, pływające przetworniki Ibanez GB special humbucking z indywidualną regulacją głośności i tonu; specjalny mostek hebanowy o regulowanej wysokości ze specjalnym regulowanym trapezem inkrustowanym stożkiem; siodełko z kości i mosiądzu; oraz czerwona osłona z klonu płomienistego. (używanego bardzo często w pudłach rezonansowych instrumentów smyczkowych) istotnie stanowią o wdzięku tej gitary. Podłącz do pieca i poczuj się jak ojcowie założyciele stylów fundamentalnych dla dzisiejszej muzyki popularnej i po prostu ciesz się głębokim, słodkim dźwiękiem Ibaneza GBSP10-SRR a uwierz, jest się w czym zakochać! :) 

Wyrazisty ton

Jeszcze przed podłączeniem gitary do pieca struny pięknie i wyraziście rezonują przez dość sporych rozmiarów klonowy korpus. Hebanowa podstrunnica daje zwarte niskie i średnie tony z wyraźnym atakiem wyższych częstotliwości. Zapewnia również bogaty sustain i szybką reakcję. Do bogactwa brzmienia tego Ibaneza istotnie przyczynia się również solidny hebanowy mostek. Klucze Gotoh® zapewniają super precyzję, gładkie wyczucie i minimalny back lush

Finezyjne i rasowe humbuckery GB Special

Przetworniki GB Special z magnesami Alnico zapewniają gładkie, pełne niuansów brzmienie oraz wyraźny, gryzący growl. O ile humbuckery w puszce są z reguły rozwiązaniem standardowym i sprawdzonym w gitarach hollow body, przetworniki Ibaneza w modelu GBSP10 rozwiązują powszechny wśród starszych gitar z pustym i półpustym korpusem problem z przydźwiękiem. Eliminują wszelkie szumy, zachowując oryginalny, ciepły ton. Co więcej, te przetworniki nadają gitarze wyjątkowy brzmieniowy charakter, którym szybko da się zachwycić.

GBSP10 specjalny hebanowy mostek

Hebanowy mostek przenosi wibracje strun bezpośrednio na korpus, zapewniając naturalne i ciepłe brzmienie. Ten specjalnie zaprojektowany mostek, który jest nieco szerszy niż normalny mostek GB, ma większą powierzchnię łączącą się z korpusem, co nadaje gitarze więcej rezonansu.

Wyjątkowa wygoda gry

Korpus został świetnie wyprofilowany z tyłu, co przekłada się na wyjątkową wygodę gry, choć nie jest to na pierwszy rzut oka takie oczywiste, gdy obserwuje się gitary podobnych gabarytów. :) Nie inaczej jest z gryfem; twoja dłoń pokocha jego smukłą rzeźbę z drewna Nyatoh i klonu a palce docenią pięknie oprawioną podstrunnicę z hebanu.

 

Specyfikacja gitary

Ogólne cechy gitary

Producent Ibanez
Rodzaj produktu Gitara elektryczna typu hollow body
Model GBSP10 45th Anniversary George Benson Signature
Seria Artist
Kraj produktu Japonia
Kod producenta / GTIN /EAN
4549763322432

Korpus gitary

Korpus Góra, tył i boki z klonu płomienistego
Kolor korpusu Szafirowy czerwony (Sapphire Red)
Rodzaj korpusu Hollow Body
Rozmiar korpusu, długość 479 mm
Rozmiar korpusu, szerokość 375 mm
Rozmiar korpusu, grubość 86 mm

Gryf gitary

Gryf GBSP10, trzyczęściowy z klonu
Podstrunnica Hebanowa z perłowo/akrylową inkrustacją
Progi Medium, z obróbką krawędzi Prestige
Ilość strun 6
Ilość progów 22
Menzura 628 mm
Szerokość siodełka 43 mm
Szerokość gryfu na ostatnim progu 56.3 mm
Grubość gryfu na 1 progu 20 mm
Grubość gryfu na 12 progu 23 mm
Radius 305 mm
Mocowanie gryfu Wklejany (Set-in)
Materiał siodełka Kość i mosiądz

Elektronika gitary

Przetwornik przy mostku GB Special (Humbucker) bridge pickup (Pasywny/Alnico)
Przetwornik przy gryfie GB Special (Humbucker) neck pickup (Pasywny/Alnico)
Potencjometry Neck Tone, Neck Volume, Bridge Tone, Bridge Volume
Ustawienia przystawek 3-pozycyjny: Pozycja 1. Mostek, Pozycja 2. Mostek i Gryf, Pozycja 3. Gryf
Układ przetworników HH
Elektronika Pasywna

Pozostałe cechy i akcesoria

Strojenie fabryczne 1E, 2B, 3G, 4D, 5A, 6E
Grubość strun fabrycznych .011/.015/.022w/.030/.040/.050
Rozstaw strun na mostku 10,4mm
Klucze Gotoh
Kolor osprzętu Złoty
Mostek Mostek z hebanu GBSP10
Strunnik GBSP10
Opakowanie Twardy futerał (Hardshell)

 

Filmy i prezentacje produktu lub producenta

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Ibanez GBSP10 George Benson Signature ][ Gitara elektryczna Hollow body, Gitary elektryczne 6 strunowe, IBANEZ, GBSP10m GBSP 10, GBSP-10, Hollow body, Hollow-body, HollowBody, gitara Jazzowa, George Benson, 4549763322432