Fraud Blocker

Hughes&Kettner AmpMan Classic ][ Podłogowy wzmacniacz gitarowy

  • 1 649,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy wzmacniacza gitarowego Hughes&Kettner AmpMan Classic

  • 2-kanałowy podłogowy wzmacniacz gitarowy o mocy 50W niemieckiej firmy Hughes&Kettner
  • Spirit Tone Generator oferuje lampowe brzmienie przy każdej głośności bez digitalizacji sygnału
  • Przełączalna, szeregowa pętla efektów oraz wbudowana bramka szumów IDB
  • Potężna kontrola brzmienia, która przechodzi od brytyjskiego do kalifornijskiego smaku
  • Unikalna kontrola saggingu, która pozwala wybrać słodkie nasycenie wzmacniacza mocy przy dowolnej głośności
  • Wyjście Red Box AE+ DI z 8 symulacjami kolumn, które dostarcza studyjnej jakości brzmienie
  • Oddzielnie regulowane wyjście słuchawkowe i wejście pomocnicze

 

Ogólny opis wzmacniacza

Tytułem wstępu o wzmacniaczu Ampman Classic

Hughes&Kettner AmpMan Classic na nowo definiuje platformę gitarową opartą tylko przestrzeni podłogowej. Ten 50-watowy podłogowy wzmacniacz gitarowy oferuje epickie, lampowe brzmienie przy każdej głośności, bez konieczności digitalizacji sygnału. Mając go, otrzymujesz dwa niezależne kanały, które obejmują w swym spektrum inspirowane stylem vintage brzmienia czyste i klasyczne crunch, z niezależną regulacją Gain, Tone, Presence, Resonance, Sagging i Volume dla każdego z nich. Wzmacniacz zawiera przełączane nożnie funkcje boost i solo, a także pętlę efektów i bramkę szumów. Posiada również wbudowany emulator kolumny Red Box, wyjście słuchawkowe stereo oraz wejście pomocnicze. I co najlepsze, wszystko to jest dostępne za pomocą wbudowanych analogowych pokręteł i przełączników — nie ma potrzeby grzebania w menu. Innymi słowy, jest to wzmacniacz przeznaczony dla analogowych frików kochających nie tylko klasyczne brzmienie, ale także analogowy sposób jego wydobywania i pracy nad nim. Niezależnie od tego, czy nagrywasz bezpośrednio do interfejsu, podłączasz się do kolumny, czy grasz na żywo wysyłając sygnał do systemu PA, możesz oczekiwać najwyższej klasy brzmienia i wydajności od tego wzmacniacza. I co najwazniesze, ten wzmacniacz jest wygodny i sexy, wystarczy na niego spojrzeć, aby go zapragnąć. Zapragnij go! :)

Technologia Spirit Tone Generator

Technologia Spirit Tone Generator wiernie odtwarza naturalne, a zarazem szalenie złożone interakcje tradycyjnych obwodów wzmacniacza lampowego w 'bioniczny' sposób. To miniaturowe arcydzieło destyluje esencję fizyki wzmacniacza lampowego, z całą intensywnością i responsywnością tonalną, w kompaktowym, ściśle analogowym układzie, który obiecuje nieokiełznaną przyjemność grania. Bo prawdziwa magia tonalna wyłania się z "dziwnych" dynamicznych interakcji pomiędzy pojedynczymi obwodami, stopniami wzmacniacza, transformatorami i głośnikami. Razem, te wysoce złożone i dynamiczne zjawiska fizyczne tworzą bogate, organiczne i dotykowe doświadczenie dźwiękowe, którego poszukują gitarzyści. Tu znajdziesz tego ducha pod nogą.

Gałka Sagging Control

Spirit Tone Generator pozwala wybrać nasycenie wzmacniacza mocy tak łatwo i skutecznie jak w przypadku konwencjonalnego wzmacniacza, ale w znacznie bardziej kontrolowany sposób. To czyni go kreatywnym narzędziem do kształtowania brzmienia, które może konkurować z każdym pokrętłem gainu. Co najlepsze, można to zrobić na każdym poziomie głośności! Gałka Sagging daje ci natychmiastowy dostęp do legendy — to znaczy do brzmienia wykręconego wzmacniacza na granicy rozpadu; do tej magicznej energii, którą nie tylko słychać, ale i czuć. Wrażliwe narzędzie, jakim jest ampman, pozwala na uzyskanie brzmienia od całkowicie suchego do mocno skompresowanego i wszystkich punktów pomiędzy.

Ampman Classic to wolność wyboru brzmienia

Wzmacniacz AmpMan posiada dwa w pełni niezależne kanały z dedykowanymi kontrolkami Gain, Tone, Resonance, Presence, Sagging i Volume oraz pre-gain Boost dostrojony do danego kanału. Oznacza to, że nie musisz iść na żadne kompromisy przy wyborze kanałów i ustawianiu poziomów głośności. Całkowita wolność tonalna jest w zasięgu ręki! Możesz dać się ponieść tej wolności głośno i wyraźnie dzięki funkcji Solo. Dzięki tej specjalnej funkcji AmpMan nie tylko wydobywa właściwe brzmienie, ale także robi to z odpowiednią głośnością. Wbudowane przyciski nożne pozwalają wybierać kanały i aktywują Boost, pętlę FX oraz funkcję Solo. Jeśli chcesz, wzmacniacz AmpMan może nawet przywołać ustawienia Solo, Boost i pętli FX, gdy przełączasz kanały.

Kanał pierwszy — klasyczny

Kanał 1 AmpMan Classic dostarcza zmysłowych doznań dźwiękowych z całą bezpośredniością i żywiołowością jednokanałowych wzmacniaczy bez gałki Master. Są to ikoniczne dźwięki z lat 60-tych i wczesnych 70-tych, zapoczątkowane przez buntowników, którzy stworzyli schemat rockowego brzmienia. Cechą charakterystyczną tego kanału jest jego szeroki zakres dynamiki i wrażliwa na dotyk reakcja. Odwrócenie pokręteł Gain i Sagging zapewnia krystalicznie czyste, skrzące się dźwięki. Przy ustawieniu gałki Sagging na godzinie 12 lub wyższej, wzmacniacz złamie sygnał tak jak to się dzieje we wzmacniaczach lampowych, tworząc ciepły, wełnisty przester pełen bogatych podtekstów. Wciśnij przycisk Boost, a uzyskasz ekscytujące brzmienie w pełni wykręconego wzmacniacza lampowego z boosterem.

Kanał drugi — modern

Kanał 2 zapewnia brzmienie full-stack z ery rockowej. Jest to miejsce, do którego należy się udać, jeśli chcesz uzyskać potężne brzmienie, które zainspiruje melodyjne solówki i wirtuozerskie tappingi. Kanał ten mruczy, gdy grasz miękko, warczy, gdy mocniej szarpiesz, i ryczy, gdy karcisz grą swoje struny. Jest tak czuły na dotyk i responsywny, że gałka głośności Twojej gitary daje Ci pełen zakres brzmień od crunchu po lead. Pokrętło Sagging działa jak zmienna turbosprężarka, witając Cię w świecie brązowego dźwięku. Aktywuj Boost, a ten kanał będzie łapczywie wysysał każdą kroplę tonu z przetworników nawet przy najdelikatniejszym dotknięciu struny.

Scenariusze zastosowań

AmpMan nie uznaje kompromisów, jeśli chodzi o brzmienie i to samo dotyczy zestawu funkcji. Niezależnie od tego, jakie zastosowanie masz na myśli — jako samodzielny wzmacniacz, jako centrum brzmieniowe Twojego pedalboardu, do ćwiczeń w domu czy do nagrywania w studio — AmpMan posiada odpowiednie złącza do każdego scenariusza. Jak zapewno to już widać na tym etapie, AmpMan Classic to nie tylko wzmacniacz, ale także preamp gitarowy (przedwzmacniacz).

Serce pedalboardu

Zamiast trzypasmowej sekcji EQ, przedwzmacniacz AmpMana posiada jedno niezwykle skuteczne narzędzie do kształtowania brzmienia dla każdego kanału: Gałka Tone wybiera wszystko od brytyjskich do kalifornijskich smaków. Gałki Resonance, Presence i Sagging kształtują brzmienie końcówki mocy. Ta kombinacja kontrolek sprawia, że AmpMan jest tak fenomenalnie elastyczny. Pozwala na dostrojenie i wzbogacenie sygnałów z pedałów za pomocą opcji brzmienia przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy, aby wydobyć to, co najlepsze z całego pedalboardu. Przełączana nożnie, szeregowa pętla FX jest dostępna do wstawiania efektów reverb i delay. Wbudowana bramka szumów włącza się zanim sygnał trafi do FX Send, dzięki czemu ogony pogłosów zanikają, a opóźnienia rozkładają się naturalnie. Monitorowanie douszne to ćwiczenie z wygody z Red Box AE+ i jego ośmioma starannie dobranymi modelami głośników. Red Box, regulowane wyjście Phones i stereofoniczne wejście Aux In zapewniają samowystarczalną, profesjonalnej jakości opcję monitorowania bez konieczności stosowania sprzętu zewnętrznego. Wszystko, co musisz zrobić, to zmiksować miks sceniczny z sygnałem słuchawkowym.

Serce studia

AmpMan jest w stanie zapewnić brzmienie w profesjonalnym studiu ale także nawet w najmniejszym zestawie nagraniowym, w każdym przypadku jest Twoim zaufanym pomocnikiem w kształtowaniu brzmienia — bez kolumny czy mikrofonu. Zbalansowane wyjście DI Red Box dostarcza najwyższej klasy sygnał z emulacją lub bez. Użyj dowolnego z ośmiu modeli kolumn Red Box lub wyślij niefiltrowany, czysto analogowy sygnał generatora Spirit Tone do swojego programu DAW, aby skorzystać ze wszystkich zalet cyfrowego świata — emulacji głośników, modelowania mikrofonów, symulacji pomieszczenia, efektów i każdego innego procesora sygnału, który wpadnie Ci w oko. Jednak niezależnie od tego, jaką drogę wybierzesz, bądź pewien, że inspirujące, przyprawiające o ciarki brzmienie jest zawsze w zasięgu ręki.

RED BOX - Standard w branzy od 1988 roku

W kwietniu 1988 roku, Niemiecki Urząd Patentowy przyznał patent na wynalazek firmy Hughes & Kettner, który zmienił sposób w jaki dźwięk wzmacniaczy jest rejestrowany na scenie i w studio. Prosta, ale genialna alternatywa dla mikrofonowania głośników, polega na podłączeniu sygnału pomiędzy wzmacniaczem a obudową, przefiltrowaniu go i wyprowadzeniu przez zbalansowane wyjście XLR, aby zapewnić sygnał odpowiedni dla każdego przypadku użycia. Z ponad 100,000 Red Boxów na świecie, ta ultra niezawodna opcja stała się standardem w branży. Najnowsza generacja Red Boxa, AE+ posiada nie mniej niż osiem symulacji wybranych kolumn (AE to skrót od Ambience Emulation). Ultra bezpośrednia reakcja jest zapewniona dzięki filtrowi o zerowej latencji. Przy całej mocy obliczeniowej, jakiej wymaga, konwencjonalne filtrowanie IR po prostu nie może równać się z ultra bezpośrednim atakiem i wrażeniem AE+. I właśnie dlatego nie wynaleziono jeszcze DI boxa, który mógłby pokonać Red Boxa. Na scenie, Red Box nie ma sobie równych.

 

Specyfikacja techniczna wzmacniacza

Producent Hughes&Kettner
Model AmpMan Classic
Moc wyjściowa 50 W @ 4 Ohm, 25 W @ 8 Ohm, 12,5 W @ 16 Ohm  
Kanały 2 w pełni niezależne kanały
Bramka szumów Bramka szumów IDB (Intelligent Dual Breakpoint)
Boost Boost dostosowany do kanału, przełączany
Kontrola Solo regulowane 0 t0 +6 dB, przełączane
Pętla Fx szeregowy, przełączany
Red box ae+ Mic/Line-level, XLR-balanced Typy kabin: 1: 1×12″ Modern Thiele Port 2: 2×12″ Modern Front Port 3: 2×12″ Vintage Open Back 4: 4×10″ Alnico Open Back 5: 4×12″ Vintage Cab 6: 4×12″ British Cab 7: 4×12″ Modern Cab 8: 4×12″ American Cab.
Wejście Aux Mini jack, 3,5 mm stereo
Gniazdo słuchawkowe/liniowe 3,5 mm stereo, 50 Ohm
Wyjście głośnikowe 4 do 16 Ohm
Wymiary (w x h x d) 250 x 52 x 153 mm
Waga 1.150 g
Wymiary zasilacz (w x h x d) 129 x 32 x 52 mm
Waga Zasilacz  280 g

 

Filmy i prezentacje marki

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Hughes&Kettner AmpMan Classic || Podłogowy wzmacniacz gitarowy, Gitary, wzmacniacze, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, Preampy gitarowe, Heady gitarowe, Podłogowe, HUGHES&KETTNER, AmpMan Classic, wzmacniacz podłogowy, przedwzmacniacz gitarowy